Raymarine Dragonfly - Navionics karte - SonarChart

Uporabniški avatar
Bruno
Pridružen: 17 Sep 2018, 14:31

Raymarine Dragonfly - Navionics karte - SonarChart

Odgovor Napisal/-a Bruno »

Lastniki Dragonflyjev, povejte mi, prosim, kako natančno vam glede na karto pokaže vašo pozicijo?

Med ribolovom uporabljam SonarChart (Navionics+ karta kupljena lani, redni update) zaradi lastnosti prikazovanja natančnejših plastnic. Zalomi se, ko na poziciji niti približno ni takšno dno, kot ga ploter na karti prikazuje. Katera karta se vam najbolje obnese?
Moram sprobati še navadni, manj podroben prikaz. Do sedaj sem uporabljal Garminove karte, ki so vedno, prav vedno, prikazovale čeri, plitvine, seke ipd. zelo natančno.

Je kdo že v praksi sprobal SonarChart Live? Deluje preko WiFi povezave z drugo mobilno napravo.
Zadeva se mi zdi zelo uporabna za ribolov, ker sproti na karto zapisuje sondirano dno. To je bil tudi eden od glavnih razlogov za nakup te naprave. Vse lepo in prav, vendar eno je teorija, drugo je praksa.

Vidim, da se bom moral še bolj podrobno poglobiti v proučevanje naprave.
Mirno morje in dober prijem!
funt
Pridružen: 04 Okt 2018, 13:27

Re: Raymarine Dragonfly - Navionics karte - SonarChart

Odgovor Napisal/-a funt »

Povezava z telefonom dela super in ti izriše najbolj podrobno dno na navionics mapo na telefonu. Problem je da brez napak dela le pri nizki hitrosti. Če imaš stalne pošte super ker jih presondiraš in imaš v meter vse za nove pa bolj ko ne neuporabno ;)
Lp.
Funt
Uporabniški avatar
Bruno
Pridružen: 17 Sep 2018, 14:31

Re: Raymarine Dragonfly - Navionics karte - SonarChart

Odgovor Napisal/-a Bruno »

funt napisal/-a:
06 Maj 2019, 17:48
Povezava z telefonom dela super in ti izriše najbolj podrobno dno na navionics mapo na telefonu. Problem je da brez napak dela le pri nizki hitrosti. Če imaš stalne pošte super ker jih presondiraš in imaš v meter vse za nove pa bolj ko ne neuporabno ;)
Lp.
Funt
Kako si pa "domač" s podrobno karto SonarChart, ali raje uporabljaš manj podrobno, navadno Navionics+?
Mirno morje in dober prijem!
Uporabniški avatar
aegir
Pridružen: 05 Sep 2018, 20:28

Re: Raymarine Dragonfly - Navionics karte - SonarChart

Odgovor Napisal/-a aegir »

Je kdo že ugotovil kako skrekat te karte?
dusko75
Pridružen: 18 Okt 2018, 06:48

Re: Raymarine Dragonfly - Navionics karte - SonarChart

Odgovor Napisal/-a dusko75 »

Navionics no-go
Uporabniški avatar
aegir
Pridružen: 05 Sep 2018, 20:28

Re: Raymarine Dragonfly - Navionics karte - SonarChart

Odgovor Napisal/-a aegir »

A je kakšna zastonjska ali skrekana alternativa?

Ni mi za dajat 100+ evrov za zemljevid vode.. :)
Uporabniški avatar
boris
Pridružen: 08 Sep 2018, 10:53

Re: Raymarine Dragonfly - Navionics karte - SonarChart

Odgovor Napisal/-a boris »

Na žalost C-map ali Navionics karte ni možno skrekat.
Boš moral najti nekaj po ugodni ceni.
Teden na morju je več vreden kot celi dopust :!:
LP
Boris
funt
Pridružen: 04 Okt 2018, 13:27

Re: Raymarine Dragonfly - Navionics karte - SonarChart

Odgovor Napisal/-a funt »

Bruno napisal/-a:
07 Maj 2019, 09:44
funt napisal/-a:
06 Maj 2019, 17:48
Povezava z telefonom dela super in ti izriše najbolj podrobno dno na navionics mapo na telefonu. Problem je da brez napak dela le pri nizki hitrosti. Če imaš stalne pošte super ker jih presondiraš in imaš v meter vse za nove pa bolj ko ne neuporabno ;)
Lp.
Funt
Kako si pa "domač" s podrobno karto SonarChart, ali raje uporabljaš manj podrobno, navadno Navionics+?
Nisem ravno domač. Na dragonfly imam osnovno karto z nekaj 100 svojimi oznakami na telefonu pa naložen skrekan boating hd. Glede na teren kjer lovim pa tko ne potrebujem neke hude karte. Realno uporabljam osnovno karto in pa predvsem sonar.
Lp
Funt
Uporabniški avatar
Bruno
Pridružen: 17 Sep 2018, 14:31

Re: Raymarine Dragonfly - Navionics karte - SonarChart

Odgovor Napisal/-a Bruno »

Skrekane Navionics karte za ploter se ne da dobiti, tako kot je že napisal Boris.

Če imaš Navionics Silver, si jo lahko upgredaš na Navionics+ za polovično ceno - to je 120€. Polna cena brez Silver karte je 240€.

Karto sem kupil z namenom (eden od glavnih), da imam podrobne SonarChart karte, ki pa v praksi niso uporabne, ker niso natančne. Prideš na lokacijo, kjer ti kaže pličak, seko,... od tega pa nič... Si kar malo zmeden in lutaš brezveze po pameti. Moram preklopiti na navadno manj podrobno karto, pa bom potem videl.

Drugače imam še vedno za vsak primer odličnega prenosnega Garmina Oregon 550 z naloženimi natančnimi navtičnimi kartami, ki pa žal ne kažejo tako podrobnih plastnic, kot SonarChart. Omenjeno GPS napravo uporabljam še za lov, gobarjenje, planinarjenje, kolesarjenje,... Zelo podoben starejši model Garmin Oregon 300 je bila moja prva navigacija na čolnu.
Mirno morje in dober prijem!
BOJA
Pridružen: 11 Mar 2019, 18:27
Kraj: Trzin

Re: Raymarine Dragonfly - Navionics karte - SonarChart

Odgovor Napisal/-a BOJA »

Pozdravljen,
vidim, da imam somišljenika na forumu, saj sem pred dvema sezonama naredil isto - menjal sem odličen Garmin 526S za dragonfly 5. Vse lepo in prav, naj bi (ampak res samo "NAJ BI") preko CHIRP-a videl posamezna pšenična klasja pod vodo, kot da sem s kamero doli, ampak pozabi to - od tega ni NIČ. Poleg tega, ko Garminu rečeš, da boš šel od A do B, te pelje lepo po krivuljah in varnih globinah. Ko to naredim Raymarine-ju, me pelje čez Velebit, kot da imam tank in ne čoln. Ribolov in natančnost kart... Ko sem enkrat našel svoje točke na morju, kjer lovim, sem jih markiral in se orientiram po markacijah, nikakor pa ne po kartah, ker ko panulam za ušate ob obali, sem po Raymarinovsko večino časa nekje na hribu. Skratka, prehod iz Garmina na Raymarine je bil zelo obetaven, še večje pa razočaranje že takoj v prvi sezoni uporabe. Sorry, če sem ti zagrenil dan, ampak tudi sebi sem ga, če ti je v tolažbo :D
Odgovori