Vpis plovila v register

Uporabniški avatar
Gumko
Pridružen: 18 Okt 2018, 12:15
Kraj: Ljubljana

Vpis plovila v register

Odgovor Napisal/-a Gumko »

Pozdravljeni, zanima me ali je mogoče plovilo - gumenjak, ki je bil registriran na hrvaškem in je opremljen z dvotaktnim motorjem vpisati v slovenski register plovil.

Ali ga lahko kot slovenec kupim na hrvašekm in pustim vpisanega v hrvaškem registru? Kaj potrebujem potem za vožnjo v Sloveniji?
Pamet nas je lovila, a bili smo hitrejši! :D
Uporabniški avatar
tyson
Pridružen: 17 Sep 2018, 13:21

Re: Vpis plovila v register

Odgovor Napisal/-a tyson »

1. Odjavo iz hr registra za čoln in motor, nato greš s papirji na slo kapitanijo.
2. Pred prehodom hr meje po morju greš npr v umagu prijavit na kapitanijo prehod v slo, v slo se prijaviš na prvi kapitaniji.

Če je kako drugače, naj me kdo popravi.
Nazadnje spremenil tyson, dne 28 Okt 2019, 06:52, skupaj popravljeno 1 krat.
...bolje ispasti glup, nego iz brzog voza...
dusko75
Pridružen: 18 Okt 2018, 06:48

Re: Vpis plovila v register

Odgovor Napisal/-a dusko75 »

Pri prehodu meje po kopnem se ni potrebno pri nobenem odajvljat ali prijavljat, že dolgo ne....
Uporabniški avatar
Gumko
Pridružen: 18 Okt 2018, 12:15
Kraj: Ljubljana

Re: Vpis plovila v register

Odgovor Napisal/-a Gumko »

Potem se samo novih dvo taktnih motorjev ne da vpisati v register? Ce je motor vpisan v bilokater register pa ni problema?

Lp
Pamet nas je lovila, a bili smo hitrejši! :D
Uporabniški avatar
kasaudio
Pridružen: 27 Sep 2018, 09:32

Re: Vpis plovila v register

Odgovor Napisal/-a kasaudio »

Potem se samo novih dvo taktnih motorjev ne da vpisati v register?
Nove 2T D.I. menda lahko vpišeš, saj imajo po EPA standardih enake karakteristike kot 4T. Starih 2T ki še niso bili vpisani pa ne. Vsaj tako je bilo.
Uporabniški avatar
Gumko
Pridružen: 18 Okt 2018, 12:15
Kraj: Ljubljana

Re: Vpis plovila v register

Odgovor Napisal/-a Gumko »

Spet sem naletel na gumenjak, ki se mi zdi zanimiv in bi ga kupil. Ima pa naslednji problem.

Gumanjek namreč ni bil vpisan v register plovil saj je bil prijavljen kot tender. Lastnik, ga je kupil skupaj z ladjo, sedaj pa bi ta tender posebej prodal. V kupoprodajni pogodbi ima tudi kot sestavni del naveden ta "tender".

Zanima me ali bi mi uspel vpis v register plovil z kupo prodajno pogodbo, ki bi vsebovala tudi kopijo kupo prodajne pogodbe ladje, kjer je tender označen kot del čolna.

Glede CE certifikatov pa še ne vem točno kako je (lastnika nisem uspel še priklicati). V primeru, da jih nima - obstaja kakšna možnost, da jih pridobim pri uvozniku? Gumenjak je letnik 2014.

Hvala
Pamet nas je lovila, a bili smo hitrejši! :D
NovakM
Pridružen: 17 Okt 2018, 19:10

Re: Vpis plovila v register

Odgovor Napisal/-a NovakM »

Gumko napisal/-a:
26 Jan 2021, 16:15
Spet sem naletel na gumenjak, ki se mi zdi zanimiv in bi ga kupil. Ima pa naslednji problem.

Gumanjek namreč ni bil vpisan v register plovil saj je bil prijavljen kot tender. Lastnik, ga je kupil skupaj z ladjo, sedaj pa bi ta tender posebej prodal. V kupoprodajni pogodbi ima tudi kot sestavni del naveden ta "tender".

Zanima me ali bi mi uspel vpis v register plovil z kupo prodajno pogodbo, ki bi vsebovala tudi kopijo kupo prodajne pogodbe ladje, kjer je tender označen kot del čolna.

Glede CE certifikatov pa še ne vem točno kako je (lastnika nisem uspel še priklicati). V primeru, da jih nima - obstaja kakšna možnost, da jih pridobim pri uvozniku? Gumenjak je letnik 2014.

Hvala
Ne in še enkrat težko, glede na tvoje vprašanje
Uporabniški avatar
boris
Pridružen: 08 Sep 2018, 10:53

Re: Vpis plovila v register

Odgovor Napisal/-a boris »

Za vpis v register čolnov potrebuješ :

- račun za čoln
- račun za motor,
- overjena kupoprodajna pogodba za čoln oziroma motor,
- carinska deklaracija za čoln oziroma motor, ki je bil nabavljen v tujini,
- spričevalo (certificate of conformity) o gradni čolna
spričevalo (certificate of conformity) za motor
- potrdilo o izbrisu čolna iz drugega vpisnika, v kolikor je plovilo predhodno že bilo vpisano,
- dokazilo o sklenjeni pogodbi o zavarovanju.
Teden na morju je več vreden kot celi dopust :!:
LP
Boris
Uporabniški avatar
Gumko
Pridružen: 18 Okt 2018, 12:15
Kraj: Ljubljana

Re: Vpis plovila v register

Odgovor Napisal/-a Gumko »

V pravilniku piše tako (citiram):

10. člen

(priloge k zahtevi za vpis)

(Zahtevi za prvi vpis čolna je treba priložiti:

1. listino, ki dokazuje lastništvo čolna in motorja (račun, izjava o samogradnji čolna z računi o nabavljenem materialu, celotna veriga listin kot na primer prodajna, darilna ali druga pogodba, sklep sodišča o dedovanju in podobno),

2. carinsko deklaracijo,

3. potrdilo o izbrisu, če je bil čoln vpisan v drugem vpisniku (v primeru, da je čoln vpisan v vpisniku na območju Republike Slovenije, pridobi to potrdilo organ sam),

4. dokazilo o izbrisu motorja, če je bil vpisan na drugem čolnu,

5. spričevalo o gradnji čolna in spričevalo o motorju ali izjavo EU o skladnosti v skladu s pravilnikom o plovilih za rekreacijo,

6. listine po predpisih o davku na dodano vrednost, če je tako predpisano,

Danes sem se s prodajalcem dogovoril, da bo poskušal dobiti carinsko deklaracijo. Če to dobi, grem v nakup.
Pamet nas je lovila, a bili smo hitrejši! :D
Uporabniški avatar
Gumko
Pridružen: 18 Okt 2018, 12:15
Kraj: Ljubljana

Re: Vpis plovila v register

Odgovor Napisal/-a Gumko »

Pozdravljeni, ker sem bolj kot ne novinec na področju navtike me zanima zakaj proizvajalci nimajo CE certifikatov kar na svojih spletnih straneh. Pri nekaterih produktih, s katerimi se poslovno srečujem je to stalna praksa. Vsa dokazila so javno dostopna. Dodaja se le serijske številke novih proizvodov. Verjamem, da je za samograditelje potrebna malce drugačna kontrola, ampak za plovila iz serijske proizvodnje pa bi to verjetno delovalo.

Pa vaše mnenje?
Pamet nas je lovila, a bili smo hitrejši! :D
Odgovori