Puška za podvodni ribolov

Uporabniški avatar
Harry
Pridružen: 18 Okt 2018, 11:41

Re: Puška za podvodni ribolov

Odgovor Napisal/-a Harry »

Domet je vedno približna dolžina puščice, ki je v puški. To pomeni pri Omer Tempest 70, da na tej razdalji od harpune 100% dosežemo ribo. Puška ima tudi potem še dovolj moči, vendar ko potisni bat udari v amortizer ustvari zvocni udarni val in riba trzne.
Pri gumi tega zvoka ni vendar je hitrost puščice na koncu puške že precej manjša, tako da velja isto pravilo.
Na primer Omer Tempest 70 stane v Trstu 95€, krajši model 50 pa le 80€, vendar je slednji primernejši za lukje in kako sipo.
Lahko pa vzameš ta malo luftarco in Omer Cayman sport 90 za 90€ in imaš vse, baterijo za po luknjah pa na ebay.
Morski Vuk
NovakM
Pridružen: 17 Okt 2018, 19:10

Re: Puška za podvodni ribolov

Odgovor Napisal/-a NovakM »

ti Harry a si slišal kdaj za roler puške in gumarce dolžine 120cm-130cm na tri gume 16mm očitno ne, ker take stresaš o dometih, moja puška dolžine 130cm in 3x16 , sulica 8mm je imela domet 7 meterov, na razdalji 5-6 sem streljal zubatce 8-10kg brez problema, puška je bila tudi preizkušena v bazenu in vse izmerjene vrednosti držijo, poglej malo na youtube in bo mogoče malo bolj jasno
mogoče razmisliš, da ne daješ lažnega upanja, da bo kdo kakšno pametno letečo ribo ulovil z luftarco, he, he minili so ti cajti že davno
Uporabniški avatar
david
Pridružen: 07 Sep 2018, 17:26
Kraj: Ljubljana

Re: Puška za podvodni ribolov

Odgovor Napisal/-a david »

NovakM, Harry je govoril o puškah za amatersko rabo, katerih cene se gibljejo še na dvomestnih številkah, ti pa govoriš o profi zadevah in cenah že tam okoli štiri mestne številke. Tukaj se ne da primerjati dometov. So pa tudi meni svetovali, da je v glavnem luftarca za po luknjah.
Mogu ja da budem normalan, al mi nekako glupo.
Uporabniški avatar
VALTER
Pridružen: 09 Sep 2018, 05:30
Kraj: BRNIK

Re: Puška za podvodni ribolov

Odgovor Napisal/-a VALTER »

Harry napisal/-a:
09 Jun 2019, 18:55
Domet je vedno približna dolžina puščice, ki je v puški. To pomeni pri Omer Tempest 70, da na tej razdalji od harpune 100% dosežemo ribo. Puška ima tudi potem še dovolj moči, vendar ko potisni bat udari v amortizer ustvari zvocni udarni val in riba trzne.
Pri gumi tega zvoka ni vendar je hitrost puščice na koncu puške že precej manjša, tako da velja isto pravilo.
Na primer Omer Tempest 70 stane v Trstu 95€, krajši model 50 pa le 80€, vendar je slednji primernejši za lukje in kako sipo.
Lahko pa vzameš ta malo luftarco in Omer Cayman sport 90 za 90€ in imaš vse, baterijo za po luknjah pa na ebay.

Zanimivo...
Kako pa je pri nas, katero trgovino izbrati?
Če ima kdo kakšno puško viška pa lahko piše na zs...
Zdaj je še mene zamikalo kupiti kaj takega. :lol:

...
ELGIN outboard motor.
Uporabniški avatar
kojoti
Pridružen: 20 Jan 2019, 19:40

Re: Puška za podvodni ribolov

Odgovor Napisal/-a kojoti »

Omer dobiš na Dolenki / AQUAS: https://www.aquas.si/
Salvimar malo naprej od bivše Prve pomoči / EXTREMO: https://www.extremo.si/
Potem je še Scubatom na Brnčičevi: http://www.scubatom.net/
Pa ne vem če je še CresiSub v trgovini Lovec v BTC-ju
Uporabniški avatar
tyson
Pridružen: 17 Sep 2018, 13:21

Re: Puška za podvodni ribolov

Odgovor Napisal/-a tyson »

NovakM napisal/-a:
10 Jun 2019, 23:44
ti Harry a si slišal kdaj za roler puške in gumarce dolžine 120cm-130cm na tri gume 16mm očitno ne, ker take stresaš o dometih, moja puška dolžine 130cm in 3x16 , sulica 8mm je imela domet 7 meterov, na razdalji 5-6 sem streljal zubatce 8-10kg brez problema, puška je bila tudi preizkušena v bazenu in vse izmerjene vrednosti držijo, poglej malo na youtube in bo mogoče malo bolj jasno
mogoče razmisliš, da ne daješ lažnega upanja, da bo kdo kakšno pametno letečo ribo ulovil z luftarco, he, he minili so ti cajti že davno

