Krogelni zglob

Uporabniški avatar
boris
Pridružen: 08 Sep 2018, 10:53

Re: Krogelni zglob

Odgovor Napisal/-a boris »

Vprašanje je bilo ali je primeren zglob od Ultrafleksa Mach, katerega se dobi po ceni cca 12€.

Slika

Odgovor je, ni primeren. Ta zglob je namenjen za ULTRAFLEX MACH zajle, in je uporaben samo za zajlo za plin ali menjalmik.
Cena primernega zgloba za volansko zajlo je cca 20€. Je dobavljiv. Ko bom naročal robo ga lahko dodam na seznam.
Teden na morju je več vreden kot celi dopust :!:
LP
Boris
Uporabniški avatar
Bruno
Pridružen: 17 Sep 2018, 14:31

Re: Krogelni zglob

Odgovor Napisal/-a Bruno »

boris napisal/-a:
11 Apr 2021, 21:58
Slika

Na sliki je zglob od Osculatija. Original ima M10 navoj.
Povezavo narediš iz 10mm inox cevke. Na obeh straneh zavariš navojno palico M10 in priviješ na zglob. Demontaža je v desetih sekundah..

Slika

Ker prihaja do vibracij motorja sem originalne moške bunke dal vulkanizirati.
S tem sem preprečil vibracije in žvenketanje.
Boris, si pozabil, kje sva dobila moške bunke? ;) :)
Moške bunke sem dal narediti po naročilu k strugarju. So iz kvalitetnega inoxa. Ko so bile narejene, jih je dal Boris privarit na podložke in vulkanizirat.
Tako narejen vmesni del zelo zmanjša vibracije. Zasluga za idejo gre Borisu. :idea: 8-)
Če bo kdo rabil, imam tudi jaz na zalogi še kakšen komad, ker sva jih pri naročanju morala narediti več.
Mirno morje in dober prijem!
Jure1234
Pridružen: 20 Mar 2022, 21:36

Re: Krogelni zglob

Odgovor Napisal/-a Jure1234 »

Pozdravljeni!
Imam čoln fišer 5m in na njem motor Honda 75 4 taktni.
Za namen panuliranja, bi namestil pomožni motor. Ali mi lahko kdo slika povezavo med glavnim in pomožnim motorjem. Če prav razumem, je povezava za krmiljenje. Kako je pa z dodajanjem in odvzemanjem plina (gasa)?
Za vsako informacijo se vam zahvaljujem.
Lp
Jure
Uporabniški avatar
david
Pridružen: 07 Sep 2018, 17:26
Kraj: Ljubljana

Re: Krogelni zglob

Odgovor Napisal/-a david »

Vem da imajo člani Boris, Bruno in Mango to rešeno. Eden bo že objavil.
Mogu ja da budem normalan, al mi nekako glupo.
Uporabniški avatar
Bruno
Pridružen: 17 Sep 2018, 14:31

Re: Krogelni zglob

Odgovor Napisal/-a Bruno »

Jure1234 napisal/-a:
18 Apr 2022, 20:21
Pozdravljeni!
Imam čoln fišer 5m in na njem motor Honda 75 4 taktni.
Za namen panuliranja, bi namestil pomožni motor. Ali mi lahko kdo slika povezavo med glavnim in pomožnim motorjem. Če prav razumem, je povezava za krmiljenje. Kako je pa z dodajanjem in odvzemanjem plina (gasa)?
Za vsako informacijo se vam zahvaljujem.
Lp
Jure
Jure, pozdravljen!

Ko pridem do čolna, pofotkam in pošljem, če mi boš zaupal svojo telefonsko številko (bova prej rešila).
Glede odvzemanja in dodajanja hitrosti ima dobro rešeno Boris (preko daljinca). Jaz se v to (še) nisem poglabljal, čeprav je zelo dobra zadeva.

LP
Mirno morje in dober prijem!
Odgovori