vprašanje HR izpit

Odgovori
Uporabniški avatar
kojoti
Pridružen: 20 Jan 2019, 19:40

vprašanje HR izpit

Odgovor Napisal/-a kojoti »

Kot državljan Slovenije s Hrvaškim izpitom za voditelja čolna sem lahko plul, čeprav nisem :D, po celem svetu razen v Sloveniji. Kazen je bila kot da ga nimam. Hrvat z HR izpitom je lahko plul po Slo morju.
Zanima me, če se je to kaj z EU spremenilo. Ali mi kot Slovencu HR izpit velja v Sloveniji ali še vedno ne. Pa ne zdej o tem kje je meja, to se ve Trst je naš :D
Dopustnik
Pridružen: 15 Feb 2019, 13:34

Re: vprašanje HR izpit

Odgovor Napisal/-a Dopustnik »

Sam gospod Ban mi je pred mesecem v Kopru potrdil da z HR izpitom kot slovenec lahko plujes po slovenskem morju. Je rekel, da so se tako dogovorili Slo in Hr med sabo od kar je Hrvaska v EU.
hrki8
Pridružen: 18 Okt 2018, 15:26

Re: vprašanje HR izpit

Odgovor Napisal/-a hrki8 »

Pred vstopom Hrvaške v EU baje resnično v SLO niso priznavali HR izpitov. Še dobro da so Hrvati to molče prenašali. Jaz bi na njihovem mestu uvedel recipročnost. Pa še veliko bi zaslužili, ko bi Slovenci množično delali izpite pri njih.
Roman 1
Pridružen: 04 Okt 2018, 14:09

Re: vprašanje HR izpit

Odgovor Napisal/-a Roman 1 »

Super, če lahko z hr izpitom plujem po Slo. morju!!
hrki8, moraš razumet, da vsaka država ščiti svohje interese, zato tudi nepriznavanje izpita (pred vstopom v hr v EU),...tudi izpit za avto ne moreš it delat v sosednjo državo,...
...tudi jaz sem izpit za čoln delal na hr. in pri tem vzel v zakup, da ne bom plul po Slo. morju, če zdaj lahko, toliko bolje,...
Uporabniški avatar
kojoti
Pridružen: 20 Jan 2019, 19:40

Re: vprašanje HR izpit

Odgovor Napisal/-a kojoti »

Super, hvala
Uporabniški avatar
Harry
Pridružen: 18 Okt 2018, 11:41

Re: vprašanje HR izpit

Odgovor Napisal/-a Harry »

Jaz sem delal izpit na Reki 1974. Po osamosvojitvi sem ga zamenjal za slovenskega in malo kasneje še za hrvaškega z radiofonijo.
Leta 2000 sem delal mornar motorist v Senju, ki pa mi ga naši ne priznajo, pri hrvatih ga ni več, ker je bila to posebno kategorija za krmarja, brez omejitve bruto ton. Načelno lahko voziš ladjo!
Hrvati mi zdaj ponujajo zamenjavo za C, ki je nekaj manj kot to.
Ali ima kdo kaj izkušenj s tem?
Morski Vuk
Odgovori