Panula za telebane

Odgovori
Gusar
Pridružen: 18 Okt 2018, 18:30

Panula za telebane

Odgovor Napisal/-a Gusar »

Letos bom na dopustu na Korčuli prvič imel čoln, da se preizkusim še v panuli. Torej sem popoln začetnik, ki ima več vprašanj in dilem. Ker na čolnu ne bo fishfinderja in ne poznam terenov, me zanima kateri tip panule bi najbolj prišel v poštev. Toliko že vem, da so za zobatca pomembne mikro lokacije, ki jih poznajo samo redki, sicer je vlečenje bolj ali manj v prazno.

Kaj bi v tem primeru najbolj prišlo v poštev? Vseeno vleka igle nad dnom ali je več možnosti, če bi jo vlekel na površini brez obteženja za druge vrste rib? Ali morda čisto navaden vobler za palamide, brancine in podobne roparice?

Vsak odgovor panulašev bo dobrodošel :mrgreen:
dusko75
Pridružen: 18 Okt 2018, 06:48

Re: Panula za telebane

Odgovor Napisal/-a dusko75 »

Vobler 7 ali 9 cm srebrn, spustiš 50 do 80 m in gasa 2.5 knt....
funt
Pridružen: 04 Okt 2018, 13:27

Re: Panula za telebane

Odgovor Napisal/-a funt »

Glede na področje kjer boš lovil lahko poizkusiš na gofa. Živa iglica, ni potrebno vozit po dnu kot za zobatca ampak obtežiš da si nekje v plavem. Če pa prime pa samo potrpežljivost :)
Lp.
Funt
Uporabniški avatar
Bruno
Pridružen: 17 Sep 2018, 14:31

Re: Panula za telebane

Odgovor Napisal/-a Bruno »

Brez sonarja je pravilo poleti tako, da vlečeš globinsko panulo na meji dokler se dno ne vidi več. Drugače pa tudi na sredini vode ti lahko prime zobatec...
Mirno morje in dober prijem!
Uporabniški avatar
david
Pridružen: 07 Sep 2018, 17:26
Kraj: Ljubljana

Re: Panula za telebane

Odgovor Napisal/-a david »

Poskusi tudi na voblerje ali slamico, drugače pa več na živo vabo. Kot začetniku brez fishfinderja ti svetujem površinsko panulo na iglo, če boš lovil na dve palici, pa drugo nekje na sredini vode. Tako boš najbolj loven.
Mogu ja da budem normalan, al mi nekako glupo.
Gusar
Pridružen: 18 Okt 2018, 18:30

Re: Panula za telebane

Odgovor Napisal/-a Gusar »

Hvala vsem za nasvete, ki so petim ljudem kar trikrat omogočili svežo večerjo direktno iz morja. Lovili smo na dve palici - ena light varianta na mini vobler in ena močnejša na umetno iglo sta iz vode potegnili kar precej ušat, škaramov, lokard, celo zobatca in brancina. Na živo vabo nismo lovili, ker smo imeli že na umetno dovolj ulova, ne dvomim pa, da bi na živo ujeli več in še kaj bistveno večjega. :D
Odgovori