prikolica za vleko čolna

Uporabniški avatar
tyson
Pridružen: 17 Sep 2018, 13:21

prikolica za vleko čolna

Odgovor Napisal/-a tyson »

Spet jest:

nekaj me zanima...če mi lahko kdo po domače razloži, zakaj je tako? Namreč, gre za registracijo prikolice. Vse ok, če gre samo za registracijo, ko pa mora opravit tehnični, mora biti prikola prazna...tu nastane spodoben problem marsikomu, ne samo meni...dvig, spust, itd..Zakaj s prazno prikolo na tehničnega? :shock: Po moji poenostavljeni logiki, naj bi bila naložena s tovorom, da ugotovijo, a bremze ustavljajo prikolo s tovorom?! Al kako? :shock:
Mi lahko to kdo razloži?
Hvala.
...bolje ispasti glup, nego iz brzog voza...
Deki
Pridružen: 06 Jun 2019, 07:59

Re: prikolica za vleko čolna

Odgovor Napisal/-a Deki »

Jaz sem bil junija na amzs na Dunajski z prazno, pa mi je rekel, da imam lahko nalozen coln.
Ne rabis ga dajat dol.
Uporabniški avatar
tyson
Pridružen: 17 Sep 2018, 13:21

Re: prikolica za vleko čolna

Odgovor Napisal/-a tyson »

Deki napisal/-a:
20 Jan 2021, 12:38
Jaz sem bil junija na amzs na Dunajski z prazno, pa mi je rekel, da imam lahko nalozen coln.
Ne rabis ga dajat dol.
Kle dolenci neki komplicirajo...skor sem se skregal z njimi, še posebej ker mi znal razložit razlog. Edino kar je bil zanj argument je, da so taka pravila...Pokrovko mi je dvignl :evil:
...bolje ispasti glup, nego iz brzog voza...
Uporabniški avatar
aegir
Pridružen: 05 Sep 2018, 20:28

Re: prikolica za vleko čolna

Odgovor Napisal/-a aegir »

Ja eni težijo s tem. Moraš it nekam drugam samo to je. Jaz sem šel v panjan so tudi vsi presrani, zdaj pa pač ne grem več tja.
Uporabniški avatar
tyson
Pridružen: 17 Sep 2018, 13:21

Re: prikolica za vleko čolna

Odgovor Napisal/-a tyson »

aegir napisal/-a:
20 Jan 2021, 13:29
Ja eni težijo s tem. Moraš it nekam drugam samo to je. Jaz sem šel v panjan so tudi vsi presrani, zdaj pa pač ne grem več tja.
Ma ni minuta, ko sem klical panjan iv.gorica...najprej je rekla da mora bit prazna, potem je šla vprašat fante...: "oprostite, dala sem napačno informacijo, ker če gre za čoln prikolico, je lahko naložena! Oprostite še enkrat, ker sem vas najprej zavedla z napačno informacijo"...
Aprila zvlečem čoln tja...itak vozim tja na reg. oba avta.

Mislim, da preslišijo, nato prehitro rečejo odgovor na vprašanje, ker slišijo samo prikolica, ko jih vprašaš. No, na Krka teh.pregledih v NM je bil pa neomajen...prazna in konec!

Upam, da tole še kdo prebere, ki ima podobne "težave".

Konec misterija in ugibanj. :mrgreen:
...bolje ispasti glup, nego iz brzog voza...
Uporabniški avatar
sova
Pridružen: 17 Sep 2018, 10:42
Kraj: Solkan

Re: prikolica za vleko čolna

Odgovor Napisal/-a sova »

Jaz sem jo peljal lani Junija na tehnični Krka v Novi Gorici in brez problemov, naložena. So jo peljali čez valje, čeprav je do 750kg brez naletne zavore. To se je zgodilo prvič. Do takrat so jo pregledali kar zunaj pred stavbo. Samo luči, če vse sveti in gume.

lp.
Slika
Uporabniški avatar
aegir
Pridružen: 05 Sep 2018, 20:28

Re: prikolica za vleko čolna

Odgovor Napisal/-a aegir »

Raje pelji v grosuplje v logo. Panjan sta oba tehničarja posrana in se bojita lastne sence. Sem dolgo vozil tja, pa nič več. Kar se mene tiče logo in tm na al ob letališki amzs.
Uporabniški avatar
francija
Pridružen: 26 Sep 2018, 08:12

Re: prikolica za vleko čolna

Odgovor Napisal/-a francija »

hm, ta logo grosuplje je vsaj bil precej na kolegih, lastna izkušnja, kupil avto tam, opravljen tehnični, leva luč pa sveti v asvalt
Uporabniški avatar
tyson
Pridružen: 17 Sep 2018, 13:21

Re: prikolica za vleko čolna

Odgovor Napisal/-a tyson »

aegir napisal/-a:
20 Jan 2021, 14:49
Raje pelji v grosuplje v logo. Panjan sta oba tehničarja posrana in se bojita lastne sence. Sem dolgo vozil tja, pa nič več. Kar se mene tiče logo in tm na al ob letališki amzs.

Ne vem no, če so pa ravno na tem tehničnem rekli, da lahko naloženo pripeljem. :roll:
Najbrž nebi tako rekli, če to ne gre skozi, pa je extra ženska vprašala fante in popravila informacijo...z opravičilom.
...bolje ispasti glup, nego iz brzog voza...
Gusar
Pridružen: 18 Okt 2018, 18:30

Re: prikolica za vleko čolna

Odgovor Napisal/-a Gusar »

Jaz sem se lani pred dopustom dobro zajebaval zaradi teh pravil. V predpisih res piše, da prikolica za čoln ne sme biti naložena, zato so kamorkoli sem klical, dejali, da mora biti ta prazna. To je zame takrat predstavljalo veliko oviro, saj niti časovno niti drugače nisem imel možnosti čolna "postaviti" kam drugam. V praksi je sicer k sreči tako, da na tehničnih pregledih prevladuje zdrava kmečka pamet in pustijo pregled z naloženo prikolico.
Odgovori