Solarni polnilec akumulatorjev 12v

Uporabniški avatar
boris
Pridružen: 08 Sep 2018, 10:53

Re: Solarni polnilec akumulatorjev 12v

Odgovor Napisal/-a boris »

Glede izklopa in ponovnega vklopa pumpe, se srečujejo vsi, ki imajo mehanske plovce.

Jaz sem zadevo uredil tako, sem vgradil timer za 30 s. Ko plovec izklopi pumpo, timer še poganja pumpo 30 sekund. Na ta način pumpa počrpa več vode iz kaljuže. Zato povratna voda iz cevi, ne dvigne plovca na ta nivo, da se ponovno vklopi.

Sodobnejše pumpe, ki so z vgrajenim plovcem imajo tudi zakasnitveni izklop.

Če se hočemo prepričat, da je pumpa z elektronskim stikalom, jo priklopimo na 12v. Z žičko dvignemo plovček. Ta mora takoj zagnati pumpo. Ko pa plovček spustimo, pa mora laufati še nekaj časa.
Teden na morju je več vreden kot celi dopust :!:
LP
Boris
Uporabniški avatar
Bruno
Pridružen: 17 Sep 2018, 14:31

Re: Solarni polnilec akumulatorjev 12v

Odgovor Napisal/-a Bruno »

Harry napisal/-a:
20 Feb 2019, 17:23
Ne razumeš! Če je plovček prenizek se vsakič, ko se izklopi črpalka vrne voda iz odtočne cevi in ga spet vklopi. Toliko časa da izprazne akumulator z vklaplanjem in izlkaplanjem, zato mora biti plovček montiran tako da ga kolicina vode ki se vrne ne aktivira ponovno!
Zdaj razumem, kaj si mislil...
Mirno morje in dober prijem!
Uporabniški avatar
Bruno
Pridružen: 17 Sep 2018, 14:31

Re: Solarni polnilec akumulatorjev 12v

Odgovor Napisal/-a Bruno »

Je kaj takega dovolj za vzdrževanje cca 50Ah akumulatorja?
https://www.ebay.com/itm/10-15-20-25W-S ... 0005.m1851

Slika
Mirno morje in dober prijem!
Uporabniški avatar
kasaudio
Pridružen: 27 Sep 2018, 09:32

Re: Solarni polnilec akumulatorjev 12v

Odgovor Napisal/-a kasaudio »

Najbrž je dovolj, na videz deluje pa vse skupaj bolj tako...

Drugače rečeno, klasične odprte USB vtičnice, konketorji in konfekcija kablov v tem kompletu v morsko okolje nikakor ne sodijo in je, kljub temu da je najbrž poceni, za to stvar škoda denarja.
Uporabniški avatar
Bruno
Pridružen: 17 Sep 2018, 14:31

Re: Solarni polnilec akumulatorjev 12v

Odgovor Napisal/-a Bruno »

Tudi jaz sem bolj skeptičen na elektronski del tega paketa. Se do potankosti strinjam s tabo...
Bom pogledal, kaj ponujajo v lokalnih trgovinah (Črnuče in Prestranek pri Pivki).
Mirno morje in dober prijem!
Uporabniški avatar
kasaudio
Pridružen: 27 Sep 2018, 09:32

Re: Solarni polnilec akumulatorjev 12v

Odgovor Napisal/-a kasaudio »

Če greš do Črnuč, potem pojdi še do Trzina.
Uporabniški avatar
VALTER
Pridružen: 09 Sep 2018, 05:30
Kraj: BRNIK

Re: Solarni polnilec akumulatorjev 12v

Odgovor Napisal/-a VALTER »

Bruno napisal/-a:
21 Feb 2019, 10:25
Tudi jaz sem bolj skeptičen na elektronski del tega paketa. Se do potankosti strinjam s tabo...
Bom pogledal, kaj ponujajo v lokalnih trgovinah (Črnuče in Prestranek pri Pivki).
Pa sporoči Bruno za kaj si se odločil.
ELGIN outboard motor.
Uporabniški avatar
Bruno
Pridružen: 17 Sep 2018, 14:31

Re: Solarni polnilec akumulatorjev 12v

Odgovor Napisal/-a Bruno »

V Trzinu, prav tam, sem skoraj vsak dan, pa se nisem spomnil... :oops: :D
Mirno morje in dober prijem!
Uporabniški avatar
Harry
Pridružen: 18 Okt 2018, 11:41

Re: Solarni polnilec akumulatorjev 12v

Odgovor Napisal/-a Harry »

Bruno napisal/-a:
21 Feb 2019, 10:25
Tudi jaz sem bolj skeptičen na elektronski del tega paketa. Se do potankosti strinjam s tabo...
Bom pogledal, kaj ponujajo v lokalnih trgovinah (Črnuče in Prestranek pri Pivki).
Sama celica za vzdrževanje akumulatorja 70ah je dovlj, če je 5w. Na gumenjako imam 2 x 3w vezane zaporedno prek navadne diode, da ne prazni preko noči akumulatorja. Vmes daš še 5A varovalko. Ker je moč majhna ne rabiš polnilca, ker je vezano zaporedno pa polni tudi ko je oblačno. Na eBay sem kupil dve 3w celici za par dolarjev prilotal diodo in kable in z sicaflexom prilepil na streho. Sem mislil da bo odpadlo prvo sezono, a drži že tri, " cena sitnica"
Morski Vuk
Uporabniški avatar
Harry
Pridružen: 18 Okt 2018, 11:41

Re: Solarni polnilec akumulatorjev 12v

Odgovor Napisal/-a Harry »

boris napisal/-a:
20 Feb 2019, 19:42
Glede izklopa in ponovnega vklopa pumpe, se srečujejo vsi, ki imajo mehanske plovce.

Jaz sem zadevo uredil tako, sem vgradil timer za 30 s. Ko plovec izklopi pumpo, timer še poganja pumpo 30 sekund. Na ta način pumpa počrpa več vode iz kaljuže. Zato povratna voda iz cevi, ne dvigne plovca na ta nivo, da se ponovno vklopi.

Sodobnejše pumpe, ki so z vgrajenim plovcem imajo tudi zakasnitveni izklop.

Če se hočemo prepričat, da je pumpa z elektronskim stikalom, jo priklopimo na 12v. Z žičko dvignemo plovček. Ta mora takoj zagnati pumpo. Ko pa plovček spustimo, pa mora laufati še nekaj časa.
Ni vedno tako! Če je cev dolga1m ali več do preliva in debela 20mm v njej ostane vsa voda tudi po 30 sekundah, ker pumpa ko potegne
zrak ne črpa več vode ven.
Bistveno je da se plovček ne vklopi pri količini vode ki se vrne; takoj ali po 30 sekundah!
Zato ni nič narobe, če pri ročnem vklopu pumpe priteče ven kakih 5 litrov!
Morski Vuk
Odgovori