Elise

Odgovori
Uporabniški avatar
david
Pridružen: 07 Sep 2018, 17:26
Kraj: Ljubljana

Elise

Odgovor Napisal/-a david »

Odpiram samostojno temo o elisah.

Za začetek malo predstavitve Yamahinih elis. Izbira je kar pestra. Kot novost so zanimive SDS elise:
https://www.google.si/url?sa=t&rct=j&q= ... Y8n7Nw7FJc
Mogu ja da budem normalan, al mi nekako glupo.
Dole
Pridružen: 08 Okt 2018, 21:07

Re: Elise

Odgovor Napisal/-a Dole »

David, ali je v SLO, kakšen car, da bi lahko vsaj približno svetoval kakšen prop monitrat gor. Ker sem jih kar nekaj klical, obrazložil cel kup stvari, da ne rečem, da nimajo pojma. Praviloma je bil odgovor takšne ponavadi damo gor. :o
NovakM
Pridružen: 17 Okt 2018, 19:10

Re: Elise

Odgovor Napisal/-a NovakM »

ti dam jaz pravi naslov piši na ZS
Uporabniški avatar
david
Pridružen: 07 Sep 2018, 17:26
Kraj: Ljubljana

Re: Elise

Odgovor Napisal/-a david »

Dole, malo napiši kaj si jim vse obrazložil (katere podatke si jim dal) in kaj so ti nato svetovali. Me prav zanima, če so res toliko ustrelili mimo. Drugače ti bomo pa tukaj svetovali, ker spet ni takšna umetnost.

Še to. Za najbolj optimalno vožnjo je priporočljivo imeti dve elisi zaradi drugačnih pogojev uporabe. Meni se na primer za družinske izlete najbolj obnese elisa 3x13x23. Letos pa pridejo k meni na morje trije kolegi ribiči (vsak dobrih 120kg + vsa oprema) in bom skoraj četrt tone težji, zato mi je že takoj jasno, da nimam kaj balinat s to eliso in bom že prej dal gor 3x12-5/8 x21 (ravno tako jo uporabljam pri vodnih športih). Pa še rezerva lahko včasih prav pride.
Mogu ja da budem normalan, al mi nekako glupo.
Uri1
Pridružen: 13 Sep 2018, 21:00

Re: Elise

Odgovor Napisal/-a Uri1 »

NovakM napisal/-a:
04 Feb 2019, 21:51
ti dam jaz pravi naslov piši na ZS
Če ni neka posebna skrivnost bi bilo fino take stvari javno objavit, ker verjetno še koga drugega to zanima. Za to je namenjen ta forum, da si delimo koristne informacije.

Lp. Uroš
Uporabniški avatar
aegir
Pridružen: 05 Sep 2018, 20:28

Re: Elise

Odgovor Napisal/-a aegir »

Sem že mislil, da je SDS kot pri štemarci, da se sname in gor da brez šraufanja. Žal ni še tako daleč. Bi bil pa to super izum, bajonet za propelerje..
Uporabniški avatar
kasaudio
Pridružen: 27 Sep 2018, 09:32

Re: Elise

Odgovor Napisal/-a kasaudio »

Zmagal bo tisti, ki bo konverter s 13 na 15 zob naredil...
Uporabniški avatar
Harry
Pridružen: 18 Okt 2018, 11:41

Re: Elise

Odgovor Napisal/-a Harry »

Dole napisal/-a:
04 Feb 2019, 21:09
David, ali je v SLO, kakšen car, da bi lahko vsaj približno svetoval kakšen prop monitrat gor. Ker sem jih kar nekaj klical, obrazložil cel kup stvari, da ne rečem, da nimajo pojma. Praviloma je bil odgovor takšne ponavadi damo gor. :o
Malo poglej po temah kjer sem že pisal o menjavi motorja in elisah, drugače pa je na netu solas propeller finder ki je 100% točen, če pravilno vneseš podatke, ali pa postavi konkretno vprašanje in dobis odgovor!
Morski Vuk
Uporabniški avatar
boris
Pridružen: 08 Sep 2018, 10:53

Re: Elise

Odgovor Napisal/-a boris »

Kar se tiče elis je David na tem področju strokovnjak. Za konkretni podatek pa rabimo, dolžina in teža čolna, moč motorja in model,
ter koliko obratov doseže čoln pri ful gasu.
Samo na ta način lahko dobite konkreten odgovor.
Teden na morju je več vreden kot celi dopust :!:
LP
Boris
Dole
Pridružen: 08 Okt 2018, 21:07

Re: Elise

Odgovor Napisal/-a Dole »

Fisherman (cc) 6m
Teža cca. 1200 kg
Dolžina 6m
Motor Yam 150 (prop inox) - gre za nov motor in kakšen propeler bi bil najprimernejši

Rabim za vožnje sem in tja brez športnih aktivnosti.
Kaksnega si mislim bom povedal na koncu.

LP
Nazadnje spremenil Dole, dne 12 Feb 2019, 12:01, skupaj popravljeno 1 krat.
Odgovori