Montaža sonde na krmno steno

Odgovori
Uporabniški avatar
Ljubitelj_morja
Pridružen: 23 Avg 2019, 22:08
Kraj: Velenje

Montaža sonde na krmno steno

Odgovor Napisal/-a Ljubitelj_morja »

Spoštovani člani foruma, lepo pozdravljeni.
Prosim za mnenje.
Namesto obstoječe instalacije pitot cevi za merilnik hitrosti (razvidno iz slike), bi želel namestiti sondo Garmin (Striker 4cv), da uporabim obstoječe luknje. Zanima me samo, ali je mesto za namestitev sonde ustrezno?
Ali mora biti spodnji rob sonde poravnan z robom trupa čolna ali je lahko sonda nižje?
Kakšne so vaše izkušnje?
Aja, še nekaj. Novi motor ima možnost priklopa pitot cevi direktno nanj, kar bom tudi naredil. Ali se lahko pitot cev "štuka" ali je pametno napeljati novo od merilnika hitrosti do motorja v enem kosu. Sem jo že iskal po internetu, pa je nekako ne najdem pri nas. Vedno je v kompletu s palčko. Ali je to kakšna specialna cev?
Se vnaprej opravičujem, če sem postavil kakšno neumno vprašanje.
Hvala vsem za odgovore in ostanite zdravi.
Dejan
sonda.jpg
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
Uporabniški avatar
aegir
Pridružen: 05 Sep 2018, 20:28

Re: Montaža sonde na krmno steno

Odgovor Napisal/-a aegir »

Ni specialna cev, lahko se štuka, bistvo je samo da je na štukaturi neprodušna torej uporabi tamale vezice.

Sondo lahko namestiš tam, namesti pa jo kot ti svetuje proizvajalec v navodilih. Če je dobro nameščena ti bo delovala tudi pri višjih hitrostih če bo slabo pa samo pri nižjih.

Pa ta garmin mobitel bi jaz raje preskočil in kupil kakšno boljšo napravo, ki ni garmin.
Uporabniški avatar
Ljubitelj_morja
Pridružen: 23 Avg 2019, 22:08
Kraj: Velenje

Re: Montaža sonde na krmno steno

Odgovor Napisal/-a Ljubitelj_morja »

Pozdravljen, Aegir.
Hvala za info... ja, glede Garminovega "mobitela" mi je vse jasno.... dobil sem ga za darilo, zato bo tudi ostal doma.
Ko sem gledal tvoj čoln na sosednjem forumu (tema o antifoulingu), sem opazil, da imaš Simradovo sondo montirano res zelo blizu motorja. Garmin priporoča, da naj bi bila njihova montirana min. 35 cm stran od propelerja.... sicer, nekaj cm jo še lahko prestavim bolj levo, kaj veliko pa ne več... verjetno je pri Simradu drugače...
Kljub temu upam, da bo delovalo...
Lep pozdrav.
Dejan
KANCLER
Pridružen: 08 Dec 2018, 11:51

Re: Montaža sonde na krmno steno

Odgovor Napisal/-a KANCLER »

Ljubitelj_morja napisal/-a:
30 Jan 2021, 18:52
Pozdravljen, Aegir.
Hvala za info... ja, glede Garminovega "mobitela" mi je vse jasno.... dobil sem ga za darilo, zato bo tudi ostal doma.
Ko sem gledal tvoj čoln na sosednjem forumu (tema o antifoulingu), sem opazil, da imaš Simradovo sondo montirano res zelo blizu motorja. Garmin priporoča, da naj bi bila njihova montirana min. 35 cm stran od propelerja.... sicer, nekaj cm jo še lahko prestavim bolj levo, kaj veliko pa ne več... verjetno je pri Simradu drugače...
Kljub temu upam, da bo delovalo...
Lep pozdrav.
Dejan

Zdravo.

Jaz imam montiran Lowrance na identicnem mestu in dela brez problema :D

Lp
Uporabniški avatar
Ljubitelj_morja
Pridružen: 23 Avg 2019, 22:08
Kraj: Velenje

Re: Montaža sonde na krmno steno

Odgovor Napisal/-a Ljubitelj_morja »

Pozdravljeni, Kancler.
Najlepša hvala za informacijo. Torej imate namontirano sondo tam, kjer imam jaz pitotovo palčko. In pravite da funkcionira....Potem bom izkoristil že obstoječe luknje in jo tudi sam namontiral tam....
Hvala še enkrat za informacijo in želim vse dobro.
Pozdrav, Dejan
Odgovori