...a si slišal kdaj za roler puške...
jest še nisem nč slišal o takih puškah...Lahko poveš kaj več o njih? Očitno je, da veš o njih nekaj več, ali jo imaš, ali pa te jo mika imet...Če lahko, jo opiši, prilepi kak link, povej zakaj je boljša od ostalih, v čem je razlika...
...bolje ispasti glup, nego iz brzog voza...
Uporabniški avatar
boris
Pridružen: 08 Sep 2018, 10:53

Re: Puška za podvodni ribolov

Odgovor Napisal/-a boris »

Tukaj vidiš vse kako roller puška dela.
[media]
[/media]

Teden na morju je več vreden kot celi dopust :!:
LP
Boris
Uporabniški avatar
Harry
Pridružen: 18 Okt 2018, 11:41

Re: Puška za podvodni ribolov

Odgovor Napisal/-a Harry »

NovakM napisal/-a:
10 Jun 2019, 23:44
ti Harry a si slišal kdaj za roler puške in gumarce dolžine 120cm-130cm na tri gume 16mm očitno ne, ker take stresaš o dometih, moja puška dolžine 130cm in 3x16 , sulica 8mm je imela domet 7 meterov, na razdalji 5-6 sem streljal zubatce 8-10kg brez problema, puška je bila tudi preizkušena v bazenu in vse izmerjene vrednosti držijo, poglej malo na youtube in bo mogoče malo bolj jasno
mogoče razmisliš, da ne daješ lažnega upanja, da bo kdo kakšno pametno letečo ribo ulovil z luftarco, he, he minili so ti cajti že davno
Puško sem videl pri extremo, vendar je nisem preizkusil, ker me zanima le še fotolov. Predlagam da se dobiva na pol poti, recimo na Punta Križi, kje boš lahko demonstriral domet, jaz pa ga bom posnel in poslikal. Ti prinesi puško in eno ribo na katero bos streljal, jaz
bom prinesel fotoaparat, kamero in bojo z utežjo na katero bova pripela ribo in 7m vrvice, ki bo določila razdaljo od uteži do konca tvoje osti na puški.
Če boš prestrelil ribo, dam jaz za gajbo piva, drugače ti. Mislim da je dovolj en probni strel in tri zares, če si res tako dober.
P.S. trgovina v Trstu: Bignami sub

http://www.bignamisub.com/proind.php?c=6&i=317
Morski Vuk
Uporabniški avatar
Bruno
Pridružen: 17 Sep 2018, 14:31

Re: Puška za podvodni ribolov

Odgovor Napisal/-a Bruno »

Vem o čem govori NovakM... Kapo dol...

Sam imam v arsenalu 4 puške (samo) od 75 za po luknjah do 110 za čeko... Vse gumarce, ker mi zrak nikakor ne sede... Med njimi serijski kombinirani roler Pathos Sniper 95cm - njegov domet čez 3 metre, 110 pa je lesenjača dupla gumarca... Tudi z njo si upam streljati na 3m pa kakšen cm zraven...

120-130 rolerji imajo domet krepko čez pet metrov... Slišano, preverjeno, videno in seveda z rezultati (zobatci) obdarjeno... V debato bi lahko vključil še enega izmed najboljših, če ne najboljšega, SLO podvodnih ribolovcev... Prvega Slovenca, ki je na dah šel čez 100m...

Tukaj testiranje navadne serijske 120cm gumarce z dvema 18kama s 7mm ašto - test natančnosti na 5m:

Pa še serijska predelana 125 - dupla guma:

Serijska 130 na tri klasične gume - test natančnosti na 6m:

Tuna penetration test - roler 130 z 8mm ašto - 6m:

Klasični serijski roler kit na Pathos 82 cm puški - test natančnosti na 4m:

Poglejte še ostala njegova testiranja. Jaz sem si jih vsaj 3x... :D
Da si narediš dober setup na puški, je potrebno še kaj prebrati, pogledati, preizkusiti,... Večkrat za uspešen lov štejejo malenkosti...
Lov s puško je čisto nekaj drugega kot lov s palico...
Mirno morje in dober prijem!
Uporabniški avatar
Harry
Pridružen: 18 Okt 2018, 11:41

Re: Puška za podvodni ribolov

Odgovor Napisal/-a Harry »

Bom verjel, ko bom sam posnel, vendar z ribo ne z stiroporjem. Ost mora ribo prebiti in to je zame efektiven domet, kot se že napisal , da puške nesjo dosti več, vedar je hitrost bistveno manjša. Kdor bo pripravljen sprejeti moj izziv še vedno velja 7m, riba in gajba piva, lahko se zmenimo tudi pri meni v stinici.
Morski Vuk
Odgovori