VEZAVE TRNKOV IN SPAJANJE VRVIC

Mils
Pridružen: 04 Jan 2019, 20:01

Re: VEZAVE TRNKOV IN SPAJANJE VRVIC

Odgovor Napisal/-a Mils »

Nikjer ne zasledim kako je narejen zadnji del pred trnki...je zadaj karabin z vrtljivko da lahko zamrnjaš zadnji del z trnki ali ne in koliko je sploh dolg zadnji del z trnki če je pred njimi karabin ..je to 1,5m ali mogoče več?
Hvala
bilo
Pridružen: 08 Dec 2018, 10:50
Kraj: Podkum - Bilo - Primošten

Re: VEZAVE TRNKOV IN SPAJANJE VRVI

Odgovor Napisal/-a bilo »

Moj sistem ... 300 m 50 lb vrvice, na njo z uni to uni ali FG vozlom spojenih 15 m najlona premera 0,75 mm (nekateri uporabijo FC). Pri vezanju vrvice in najlona na vrvici pustim zanko za navezo čuvarja (2 m najlona 0,35 mm), na koncu najlona navezana močna vrtilka (samo vrtilka brez karabina) ter na njo vezana naveza s trnki ... cca 2 m FC 0,65 mm. Pri menjavi naveze s trnki jo odrežem skupaj z vrtilko. Novo navezo na kateri je že vrtilka, pa na novo navežem na 15 m najlon. Pri vsaki menjavi naveze s trnki se 15 meterski najlon skrajša le za cca 15 cm. Seveda so debelina vrvice, najlona ter FC stvar odločitve vsakega posebej.
Včasih pa grem malo guštat in takrat vzamem ročno panulo ... to pa je čista druga stvar! ;)
Mils
Pridružen: 04 Jan 2019, 20:01

Re: VEZAVE TRNKOV IN SPAJANJE VRVIC

Odgovor Napisal/-a Mils »

Hvala za razlago...bi bilo kaj marobe če bi imel namesto same vrtljivke le to z močnim karabinom?
Zaradi lažje zamenjave navez brez krajšanja ali je to nesmislno?
Kako izgleda detalj pri tisti vrvici kamor daš čuvarja gor imaš kamo sponko gor, ali kako drugače rešeno da ga čimlažje dol snameš?
Lahko kako fotko tega detajla?
Hvala
Uporabniški avatar
david
Pridružen: 07 Sep 2018, 17:26
Kraj: Ljubljana

Re: VEZAVE TRNKOV IN SPAJANJE VRVIC

Odgovor Napisal/-a david »

Mils napisal/-a:
22 Jan 2019, 06:20
Nikjer ne zasledim kako je narejen zadnji del pred trnki...je zadaj karabin z vrtljivko da lahko zamrnjaš zadnji del z trnki ali ne in koliko je sploh dolg zadnji del z trnki če je pred njimi karabin ..je to 1,5m ali mogoče več?
Hvala
Na koncu predvezi (fluorocarbon v glavnem od 10m do 20m)) je karabin z vrtljivko, na navezi s trnki ( v glavnem od 1.5m do 2m) pa na koncu zanka zaradi lažje menjave.
Mogu ja da budem normalan, al mi nekako glupo.
bilo
Pridružen: 08 Dec 2018, 10:50
Kraj: Podkum - Bilo - Primošten

Re: VEZAVE TRNKOV IN SPAJANJE VRVIC

Odgovor Napisal/-a bilo »

Mils napisal/-a:
22 Jan 2019, 21:52
Hvala za razlago...bi bilo kaj marobe če bi imel namesto same vrtljivke le to z močnim karabinom?
Zaradi lažje zamenjave navez brez krajšanja ali je to nesmislno?
Kako izgleda detalj pri tisti vrvici kamor daš čuvarja gor imaš kamo sponko gor, ali kako drugače rešeno da ga čimlažje dol snameš?
Lahko kako fotko tega detajla?
Hvala
Ne bi bilo narobe, napisal sem kako imam jaz. Imam filozofijo čim manj "železa"! Nisem najdu nobenega filmčka za izdelavo zanke pri spajanju vrvice in najlona. Lahko pa narediš tudi kar dropper loop zanko na vrvici, malo pred spojem z najlonom ali pa z elastiko privežeš najlon s svincem ... ogromno je variant!


Sponk je pa več vrst ... tole je ena izmed njih!

Mils
Pridružen: 04 Jan 2019, 20:01

Re: VEZAVE TRNKOV IN SPAJANJE VRVIC

Odgovor Napisal/-a Mils »

Hvala za pojasnila...če prav razumem je čuvar potem cca 15-20m pred trnki obešen na najlonu debeline cca 0.35 dolžine cca 2m ..uganka mi je samo še ta zanka...
David če se prav spomnim ko smo enkrat skupaj lovili da si imel gor neko plastično sponko, lahko kaj o tem poveš.

Lp
bilo
Pridružen: 08 Dec 2018, 10:50
Kraj: Podkum - Bilo - Primošten

Re: VEZAVE TRNKOV IN SPAJANJE VRVIC

Odgovor Napisal/-a bilo »

Ja, prav razumeš! ;) Evo, sem najdu en video, ki prikazuje tudi zanko ... pri 6.30 se prične prikaz vezanja z dvojno vrvico. Na prikazu sicer zanko odreže, ti pa jo ne boš in boš na njo obesil olovo čuvar! :mrgreen: Aja, naredi pa malo krajšo zanko, cca 2 cm.


Mils
Pridružen: 04 Jan 2019, 20:01

Re: VEZAVE TRNKOV IN SPAJANJE VRVIC

Odgovor Napisal/-a Mils »

Kakšno sponko uporabljate za zataknit čuvarja na to zanko?
Uporabniški avatar
david
Pridružen: 07 Sep 2018, 17:26
Kraj: Ljubljana

Re: VEZAVE TRNKOV IN SPAJANJE VRVIC

Odgovor Napisal/-a david »

Jaz uporabljam lead clip sponke. Na sliki spodaj ima originalno kovinsko rinko, ki jo odstranim, da je potem kot na sliki zgoraj:
Slika

Takole pa izgleda na zanki:
Slika
Spodaj navežem okoli 2m laksa z olovo čuvarjem. Pri prijemu se odstrani v trenutku. Samo malo potegneš gor.

Pa kar se tiče zanke, je v glavnem pri globinski panuli (zobatec, gof...) odmaknjena od naveze okoli 20m, pri povšinski (lica, strelka...) pa vsaj 40m.
Mogu ja da budem normalan, al mi nekako glupo.
bilo
Pridružen: 08 Dec 2018, 10:50
Kraj: Podkum - Bilo - Primošten

Re: VEZAVE TRNKOV IN SPAJANJE VRVIC

Odgovor Napisal/-a bilo »

Tri poste višje je filmček "Brza kopča za olovo čuvar" ... super stvar!
Odgovori