Beg pred puško

Uporabniški avatar
tyson
Pridružen: 17 Sep 2018, 13:21

Beg pred puško

Odgovor Napisal/-a tyson »

Tudi tole je zelo zanimiva tema!

Ko najdem več časa, bi vprašal in skušal priti do konca z vprašanjem:
ali se ribe obnašajo drugače, če si v vodi s puško ali brez? Je to že kdo opazil? Če je, kako v tem primeru, razen da jih presenetiš izza robu kake skale?
...bolje ispasti glup, nego iz brzog voza...
Peter
Pridružen: 22 Nov 2018, 19:33

Beg pred puško

Odgovor Napisal/-a Peter »

Pozdravljeni

Kar se tiče mojih izkušenj, bo kar držalo. Riba beži pred puško,po moje se že rodijo z tem( iz roda v rod).
Sem probal tudi z navadno borovo palico in niso bežale.
Sem pa opazil, da je razlika tudi ko preganjaš ribe z puško, z neoprenom ali z kopalkami,zelo velika.

Lp Peter
Uporabniški avatar
tyson
Pridružen: 17 Sep 2018, 13:21

Beg pred puško

Odgovor Napisal/-a tyson »

Sem pa opazil, da je razlika tudi ko preganjaš ribe z puško, z neoprenom ali z kopalkami,zelo velika.


Jaz to počnem v nudistični izvedenki :oops: , pa jih zmedem s "črvom", da pridejo bliže :lol:
Res je, drugače se obnašajo...tudi sam sem probal s palico...doživel sem bežanje rib, ko pa sem šnorkljal, so bile bistveno bolj mirne.
Najbolje je bilo letos, ko sem imel res teren tak, da se je dalo z mojo sapo, za nekaj časa skrit za skalo in jih presenetit. Tako sem ujel dve oradi...vsaka je bila porcija na krožniku.
...bolje ispasti glup, nego iz brzog voza...
Uporabniški avatar
Harry
Pridružen: 18 Okt 2018, 11:41

Beg pred puško

Odgovor Napisal/-a Harry »

Seveda riba beži, če imate v rokah puško, vendar ne zaradi puške ampak načina plavanja in obnašanja lovca.
Probajte plavati kot otroci ali penzionisti, pa ne bo panike!
Morski Vuk
Uporabniški avatar
tyson
Pridružen: 17 Sep 2018, 13:21

Re: Beg pred puško

Odgovor Napisal/-a tyson »

Način plavanja???

Način mojega plavanja s puško je tak, da imam roke in puško pod telesom, ali ob telesu...puške ne držim naprej od sebe, ker jo skrivam pred ribami in eventuelnimi firbci v vodi. Do tu so ribe dokaj mirne, ko pa iztegneš roko s puško, se slika spremeni skoraj takoj.
In ko samo šnorklam, so roke ob telesu in ribe mirne. Zato ne vidim problema v načinu plavanja, pač pa v dejstvu, da riba prepozna očitno nevarnost in to zelo hitro.

Ker pod vodo ne zdržim prav dolgo, niti ne grem globoko, je ulov temu primeren :oops:
...bolje ispasti glup, nego iz brzog voza...
Uporabniški avatar
david
Pridružen: 07 Sep 2018, 17:26
Kraj: Ljubljana

Re: Beg pred puško

Odgovor Napisal/-a david »

Kolega, ki je res dober podvodni ribič, mi je povedal, da riba točno ve kaj je puška in postane zaradi nje zelo nemirna. imel je tudi isto izkušnjo kot Peter, ko je poskusil z navadno palico, je bila riba precej bolj mirna.
Mogu ja da budem normalan, al mi nekako glupo.
Uporabniški avatar
tyson
Pridružen: 17 Sep 2018, 13:21

Re: Beg pred puško

Odgovor Napisal/-a tyson »

No, torej sem med plavanjem, s puško in brez nje, pravilno sklepal, ko sem opazoval obnašanje.

Edino letos me je presenetila riba, majhen gof, ki mi je plaval direkt na puško, kot da dela samomor :lol: Bil sem v globoki vodi, ampak na površju, normalno dihal na šnorkl, od presenečenja sem ga falil, pa je naredil krog in se še enkrat prav po šolsko postavil na bok, ko sem napenjal harpuno!!! Čeprav sem se mu približal, sem slabo ocenil razdaljo. Sicer sem ga v drugo, v bok, zadel. Ga je samo odbilo, ker sem bil za cca 40-50cm preveč stran od njega, puščica pa že brez moči. Šele potem se je splašil in odplaval. Očitno sem izšolal še eno ribo :evil: :lol:
...bolje ispasti glup, nego iz brzog voza...
Uporabniški avatar
Harry
Pridružen: 18 Okt 2018, 11:41

Re: Beg pred puško

Odgovor Napisal/-a Harry »

tyson napisal/-a:
25 Nov 2018, 08:14
Način plavanja???

Način mojega plavanja s puško je tak, da imam roke in puško pod telesom, ali ob telesu...puške ne držim naprej od sebe, ker jo skrivam pred ribami in eventuelnimi firbci v vodi. Do tu so ribe dokaj mirne, ko pa iztegneš roko s puško, se slika spremeni skoraj takoj.
In ko samo šnorklam, so roke ob telesu in ribe mirne. Zato ne vidim problema v načinu plavanja, pač pa v dejstvu, da riba prepozna očitno nevarnost in to zelo hitro.

Ker pod vodo ne zdržim prav dolgo, niti ne grem globoko, je ulov temu primeren :oops:
Tisti moment preden stegneš roko začneš plavati za ribo, torej loviti in to riba takoj opazi. Probaj fotolov s fotoaparatom in se bo zgodilo isto, čeprav nimaš ne puške ne palice.
Morski Vuk
Uporabniški avatar
tyson
Pridružen: 17 Sep 2018, 13:21

Re: Beg pred puško

Odgovor Napisal/-a tyson »

Ja, tudi to sem imel priliko počet, to pa zato, ker sem imel prepoved od žene, da imam harpuno sploh na Lastovu...razlog, ker so me dobili rangerji brez dovolilnice, plačal kazen, puško dobil nazaj...zato sem si omislil fotoaparat, ki gre do 15m pod vodo...in sem fotkal, snemal...obnašanje rib je bilo podobno kot s puško, mogoče za odtenek manj paničen beg.
Vsekakor pa fotošuting ne odtehta harpune.
...bolje ispasti glup, nego iz brzog voza...
Uporabniški avatar
Harry
Pridružen: 18 Okt 2018, 11:41

Re: Beg pred puško

Odgovor Napisal/-a Harry »

Odvisno po kakšni ceni je lokalna riba. Jaz najboljše "ujamem", ko lokalnim ribičem naredim kako potapljaško uslugo, potem pa rečem, da ni treba nič placat. Ribe do krova!
Morski Vuk
Odgovori