Tai raba - Tai rubber

iv567
Pridružen: 25 Sep 2018, 21:04

Tai raba - Tai rubber

Odgovor Napisal/-a iv567 »

V teh časih ko imamo nekateri časa na pretek sem se malo poglobil v še eno japonsko tehniko Tai raba ali Tai rubber kakor ji pravijo.
Stvar je stara vsaj 5 let, vendar je pri nas še nisem zasledil. Mi je pa zanimiva zato, ker ni potrebe po neki posebni ribiški tehniki. Potrebujemo palico - zelooo mehka špica ( še palica za slow jigging je trda) navadna rolca z dooobro zavoro,
1P pletenica 0.25-0.30 2 M mehkega FC in free slide jigge ( Tai rubber podoben kaburi vendar ni kabura) za naše vode od 50-80 gr. in to je to. Namen je loviti ribe 0,5 do 1,5 kg če prime kaj večjega tudi v redu.
Če je kdo že lovil na ta način, bi bilo lepo če si izmenjamo izkušnje.
Uporabniški avatar
david
Pridružen: 07 Sep 2018, 17:26
Kraj: Ljubljana

Re: Tai raba - Tai rubber

Odgovor Napisal/-a david »

Ko sem pred leti po ribiških trgovinah spraševal o slow pitch jigging-u, so me vsi debelo gledali. Za to tehniko pa še nisem slišal:
Mogu ja da budem normalan, al mi nekako glupo.
iv567
Pridružen: 25 Sep 2018, 21:04

Re: Tai raba - Tai rubber

Odgovor Napisal/-a iv567 »

Prilagam zelo dober link Vidalis Markosa katerega mnogi poznajo ga kot vrhunskega shore jiggarja.
Pred leti je posnel seminar o Taj raba sistemu, ki je sicer v grščini z angleškimi podnapisi a se da kaj izluščiti -opisuje njegove začetke in na koncu pravilno uporabo celaga sistema skupaj.
Uporabniški avatar
tyson
Pridružen: 17 Sep 2018, 13:21

Re: Tai raba - Tai rubber

Odgovor Napisal/-a tyson »

Tale način se mi zdi obetajoč za nekoga, ki priložnostno namaka trnek...a je ta vaba že na našem tržišču? :roll:
...bolje ispasti glup, nego iz brzog voza...
Uporabniški avatar
david
Pridružen: 07 Sep 2018, 17:26
Kraj: Ljubljana

Re: Tai raba - Tai rubber

Odgovor Napisal/-a david »

V monsterbite (Domžale) imaš kar nekaj izbire za to tehniko.
Mogu ja da budem normalan, al mi nekako glupo.
Uporabniški avatar
tyson
Pridružen: 17 Sep 2018, 13:21

Re: Tai raba - Tai rubber

Odgovor Napisal/-a tyson »

Hvala!
...bolje ispasti glup, nego iz brzog voza...
Uporabniški avatar
Martin
Pridružen: 05 Okt 2018, 08:09
Kraj: Lj-Šiška

Re: Tai raba - Tai rubber

Odgovor Napisal/-a Martin »

Tai rubber je predvsem obična kabura + njene izpeljanke. Zadeva je že dolgo prisotna na Jadranu.
Zelo lepo se lovi predvsem na peščenih tleh (ker se s to tehniko lovi samo po tleh)..ulov so kovači, pauki, kokoti, riboni...
iv567
Pridružen: 25 Sep 2018, 21:04

Re: Tai raba - Tai rubber

Odgovor Napisal/-a iv567 »

Martin napisal/-a:
28 Apr 2020, 10:21
Tai rubber je predvsem obična kabura + njene izpeljanke. Zadeva je že dolgo prisotna na Jadranu.
Zelo lepo se lovi predvsem na peščenih tleh (ker se s to tehniko lovi samo po tleh)..ulov so kovači, pauki, kokoti, riboni...
To, da je Tai rubber izpeljanka kabure je res ,če govorimo o jigu.Tako kot je slow jig izpeljanka vertikal jiga . Vendar mislim, da je tu govora o tehniki ribolova, ki pa je zaradi narave Tai rubb jiga malce drugačna od tehnike kabure, kjer tolčemo po tleh in dvigamo mulj ali pesek, da privabimo ribe. Tu pa je glava jiga preluknjana in je fc direktno vezan na tnek. Zato pride glava jiga tudi 2 m pred trnki na dno in je tu bistvo te tehnike podobno kot pri sow jigganju ko je 80% prijemov v padnanju jiga. Lahko pa iste jige uporabimo kot kaburo ali kot Inchiku to je tudi res.
Uporabniški avatar
Iztok
Pridružen: 18 Sep 2018, 12:01
Kraj: Lj.-Trzin-Ribiško naselje

Re: Tai raba - Tai rubber

Odgovor Napisal/-a Iztok »

Pozdravljen Iv567
Sem si ogledal več videov in sedaj mi je jasno. Iz ustnega opisa sem si napačno predstavljal, da je to stran od nosilne vrvice. Tai rubber je praktično isto kot kabura, le da so trnki s cofki ločeni od glave, FC pa potuje skozi luknjo v uteži in ko dvigaš se združi vse skupaj v "kaburo". Prednost vidim, da imaš možnost prijema tako v padanju kot v dviganju za razliko od ostalih japonskih tehnik VJ, SJ, kabura in inchiku katere delajo samo ob aktivnem dviganju in spuščanju oziroma jigganju.
Vidim, da je to odlična tehnika za ribolov tudi ob največji vročini saj ni fizično obremenilna. Ob jigganju z 150-200g jiggi na 70m sem bil po 5 minutah na soncu čisto prešvican. Če pa sem jiggal nekaj ur skupaj sem imel prve dni vedno "muskl fiber" v desni roki.
Super to bomo definitivno sprobali. Primerno rolco sem že naročil.
Uporabniški avatar
Iztok
Pridružen: 18 Sep 2018, 12:01
Kraj: Lj.-Trzin-Ribiško naselje

Re: Tai raba - Tai rubber

Odgovor Napisal/-a Iztok »

Rolco sem dobil. Zrrihtal mi jo je David. HVALA !!!
sedaj pa že gledam za kakšno novo palčko...
in seveda video posnetke, kot je recimo tale...



Prijem je takojšen, seveda če je tam riba in če dela.
Odgovori