Projekt SEA-beat (Beleženje porabe, preplute poti in ostalo...)

Odgovori
Mils
Pridružen: 04 Jan 2019, 20:01

Re: Projekt SEA-beat (Beleženje porabe, preplute poti in ostalo...)

Odgovor Napisal/-a Mils »

kasaudio napisal/-a:
31 Mar 2020, 17:57
Slika

Tale tabelica moja predvidevanja potrjuje. Še napisali so ID-je od paketov. Torej... kdo ma Merca za posodit da "posnamem" smartcraft stream? :) LP!
Ravno razmišljam o nakupu Vessel Viev mobile ampak me je tale karantena malo ustavila....če potrebuješ motor imam jaz Mercury 115 4stroke 2017. Ali bi tale tvoja varjanta lahko nadomestila VesselViev mobile seveda preko bt ker nimam mreže in ne bi investiral po nepotrebnem?
Uporabniški avatar
kasaudio
Pridružen: 27 Sep 2018, 09:32

Re: Projekt SEA-beat (Beleženje porabe, preplute poti in ostalo...)

Odgovor Napisal/-a kasaudio »

Če se ti ne mudi tako grozno, bi poizkusil prebrat CAN vodilo mercury-ja in izluščit informacijo iz njega. V tem primeru bi SEA-beat deloval ali na nmea2000 ali pa na Smart Craft protokolu.

Mercury Smart Craft bi seveda moral prebrat pri nekom, ki tak motor ima in bi mi omogočil priklop SEA-beat naprave. In ni odveč pričakovati, da bi za to uslugo SEA-beat (STARTER) seveda dobil zastonj, v kolikor zadeva uspe. So pa ti PGN-ji na zgornji listi taki kot pri avtomobilski elektroniki, tako da najbrž sploh ne rabim Smart Crafta, ampak se moram le do avta sprehodit...

Razširitev na Mercury bi seveda bila precej dobrodošla, bi pa takole brez vmesnikov najbrž delovala le z enim motorjem. Sicer trenutno tudi SEA-beat android aplikacija ne podpira dveh motorjev. SEA-beat naprava pa jih lahko procesira tudi več - omejitev je zgolj spomin.
Nazadnje spremenil kasaudio, dne 01 Apr 2020, 22:48, skupaj popravljeno 1 krat.
Mils
Pridružen: 04 Jan 2019, 20:01

Re: Projekt SEA-beat (Beleženje porabe, preplute poti in ostalo...)

Odgovor Napisal/-a Mils »

kasaudio napisal/-a:
01 Apr 2020, 22:38
Če se ti ne mudi tako grozno, bi poizkusil prebrat CAN vodilo mercury-ja in izluščit informacijo iz njega. V tem primeru bi SEA-beat deloval ali na nmea2000 ali pa na Smart Craft protokolu.

Mercury Smart Craft bi seveda moral prebrat pri nekom, ki tak motor ima in bi mi omogočil priklop SEA-beat naprave. In ni odveč pričakovati, da bi za to uslugo SEA-beat (STARTER) seveda dobil zastonj, v kolikor zadeva uspe.

Razširitev na Mercury bi seveda bila precej dobrodošla, bi pa takole brez vmesnikov najbrž delovala le z enim motorjem. Sicer trenutno tudi SEA-beat android aplikacija ne podpira dveh motorjev. SEA-beat naprava pa jih lahko procesira tudi več - omejitev je zgolj spomin.
Kot sem ti zgoraj napisal če lahko pomagam je motor na voljo...ne mudi se nič ker čoln čaka pred bajto na prikolici in bo še nekaj časa tako.
Lp
Uporabniški avatar
kasaudio
Pridružen: 27 Sep 2018, 09:32

Re: Projekt SEA-beat (Beleženje porabe, preplute poti in ostalo...)

Odgovor Napisal/-a kasaudio »

Super, ko bodo razmere dopuščale, bova to probala speljat. Do takrat se bom pa z avtomobilskim CAN igral, ker vsaj paket z obrati je menda posod enak.
Uporabniški avatar
tyson
Pridružen: 17 Sep 2018, 13:21

Re: Projekt SEA-beat (Beleženje porabe, preplute poti in ostalo...)

Odgovor Napisal/-a tyson »

Obljubil sem Borisu, da fotkam motor in evo:

Slika

Slika

Slika

Slika

Upam, da so fotke ok in da boš lahko razpoznal stvari, za katere si rekel.
...bolje ispasti glup, nego iz brzog voza...
Uporabniški avatar
kasaudio
Pridružen: 27 Sep 2018, 09:32

Re: Projekt SEA-beat (Beleženje porabe, preplute poti in ostalo...)

