Zoka

Uporabniški avatar
boris
Pridružen: 08 Sep 2018, 10:53

Re: Zoka

Odgovor Napisal/-a boris »

Bruno napisal/-a:
02 Jun 2020, 07:57
Boris, si prebral?
Ti je rekel David, da si star... Pardon, starejši... :D :D :D

Ta tehnika je dobra tudi, če ti vaba pogine... Namontiraš poginjenega lignja, sipo, muzgavca,...
Toliko o novi tehniki. To je stara tehnika za nove budale. Namesto Zoke daš svunec in je zadeva ista :lol:
Teden na morju je več vreden kot celi dopust :!:
LP
Boris
Uporabniški avatar
tyson
Pridružen: 17 Sep 2018, 13:21

Re: Zoka

Odgovor Napisal/-a tyson »

Šel sem še enkrat v Monster Bajt nabavit umetne vabe.
Kupil sem cenejše 2kom inchiku in 2kom kabura um.vabe in dva kompleta trnkov... 34€.

Kaj vem, zdi se mi, da to kot vaba deluje v morju... zgodilo se je, da sta bili obe vabi v morju in sva jih s sosedom vlekla za seboj kot panulu...na štandgasu...najprej se orenk upognila moja palica in se tudi takoj zravnala...jasno je bilo, da je nekaj šavsnilo in odtrgalo komplet...ni minila minuta, ko se je isto zgodilo drugi palici...
Zato mislim, da je za jigging ali za panulanje primerna ta vaba...kajpavem :roll:
...bolje ispasti glup, nego iz brzog voza...
Peter
Pridružen: 22 Nov 2018, 19:33

Re: Zoka

Odgovor Napisal/-a Peter »

Da ni bil poden :shock:
Uporabniški avatar
boris
Pridružen: 08 Sep 2018, 10:53

Re: Zoka

Odgovor Napisal/-a boris »

tyson napisal/-a:
09 Jun 2020, 06:30
Šel sem še enkrat v Monster Bajt nabavit umetne vabe.
Kupil sem cenejše 2kom inchiku in 2kom kabura um.vabe in dva kompleta trnkov... 34€.

Kaj vem, zdi se mi, da to kot vaba deluje v morju... zgodilo se je, da sta bili obe vabi v morju in sva jih s sosedom vlekla za seboj kot panulu...na štandgasu...najprej se orenk upognila moja palica in se tudi takoj zravnala...jasno je bilo, da je nekaj šavsnilo in odtrgalo komplet...ni minila minuta, ko se je isto zgodilo drugi palici...
Zato mislim, da je za jigging ali za panulanje primerna ta vaba...kajpavem :roll:
Dvakrat si ujel nekaj zelo velikega. Samo skal ne moreš ujeti :lol:
Sigurno je bil poden :!:
Vedno ko bodo skale spodi, boš vabo zgubil. To lahko vlečeš samo po pesku.
Teden na morju je več vreden kot celi dopust :!:
LP
Boris
Uporabniški avatar
tyson
Pridružen: 17 Sep 2018, 13:21

Re: Zoka

Odgovor Napisal/-a tyson »

boris napisal/-a:
09 Jun 2020, 15:56
tyson napisal/-a:
09 Jun 2020, 06:30
Šel sem še enkrat v Monster Bajt nabavit umetne vabe.
Kupil sem cenejše 2kom inchiku in 2kom kabura um.vabe in dva kompleta trnkov... 34€.

Kaj vem, zdi se mi, da to kot vaba deluje v morju... zgodilo se je, da sta bili obe vabi v morju in sva jih s sosedom vlekla za seboj kot panulu...na štandgasu...najprej se orenk upognila moja palica in se tudi takoj zravnala...jasno je bilo, da je nekaj šavsnilo in odtrgalo komplet...ni minila minuta, ko se je isto zgodilo drugi palici...
Zato mislim, da je za jigging ali za panulanje primerna ta vaba...kajpavem :roll:
Dvakrat si ujel nekaj zelo velikega. Samo skal ne moreš ujeti :lol:
Sigurno je bil poden :!:
Vedno ko bodo skale spodi, boš vabo zgubil. To lahko vlečeš samo po pesku.
Ne, poden pa ni bil. Je bilo pregloboko. To vem zato, ker sem imel navite okoli 70m vrvice, ki ni prišla niti do podna. Sva skrajšala in pod štandgasom vlekla za seboj...poden odpade v tem primeru. Bi vedel, ker bi tudi bremza "zapela", če bi zahaklal poden.
...bolje ispasti glup, nego iz brzog voza...
Uporabniški avatar
boris
Pridružen: 08 Sep 2018, 10:53

Re: Zoka

Odgovor Napisal/-a boris »

Če tako rečeš potem je ok.
Teden na morju je več vreden kot celi dopust :!:
LP
Boris
dusko75
Pridružen: 18 Okt 2018, 06:48

Re: Zoka

Odgovor Napisal/-a dusko75 »

Verjetno je bla sika...
iv567
Pridružen: 25 Sep 2018, 21:04

Re: Zoka

Odgovor Napisal/-a iv567 »

Nikola Riolo je že pred sedmimi leti v sodelovanju v sodelovanju s firmo Olympus izdelal celo paleto tega kar danes imenujejo zoka kar je že Bruno omenil.

Vse te vabe in pa razne kabure, inchiku, slow, light, jigi so namenjene vertikalnemu ribolovu z barke v mirovanju. Lahko pa z njimi tudi panuliramo vendar bodo posledice na vrvici zaradi vrtenja itd.

Da pa daš samo svinec gor kot predlaga Boris potem pa to ni to, če pa umontiraš še trnek velikosti 5/0 ali večji in stvar pobarvaš da izgleda podobno zoki, pa raje kupim eno od Riolovih zadev ( so kar lovne ) kot zoko ( katero imam tudi na barki :lol: )


Še link do Olimpusovih – Riolovih vab
https://www.riolosport.it/tag-prodotto/ ... tificiali/
;)
Uporabniški avatar
Bruno
Pridružen: 17 Sep 2018, 14:31

Re: Zoka

Odgovor Napisal/-a Bruno »

Včeraj v trgovini zasledil novi model oz. izboljšano kopijo Olympusovega LiveKaba.

Lahko pa se ga enostavno naredi doma. Kupiš okrogli svinec (poceni so v Decathlonu), nerjavečo ravno žico 1 ali 1,5mm (npr. v Črnučah v MDMu), rabiš še špago za vezanje jigg trnkov in 2/0-4/0 trnke.
Mirno morje in dober prijem!
Uporabniški avatar
sova
Pridružen: 17 Sep 2018, 10:42
Kraj: Solkan

Re: Zoka

Odgovor Napisal/-a sova »

Ko že omenjaš domačo izdelavo en link na to temo.

lp.
Slika
Odgovori