Puška za podvodni ribolov

NovakM
Pridružen: 17 Okt 2018, 19:10

Re: Puška za podvodni ribolov

Odgovor Napisal/-a NovakM »

Bruno napisal/-a:
28 Jun 2019, 12:12
tyson napisal/-a:
28 Jun 2019, 11:43
Najbolj sem fasciniran na fotkami ulova :o

Je pa zelo verjetno, da sem kaj pobrkal, ko sem poslušal, kako in zakaj se je treba naučit pri določeni vrsti harpune, na odklon...meriti naravnost z ašto, ko so gume našraufane ali meriti malo višje, ko so gume iz enega kosa, ko naveza z zanko zakrije ašto. To sem si zapomnil.

Zdaj pa...edini recept je, da se to vidi v živo, kar pa je malo verjetno.

Dober ulov želim.
Najboljši rezultati ulova so tedaj, ko riskiramo vsaj en dan za trening - streljanje na tarčo. Tako najbolje spoznamo puško. Ni bolj morečega kot ribolov z večino zgrešenimi ribami, ker ne poznamo dovolj puške. Tudi gume, dolžina in debelina ašte, merjenje,... so ključnega pomena... To ni, da boš kupil puško in se bodo ribe samo nizale na žico...

NovakM - lepi ulovi! Istra, a ne?
malo nižje preko Kvarnera ;)
Uporabniški avatar
Bruno
Pridružen: 17 Sep 2018, 14:31

Re: Puška za podvodni ribolov

Odgovor Napisal/-a Bruno »

In tudi strelke?
Zanimivo...
Mirno morje in dober prijem!
NovakM
Pridružen: 17 Okt 2018, 19:10

Re: Puška za podvodni ribolov

Odgovor Napisal/-a NovakM »

Bruno napisal/-a:
28 Jun 2019, 14:52
In tudi strelke?
Zanimivo...
kolikor jih hočeš :)
Slika

to je pa dnevni ulov oktobra, je pa to cel dan v morju in tlaka :)

Slika
Uporabniški avatar
tyson
Pridružen: 17 Sep 2018, 13:21

Re: Puška za podvodni ribolov

Odgovor Napisal/-a tyson »

o majko mila, kere ribeeee :o :shock:

puško dam v kot, se ne grem več :oops: :cry:
...bolje ispasti glup, nego iz brzog voza...
Uporabniški avatar
kojoti
Pridružen: 20 Jan 2019, 19:40

Re: Puška za podvodni ribolov

Odgovor Napisal/-a kojoti »

ne mislim s iti z njim nikakršnih testov, ker sem jih naredil ogromno, in moja puška Bleutec Dentex carbon 125cm in tri gume je imela na tekmovanju na streljanju na 10 cm debel stirodur domet 7metrov in preboj dotičnega stirodurja preko zalusti, dokumentirano in za to sem prejel tudi angrado novo puško in suunto d4.

Zakaj brisat iz foruma te podatke. Naveden je regularen test z vec kot izvrstnimi nagradami in ker se sigurno, ce ze ne neposredno pa vsaj posredno poznamo se zadeva hitro preveri. Tako, da o verodostojnosti sploh ne dvomim. Naveden je izvrsten rezultat in model puske. Ko ti nekdo postreze s takimi podatki in ulovi lahko ne glede na to koliko kilometrine imas vedno prisluhnes, ne pa vse to znanje zatret v kali. Kako potem sploh lahko nadaljujemo debato o setapu, katere gume, dolzina, koificjent, trzaj, polozaj roke, felerji,...
Uporabniški avatar
boris
Pridružen: 08 Sep 2018, 10:53

Re: Puška za podvodni ribolov

Odgovor Napisal/-a boris »

Mare je naš sosed med Zečo in Lošinjem ;)
Teden na morju je več vreden kot celi dopust :!:
LP
Boris
Peter
Pridružen: 22 Nov 2018, 19:33

Re: Puška za podvodni ribolov

Odgovor Napisal/-a Peter »

Bravo lepi ulovi
@Bruno meni se zdi da strelke vsako leto pridobijo 1,5 kg v povprečju ulova,lani nisem ulovil niti ene pod 1,5 kg.
Predlani pa ogromno pod 1 kg
Uporabniški avatar
Bruno
Pridružen: 17 Sep 2018, 14:31

Re: Puška za podvodni ribolov

Odgovor Napisal/-a Bruno »

boris napisal/-a:
01 Jul 2019, 13:31
Mare je naš sosed med Zečo in Lošinjem ;)
Torej zelo blizu nas... :D

Kar sem lovil okrog Martinščice, sem ulovil (na srečo) samo eno strelko. Domačini sicer pravijo, da so strelke potamanile malo ribo, kar dokazuje tudi Petrova izjava, da se drugače lepo redijo...
Mirno morje in dober prijem!
NovakM
Pridružen: 17 Okt 2018, 19:10

Re: Puška za podvodni ribolov

Odgovor Napisal/-a NovakM »

08.07.2019
Slika
Slika
Uporabniški avatar
Harry
Pridružen: 18 Okt 2018, 11:41

Re: Puška za podvodni ribolov

Odgovor Napisal/-a Harry »

Čestitke za dober lov, Mare!
Povej nam nekaj več o teh strelkah; ali so samo na zunaji strani ali tudi v Unijskem kanalu, kaj pa na nerezinski strani!? Kolko časa se intenzivno pojavljajo?
Namreč v Velebitskem kanalu jih ne poznamo, obenem pa Šibenčani kukaju, da so jim požrle vse ciple.
Baje so se razširile iz Turčije zaradi prekomerega lova cipljev.
Pred 25 leti je bila podobna invazija Lampug(dolphin fish), ki se je ponovila šele lani, vedar so te manj invazivne in se hranijo le z malo plavo ribo.
V strelkah so baje našli tudi rep brancina in orade; si pri čiščenju opazil kaj podobnega?
Ps. Kdorkoli ima kakšne nove podatke o strekah naj jih prosim posreduje, ker gre za novo zelo invazivno vrsto v Jadranu in so za morske biologe vse informacije zelo pomembne!
Morski Vuk
Odgovori