Servis in vzdrževanje

Uporabniški avatar
Stopi
Pridružen: 22 Okt 2018, 15:43

Re: Gumenjaki

Odgovor Napisal/-a Stopi »

Tudi jaz se veselim teme o "gumiranem platnu" oz. hypalonu! :D :D :D

Včeraj zvečer sem svoje tube pripeljal od serviserja, ki mi jih je malo polepšal in pomladil: na 3 mestih je bila italijanska zastava, ki se je odlepila in odpadla, na veliko mestih so se videle sledi neostika, ki je bil očitno priljubljen med prejšnjimi lastniki, na nekaj mestih je bilo treba zalepiti stike, premaknil oz. na novo mi je nalepil nosilce za tendo, za lepši izgled pa mi je "pokuril" tudi vse nitke, ki so visele na robovih. Na oko mi je čoln pomladil za najmanj 10 let... :lol: :lol: :lol:
Uporabniški avatar
VALTER
Pridružen: 09 Sep 2018, 05:30
Kraj: BRNIK

Re: Uvodna beseda

Odgovor Napisal/-a VALTER »

Kdo ti je servisiral gumenjak, Stopi?
ELGIN outboard motor.
Uri1
Pridružen: 13 Sep 2018, 21:00

Re: Uvodna beseda

Odgovor Napisal/-a Uri1 »

Tudi mene zanima, ker moram mojega mal osvežit.
Peter
Pridružen: 22 Nov 2018, 19:33

Re: Uvodna beseda

Odgovor Napisal/-a Peter »

Pozdravljeni

Zanima me kako iz 24 letnega hypalona odstraniti plesen. Probaval sem z nekimi čistili za tube,malo se očistijo za kakšen dan,nato pa se zopet pokažejo fleki.
Že kupil sem takšnega, načeloma me ne moti ( ker je ribiški) dokler mi odlično služi.
Bi ga pa vseeno probal polepšati

Hvala in lp Peter
Uporabniški avatar
kasaudio
Pridružen: 27 Sep 2018, 09:32

Re: Uvodna beseda

Odgovor Napisal/-a kasaudio »

Poizkusi (seveda na manj vidnem delu) z varekino ki jo dobiš v DM. (razredčeno za gospodinjsko uporabo). Z varekino ne smeš delati na soncu, ne sme se posušiti na površini, ker lahko pusti rumenkaste madeže. Najbolje je oblačno vreme, ne previsoke temperature, lahko površino občasno malo vlažiš z vodo (šprica). Zadeva ne deluje takoj, varekina mora biti prisotna cca 20-30 min da bo prišlo do efekta.
LP
Peter
Pridružen: 22 Nov 2018, 19:33

Re: Uvodna beseda

Odgovor Napisal/-a Peter »

O super hvala

Bi rekel, da je zdaj pravi čas za delo z varekino, oblačno hladno,itd drug teden potegnem čoln iz morja,po mesecu neplovbe porežem alge :lol: potem pa probam in javim

Lp Peter
Uporabniški avatar
kasaudio
Pridružen: 27 Sep 2018, 09:32

Re: Uvodna beseda

Odgovor Napisal/-a kasaudio »

Jaz varekino uporabim za odstranit alge in zoprne rjave pikice, ki se zažrejo v hipalon. Deluje odlično. Najprej pošpricam s kisom za vlaganje, da raztopi apnenčasto nesnago, sprem z vodo, pošpricam varekino, 5min, sperem z vodo, žajfa, malo še z gobico podrgnem spet obilno sperem in čoln je ko suza.
Peter
Pridružen: 22 Nov 2018, 19:33

Re: Uvodna beseda

Odgovor Napisal/-a Peter »

kasaudio napisal/-a:
23 Nov 2018, 10:35
Jaz varekino uporabim za odstranit alge in zoprne rjave pikice, ki se zažrejo v hipalon. Deluje odlično. Najprej pošpricam s kisom za vlaganje, da raztopi apnenčasto nesnago, sprem z vodo, pošpricam varekino, 5min, sperem z vodo, žajfa, malo še z gobico podrgnem spet obilno sperem in čoln je ko suza.
Oj

Ja rjave nadležne pikice. Uporabljaš isto razredčeno varekino iz DM.

Lp Peter
Uporabniški avatar
Stopi
Pridružen: 22 Okt 2018, 15:43

Re: Uvodna beseda

Odgovor Napisal/-a Stopi »

VALTER napisal/-a:
17 Nov 2018, 09:11
Kdo ti je servisiral gumenjak, Stopi?
Servisiral mi ga je Tadej (Svarun-Kranj), ki pa je rekel, da je bil moj čoln verjetno zadnji za letos, ker se bo raje posvetil izdelavi čolnov, kot servisiranju. Preveri, morda pa vzame še tvojega... ;) https://svarun.info/o-nas-svarun
Uporabniški avatar
Stopi
Pridružen: 22 Okt 2018, 15:43

Re: Uvodna beseda

Odgovor Napisal/-a Stopi »

Peter napisal/-a:
23 Nov 2018, 10:10
O super hvala

Bi rekel, da je zdaj pravi čas za delo z varekino, oblačno hladno,itd drug teden potegnem čoln iz morja,po mesecu neplovbe porežem alge :lol: potem pa probam in javim

Lp Peter

Moja izkušnja s čiščenje plesnivih tub ob nakupu gumenjaka... ;)

Slika

Iz omare sem prinesel vsa čistila, ki so bila na voljo doma in jih preizkusil na manjši skriti površini. Na koncu sem cel gumenjak prešprical z MEGLIO čistilom, pustil nekaj minut, da je delovalo, nato pa z vileda gobico (tisto debelo, ki ima spodaj grob del za drgnjenje) vse lepo zdrgnil. Ker je Meglio umazanijo raztopil, ni bilo treba drgnit močno. Tako sem odstranil večino sivih pik, a nekaj jih je še ostalo, zato sem cel gumenjak prešprical še z arekino (je močnejša od varekine), pustil delovati 5 minut, nato pa spral z obilico vode in na koncu še premazal z Yachticon zaščitnim sredstvom.

Rezultat je bil VRHUNSKI! Solemar je izgledal kot nov, vse se je svetilo, vsi sosedje pa so me spraševali, kje sem kupil tako lep čoln... :lol:

Slika
Odgovori