Ribolov s parangalom

Uporabniški avatar
jft
Pridružen: 04 Sep 2018, 16:31

Re: Ribolov s parangalom

Odgovor Napisal/-a jft »

pzaksek napisal/-a:
25 Maj 2023, 12:33

Dodatna pojasnila glede lova črva:

Priprava vabe (smradu), sardele dam v plastenko in za približno 3 tedne na sonce... po določenem času začne smrdet kot,... to postaviš na nek odročen kraj... Plastenka naj ne bo zaprta, ker jo bodo plini razgnal...
Kar se tiče lova črva je tole en dober primer:



In tele fantje, so mi povedali, da za vabo ni potrebna neka smrdeče ogabna vaba, temveč je dovolj da najdeš luknjo in za vabo uporabiš npr. svežo školjko "prilepko", ki se jo najde na vsaki skali.
Matic
Pridružen: 23 Sep 2018, 12:02

Re: Ribolov s parangalom

Odgovor Napisal/-a Matic »

jft napisal/-a:
25 Maj 2023, 21:28
pzaksek napisal/-a:
25 Maj 2023, 12:33

Dodatna pojasnila glede lova črva:

Priprava vabe (smradu), sardele dam v plastenko in za približno 3 tedne na sonce... po določenem času začne smrdet kot,... to postaviš na nek odročen kraj... Plastenka naj ne bo zaprta, ker jo bodo plini razgnal...
Kar se tiče lova črva je tole en dober primer:



In tele fantje, so mi povedali, da za vabo ni potrebna neka smrdeče ogabna vaba, temveč je dovolj da najdeš luknjo in za vabo uporabiš npr. svežo školjko "prilepko", ki se jo najde na vsaki skali.
Pregledu že veliko posnetkov probal marsikaj pa ne pa ne. Nekaj delam narobe kaj pa pa ne vem. Zato pa če bo res opcija da mi nekdo pokaže v živo. Drugače pa si bom zapel ono o kako je lijepo biti glup :lol: :lol:
pzaksek
Pridružen: 11 Nov 2022, 12:11

Re: Ribolov s parangalom

Odgovor Napisal/-a pzaksek »

Ni vsaka luknja od črva, vsaj meni se tako zdi. Jaz lovim črve samo v avgustu, ker jih najlažje najdem. Pa še to mi pobere veliko časa v morju, da najdem črvino + da je črv zainteresiran za vabo...

Verjetno je res, da črv gre tudi za drugimi vabami (namreč je od školj, rakcev, rib,..), sam celoten proces lovljena pohitrim, kadar je vaba iz propadlih sardel. Jaz sem s flaško, kjer je na koncu športna odprtina (s poklopcem, nevem kako naj drugače napišem) črva izvabil iz luknje do cca 0,5 m, ko sem mu v odprtino šprical-stiskal iz flaške in sem ga opazoval.

Sicer sta posnetka zanimiva, ampak očitnih lukenj od črva pa kljub temu ne pokažejo. V avgustu se okoli luknje naredijo kar spredeni tuneli od črva,..
Odgovori