bomo leteli

Uporabniški avatar
kojoti
Pridružen: 20 Jan 2019, 19:40

bomo leteli

Odgovor Napisal/-a kojoti »

Najhitrejše plovilo, ki prečka ocean je še vedno na jadra in ko se je zdelo, da smo izčrpal že vse možnosti in bodo odločale samo še finese se je odkril novi potencijal pod vodo plovila - kobilica. Nove jadrnice letijo nad vodo.



Samo vprašanje časa je kdaj bomo leteli tudi mi



Uporabniški avatar
kasaudio
Pridružen: 27 Sep 2018, 09:32

Re: bomo leteli

Odgovor Napisal/-a kasaudio »

Hudooo. To je to. Upam da bo na konc kot kit komplet se dal kupit :)
Uporabniški avatar
tyson
Pridružen: 17 Sep 2018, 13:21

Re: bomo leteli

Odgovor Napisal/-a tyson »

Motor ima na peti dodatna krilca...
Da tole nekdo naredi univerzal na "klip-klap" sistem, bo bogat. :mrgreen:

Ne gre za ukrivljeno, lakirano šperplato, pa par šraufov.
...bolje ispasti glup, nego iz brzog voza...
Uporabniški avatar
kasaudio
Pridružen: 27 Sep 2018, 09:32

Re: bomo leteli

Odgovor Napisal/-a kasaudio »

Vem da ne gre. Sam bi blo pa lepo. Drugače na tiste nogice ven delujejo svinjske sile, ki jih ni enostavno peljat v konstrukcijo. No, ni kaj posebnega, če gre za namensko izdelavo. Da boš pa to nahbau nabavu pa bo res težka.

Una krilca na motorju so res proti načelom, ampak najbrž potrebna za vzdolžno stabilnost.
Uporabniški avatar
tyson
Pridružen: 17 Sep 2018, 13:21

Re: bomo leteli

Odgovor Napisal/-a tyson »

kasaudio napisal/-a:
19 Mar 2020, 10:15
Vem da ne gre. Sam bi blo pa lepo. Drugače na tiste nogice ven delujejo svinjske sile, ki jih ni enostavno peljat v konstrukcijo. No, ni kaj posebnega, če gre za namensko izdelavo. Da boš pa to nahbau nabavu pa bo res težka.

Una krilca na motorju so res proti načelom, ampak najbrž potrebna za vzdolžno stabilnost.
Hja, domišljija dela svoje filme, kaj?
Meni jih. Si ne morem pomagat. Tole bo skoz mal prisotno v enem mojem "predalčku" :evil:
...bolje ispasti glup, nego iz brzog voza...
Uporabniški avatar
kojoti
Pridružen: 20 Jan 2019, 19:40

Re: bomo leteli

Odgovor Napisal/-a kojoti »

Uporabniški avatar
Harry
Pridružen: 18 Okt 2018, 11:41

Re: bomo leteli

Odgovor Napisal/-a Harry »

Kar nekaj let nazaj je par slovencev naredilo mali 2,5m hidogliser za 2 osebi elektromotor 5kw in li ion baterije.
Najprej je bil velik cirkus, potem pa ni prišlo do proizvodje, ker je bila cena previsoka in nosilnost premajhna!
Trenutno ga ne najdem na netu!
Morski Vuk
Uporabniški avatar
tyson
Pridružen: 17 Sep 2018, 13:21

Re: bomo leteli

Odgovor Napisal/-a tyson »

V oddaji "More" so imeli prispevek, kako so njihovi mladci naredili "leteči bord".

Lani pa sem v živo videl dva fanta, ki sta "bordala" nad gladino...Velo Lago-Lastovo
...bolje ispasti glup, nego iz brzog voza...
Uporabniški avatar
kojoti
Pridružen: 20 Jan 2019, 19:40

Re: bomo leteli

Odgovor Napisal/-a kojoti »

Zanimiva stvarca, sam ta elektrika me ne prepriča. Spomnim se Čeha, ki je prišel na Lopar z gumenjačkom in električnim motorjem in so ga šlepal domov iz plaže. Naslednje leto je prišel z neko doma narjeno bimini nadgradnjo solarnih panelov čez cel čoln in ga je vetrček odpihnu na odprto, da so ga spet šlepal nazaj... :lol:
Odgovori