MOŠKATNA Hobotnica

Odgovori
Uporabniški avatar
VALTER
Pridružen: 09 Sep 2018, 05:30
Kraj: BRNIK

MOŠKATNA Hobotnica

Odgovor Napisal/-a VALTER »

Tudi jaz sem letos na dopustu malo potapljal, ko sva s hčero opazila hobotnico.
Otrok si jo je zaželel pa sva šla lovit. :lol:
Brez znanja na globini treh metrov sem hobotnico izbezal izpod skale, ko je že zaplavala stran pa sem jo ujel v mrežo.
Mreža je seveda bila otroška tista s palčko, ki jo lahko kupiš na vsakem štantu.
Se pa hobotnica močno prisesa okrog roke ne moreš verjet.Tudi v vodi je izgledala najman dvakrat večja, kot potem na suhem.


Slika
Slika

In še kuhana za v solato.
Slika
ELGIN outboard motor.
Peter
Pridružen: 22 Nov 2018, 19:33

Re: MOŠKATNA Hobotnica

Odgovor Napisal/-a Peter »

Oj
To je navadna hobotnica,muškatna ima samo eno vrsto seskov.
Lp Peter
Peter
Pridružen: 22 Nov 2018, 19:33

Re: MOŠKATNA Hobotnica

Odgovor Napisal/-a Peter »

Aja
V morju primeš z roko,obrneš glavo in ji očistiš glavo.Hoba ne ugrizne,sipa pa takoj.
Lp
Uporabniški avatar
Iztok
Pridružen: 18 Sep 2018, 12:01
Kraj: Lj.-Trzin-Ribiško naselje

Re: MOŠKATNA Hobotnica

Odgovor Napisal/-a Iztok »

Jaz jih prav z veseljem odkrivam v vodi, nato pa jim očistim domovanje in odpadke katere po njenem obedu počistim postavim pred prazno hišico kje v bližini naše barke. Ko navalijo Italijani in se potapljajo in potapljajo prepričani, da je tam v bližini hobotnica se jim smejimo in obenem vemo, da smo obvarovali kar nekaj hobotnic v zalivu. V "našem" zalivu si maratonska plavanja (žena namreč dnevno preplava 4-5km) popestrimo z obiskovanjem hobotnic katerim nadenemo imena po najbližji zasidrani barki in jim čistimo bivališča. NIKOLI ne lovim v "našem" zalivu, če si že kdo zaželi hobotnico grem vedno vsaj zaliv ali dva naprej in prinesem večjo ali dve kolikor je pač potrebno za solato tistega večera. Res pa je, da sedaj tudi meni ni preveč do tega, da bi jih lovil, kajti zelo uživam, ko se z njimi igram in po kakšnih dveh tednih mi celo jedo iz roke in jih razkazujem kolegom in njihovim otrokom v zabavo. So zelo simpatične in inteligentne. Lovim pa jih z golo roko brez kakršnega koli pripomočka. Še to ni ravno izenačeno, zato imam kar malo slabo vest ko kakšno pohrustamo.
Uporabniški avatar
VALTER
Pridružen: 09 Sep 2018, 05:30
Kraj: BRNIK

Re: MOŠKATNA Hobotnica

Odgovor Napisal/-a VALTER »

Peter napisal/-a:
09 Dec 2018, 22:15
Oj
To je navadna hobotnica,muškatna ima samo eno vrsto seskov.
Lp Peter
Naj samo povem nisem ribič in nimam dosti pojma o ribolovu tako,da vsak nasvet je dobrodošel kolegi. :D
Hvala Peter za opozorilo nisem vedel, da gre za navadno si bom to zapomnil. :idea:
Sem bil prepričan,da gre za muškatno v knjigi izgledajo drugače.
:lol: se že pridno učim.
Ko sem hobotnico imel na roki prisesano sem se kar malo bal ugriza,vse je enkrat prvič.

lp
ELGIN outboard motor.
Peter
Pridružen: 22 Nov 2018, 19:33

Re: MOŠKATNA Hobotnica

Odgovor Napisal/-a Peter »

Vsak nekaj ve in če to delimo, skupaj vemo več.

Ja, muškatna ( muzgavec) ima samo eno vrsto seskov in zraste do 0,5 kg.
Js jih lovim kr z roko,s časoma je lažje,so se mi pa pred leti,od hobotnice 3,5 kg, en teden poznali rdeči fleki od prisesanja. Hobotnica me še ni nikoli ugriznila,sipa te pa takoj, če nisi previden.

Lp Peter
Uporabniški avatar
Harry
Pridružen: 18 Okt 2018, 11:41

Re: MOŠKATNA Hobotnica

Odgovor Napisal/-a Harry »

Iztok napisal/-a:
09 Dec 2018, 23:56
Jaz jih prav z veseljem odkrivam v vodi, nato pa jim očistim domovanje in odpadke katere po njenem obedu počistim postavim pred prazno hišico kje v bližini naše barke. Ko navalijo Italijani in se potapljajo in potapljajo prepričani, da je tam v bližini hobotnica se jim smejimo in obenem vemo, da smo obvarovali kar nekaj hobotnic v zalivu. V "našem" zalivu si maratonska plavanja (žena namreč dnevno preplava 4-5km) popestrimo z obiskovanjem hobotnic katerim nadenemo imena po najbližji zasidrani barki in jim čistimo bivališča. NIKOLI ne lovim v "našem" zalivu, če si že kdo zaželi hobotnico grem vedno vsaj zaliv ali dva naprej in prinesem večjo ali dve kolikor je pač potrebno za solato tistega večera. Res pa je, da sedaj tudi meni ni preveč do tega, da bi jih lovil, kajti zelo uživam, ko se z njimi igram in po kakšnih dveh tednih mi celo jedo iz roke in jih razkazujem kolegom in njihovim otrokom v zabavo. So zelo simpatične in inteligentne. Lovim pa jih z golo roko brez kakršnega koli pripomočka. Še to ni ravno izenačeno, zato imam kar malo slabo vest ko kakšno pohrustamo.
Bravo, vsaj eden, ki ne razmišlja samo o solati. Hobotnica od 1 maja do 1 novembra preživi v luknji kjer čuva svoja jajčeca, če jo vzamemo ven, ribe v 5 minutah uničijo njeno življensko poslanstvo- jajca ima le enkrat potem pogine.
Zato apeliram na vse da jih pustite na miru in ne nabirate manjsih od 1kg. Jajca se vidijo pod stropom luknje!
Morski Vuk
Uporabniški avatar
tyson
Pridružen: 17 Sep 2018, 13:21

Re: MOŠKATNA Hobotnica

Odgovor Napisal/-a tyson »

Iztok ni edini, ki jih ne lovi. Jaz sem ujel vsega skupaj tri, pa še za te mi je bilo žal. Nikol več ji nisem lovil, ker sem videl, kako prijazne so lahko, naivne...prelahek plen so...
...bolje ispasti glup, nego iz brzog voza...
Odgovori