Veriga za bojo

Odgovori
Ziga
Pridružen: 02 Okt 2018, 11:52

Veriga za bojo

Odgovor Napisal/-a Ziga »

Bojo imam narejeno na globini 8m. Za utež imam 2 soda po 200 litrov z armiranim betonom.
Od tam imam pocinkano verigo 10mm speljano do 80 litrške boje. Ta dolžina je približno 30m. potem pa imam od boje do vrvi še kakšnih 4m verige. Bojo imam v morju non stop. Del verige, ki "dela" relativno hitro pobira. in ga menjam na 3 leta.
Letos pomladi bi to prišlo na vrsto. Pa me je en zahodnik prehitel. Očitno je tudi med zimo bilo bolj valovito in je verigo odtrgalo. No, boja se je z verigo potem zasidrala v nižji vodi. In pomladi gre spet na svoje mesto.
Sledi še fotografija kaj naredi valovanje v treh letih (vidi se del verie, dolžine cca 2m):

Slika
Uporabniški avatar
boris
Pridružen: 08 Sep 2018, 10:53

Re: Veriga za bojo

Odgovor Napisal/-a boris »

V tvojem primeru bi se odločil za inox verigo, pa boš lahko mirno spal ;)
Teden na morju je več vreden kot celi dopust :!:
LP
Boris
Funkcionar
Pridružen: 18 Sep 2018, 16:01

Re: Veriga za bojo

Odgovor Napisal/-a Funkcionar »

Inox je ok, samo moja izkušnja, v zadnjih 2 letih so mi že 3 krat ukradli ketno parko pa odvezali in je lepo butala ob pomol
Res je grozno, če rola ne naredi zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz :D
solatko
Pridružen: 17 Sep 2018, 11:00

Re: Veriga za bojo

Odgovor Napisal/-a solatko »

Imel sem podobno navezano bojo kot ti , pa se mi je zgodilo isto . Potem sem dal od uteži 2 m ladijske verige , od te pa do boje pa nerjavečo zajlo in imel sem mir .Imel sem jo deset let , potem pa sem spremenil lokacijo .
bilo
Pridružen: 08 Dec 2018, 10:50
Kraj: Podkum - Bilo - Primošten

Re: Veriga za bojo

Odgovor Napisal/-a bilo »

Tudi sam sem imel pred leti podobne probleme ... sedaj imam na blok pritrjeno verigo za vleko rudniških vagonov (3 m), en člen je dolg cca 200 mm. Že sama veriga je težka skoraj 100 kg. Od verige do boje pa imam vezano vrv premera 30 mm in vse je ok. Veriga, katere členi so iz fi 28 mm, bodo pa nekaj let sigurno trajali. Ukradel jo pa sigurn nihče ne bo ... kot tudi vrvi ne! :mrgreen:
Vsi domačini imajo svoje barke od nekdaj vezane z vrvjo ... to pa tudi nekaj pove! ;)
Uporabniški avatar
Harry
Pridružen: 18 Okt 2018, 11:41

Re: Veriga za bojo

Odgovor Napisal/-a Harry »

Ena od variant je da pozimi spustiš verigo na tla in jo privežes s tanko vrvjo ki tone na obalo. Spomladi potegneš gor in pripneš bojo, ki je bila na varnem celo zimo.

Ali pa pokličeš Fondo in ga prosiš če ti proda verige za školjčišča debeline 20mm ,ki zdržijo 10 let..

Tretja varianta; poklices mene in ti profesionalno uredim vez;
Corpo morto z bojo ali muring,; odvisno od terena!
,
Morski Vuk
Odgovori