Odgovor Napisal/-a kasaudio »

Hvala za trud z moje strani. Lep motorček, ko nov. Okroglo na palec bi rekel, da ni možnosti priklopa. Lp!
Nazadnje spremenil kasaudio, dne 04 Apr 2020, 01:04, skupaj popravljeno 2 krat.
Uporabniški avatar
kasaudio
Pridružen: 27 Sep 2018, 09:32

Re: Projekt SEA-beat (Beleženje porabe, preplute poti in ostalo...)

Odgovor Napisal/-a kasaudio »

Danes sem se trudil s priklopom SEA-beat na J1939 na OBD2 konektorju od avta. Uporabil sem pin 6 -> CAN H, pin 14 -> CAN L in in 5 -> GND. Nobenega odziva na SEA-beat, na pinih pa tudi nobenega signala. Škoda letnik 2017 očito nima tega protokola...

Sem pa potem naredil generator J1939 sporočil in SEA-beat jih sprejme BP, Zaenkrat podpora Smart Craft protokolu kaže zelo dobro. Če bo tako kot kaže sedaj, se bo SEA-beat dirktno na SmartCraft priklopil. Bom pa v tem primeru "zabremzal" vsakršno oddajanje sporočil v mrežo. Pri nmea2000 oddaja gps podatke v kolikor je BOATER verzija in še orientacijske podatke v kolikor je PRO.

Bi bilo pa fino vedet še za ostale proizvajalce. Za Yamaho sem prebral, da je Command Link nmea2000, povsem uradno pa tega nikoli niso potrdili.

Malo sem pozabil kako je pri Suzukiju... vem da neke vmesnike potrebuje. Če se prav spomnim, ima Suzuki iz motorja kar serijsko komunikacijo, ki jo je potem potrebno pretvoriti v nmea2000. Če je to res, potem je to težje rešit, potrebna je hardverska modifikacija SEA-beat česar ne bom počel.

Zelo praktično se mi zdi, da bi naredil čimbolj direktno podporo različnim brandom motorjev, ker je malo smotano npr. 200€ dat za SEA-beat in še dodatnih 300 za kablažo in nmea2000 vmesnike. In za mala plovila, kjer nihče ne namerava nevem kakšne mreže delat je to dobrodošlo.
Uporabniški avatar
tyson
Pridružen: 17 Sep 2018, 13:21

Re: Projekt SEA-beat (Beleženje porabe, preplute poti in ostalo...)

Odgovor Napisal/-a tyson »

kasaudio napisal/-a:
03 Apr 2020, 22:16
Hvala za trud z moje strani. Lep motorček, ko nov. Okroglo na palec bi rekel, da ni možnosti priklopa. Lp!
Leta 2015 je bil kupljen kot nov s strani prejšnjega lastnika, od lani pa je v moji lasti.

Nič hudega, če se ne da priklopit. Kot sem rekel, tudi če bi se dalo, bi se odrekel nakupa iz drugih razlogov.
...bolje ispasti glup, nego iz brzog voza...
Mils
Pridružen: 04 Jan 2019, 20:01

Re: Projekt SEA-beat (Beleženje porabe, preplute poti in ostalo...)

Odgovor Napisal/-a Mils »

Super upam da ti rata, že če bo na Merca direktno pasalo imaš velik krog kandidatov saj naj bi bilo največ prav Mercov na vodi. Seveda je pa potem tukaj marketing kako to spravit do strank to je pa druga stvar...
Uporabniški avatar
boris
Pridružen: 08 Sep 2018, 10:53

Re: Projekt SEA-beat (Beleženje porabe, preplute poti in ostalo...)

Odgovor Napisal/-a boris »

tyson napisal/-a:
03 Apr 2020, 19:39
Obljubil sem Borisu, da fotkam motor in evo:

Slika


Upam, da so fotke ok in da boš lahko razpoznal stvari, za katere si rekel.
Mare malo slabo se vidi na tistem delu ki je najbolj pomemben. Spredaj na spodnjem delu kjer je pritrjena ročka za komande in je tudi zatič za pokrov motorja, so eni kabli z konektorji. To mi moraš slikat. Glede na letnik pa se upam trditi, da ima ta motor že mrežo NMEA 2000. Poslikaj ponovno ta del. Ti konektorji se nahajajo na levo spodaj če gledaš to sliko.
Teden na morju je več vreden kot celi dopust :!:
LP
Boris
Odgovori