DIY elektronika

Odgovori
Uporabniški avatar
david
Pridružen: 07 Sep 2018, 17:26
Kraj: Ljubljana

DIY elektronika

Odgovor Napisal/-a david »

kasaudio napisal/-a:
17 Dec 2018, 23:33
Kakorkoli že, zdelo bi se mi zanimivo, da bi na tem forumu v primerno postavljeni temi odprli kakšno diskusijo o DIY elektroniki tematsko vezano na navtiko. Ne v smislu foruma elektronikov pač pa v smislu dobrih idej in njihove realizacije. Kaj bi bilo fino, da bi obstajalo pa ni narejeno... Kar nekaj ljudi, ki sem jih tekom let spoznal na morjeplovcu je že kaj uporabnega ustvarilo ali ustvarja in ima ob tem kakšna težave, svoja spoznanja... ki so lahko zelo zanimiva. Seveda se za velike denarje vse da kupit ampak je nekaj posebnega, več vrednega če narediš sam. Lahko gre tudi zgolj za uporabno nadgradnjo nečesa, kar stvari prinese nove možosti.
Kasaudio, sem čisto spregledal tole. Tudi ostalim bi bilo to zanimivo, zato sem tukaj odprl novo temo.
Mogu ja da budem normalan, al mi nekako glupo.
dusko75
Pridružen: 18 Okt 2018, 06:48

Re: DIY elektronika

Odgovor Napisal/-a dusko75 »

No glih sem v fazi izdelave troling controla za pomožno Yamaho 2.5, ki se jo pred kratkim kupil, gas bo krmiljen s servo motorčkom preko ardruinota.. en tak projektek za čez zimo...
Uporabniški avatar
kasaudio
Pridružen: 27 Sep 2018, 09:32

Re: DIY elektronika

Odgovor Napisal/-a kasaudio »

Zanimiva zadeva, super. Ali boš imel kakšno regulacijo (PID), ki ti konstantno hitrost drži?
dusko75
Pridružen: 18 Okt 2018, 06:48

Re: DIY elektronika

Odgovor Napisal/-a dusko75 »

Regulacija bo s potenciometrom....nečak hodi v srednjo elekto, pa sem pri njemu videl en projek z ardruinom, pol sem pa našel tole:

https://www.hackster.io/TTSquared/outbo ... ler-4edfd5

in sem se odločil, da sam poiskušam naresti podobno zadevo, veliko vlečem panulo, pa se mi ne da stegovati do motorja, bom pa še naredil DIY za vklop v prestavo s pletenico...
Uporabniški avatar
david
Pridružen: 07 Sep 2018, 17:26
Kraj: Ljubljana

Re: DIY elektronika

Odgovor Napisal/-a david »

Naš član Boris si je na Yamahi F4 uredil, da lahko z daljincem uravnava hitrost. Sem videl zadevo in je res super. Bo on kaj več povedal o tem.
Mogu ja da budem normalan, al mi nekako glupo.
Uporabniški avatar
boris
Pridružen: 08 Sep 2018, 10:53

Re: DIY elektronika

Odgovor Napisal/-a boris »

Res je, toda vse slike z postopkom izdelave sem izgubil. Tako da bo moja naslednja naloga, da to ponovno arhiviram.
Imam pa posnet moj prvi projekt z Yamaho 2 HP.

Slika

Povezava glavnega motorja z pomožnim



Video delovanja dodajanje in odvzemanje plina
Teden na morju je več vreden kot celi dopust :!:
LP
Boris
dusko75
Pridružen: 18 Okt 2018, 06:48

Re: DIY elektronika

Odgovor Napisal/-a dusko75 »

Vidim da podobno razmišljamo, jst bom tudi na omenjeni sistem povezal oba motorja, za vklop v pretavo bom imel pletenico, gas pa bo elektonski kot na tvojem prispevku....tko smo mal bol komot...
Uporabniški avatar
Bruno
Pridružen: 17 Sep 2018, 14:31

Re: DIY elektronika

Odgovor Napisal/-a Bruno »

To tudi mene zelo zanima. Letos je prvo projekt povezava pomožnega z glavnim motorjem, potem pa še krmiljenje hitrosti. Lani nisem bil najbolj zadovoljen s krmiljenjem pomožnega brez povezave. V močnejšem toku sem moral vedno popravljati smer z vžigom glavnega motorja, kar je bilo zelo moteče.
Boris, bi mi lahko svetoval, kako si rešil povezavo? Imam že nekaj materiala, kakor sem si zamislil, vendar so rešitve drugih lahko tudi boljše. Tudi ti imaš Y4, ne?
Mirno morje in dober prijem!
Uporabniški avatar
boris
Pridružen: 08 Sep 2018, 10:53

Re: DIY elektronika

Odgovor Napisal/-a boris »

Bom ti vse razložil na kakem srečanju ali pa če se dobiva na kavi.
Ko bom šel na morje, pa bom pofotkal 4 in vso elektroniko, ter objavil tuki ;)
Teden na morju je več vreden kot celi dopust :!:
LP
Boris
Uporabniški avatar
Bruno
Pridružen: 17 Sep 2018, 14:31

Re: DIY elektronika

Odgovor Napisal/-a Bruno »

boris napisal/-a:
05 Feb 2019, 12:53
Bom ti vse razložil na kakem srečanju ali pa če se dobiva na kavi.
Ko bom šel na morje, pa bom pofotkal 4 in vso elektroniko, ter objavil tuki ;)
Komaj čakam!
Mirno morje in dober prijem!
Odgovori