Volanska zajla

Uporabniški avatar
kojoti
Pridružen: 20 Jan 2019, 19:40

Re: Honwave razlepljen na šivu

Odgovor Napisal/-a kojoti »

kasaudio napisal/-a:
05 Nov 2019, 16:36
Morda bi admini prestavli tole čveko glede lufta v zajli, ker nima veze z naslovom teme, je pa kar uporabno vedenje. BTW tudi jaz nisem vedel..
glede na naslov bi moral admin že zdavnaj urejat to temo :D
Uporabniški avatar
tyson
Pridružen: 17 Sep 2018, 13:21

Re: Honwave razlepljen na šivu

Odgovor Napisal/-a tyson »

Mene ne moti :D
Tema je ušla, ko se je omenjalo konzolo, volan in samo ročko na motorju...je pa res, da imam malo pomislekov glede na volan, njegovo odzivnost pri počasnejši vožnji glede na ročko... najbrž je volan bolj komot, ne pa vedno... sploh ko stojiš in si sklonjen nad volan...minus je, da je treba še dodatno za nekaj skrbet in bit poslednično odvisen od delovanja, zato imam pomisleke.
...bolje ispasti glup, nego iz brzog voza...
Uporabniški avatar
aegir
Pridružen: 05 Sep 2018, 20:28

Re: Volanska zajla

Odgovor Napisal/-a aegir »

Mene pri zajli če je nisem imel od nove vedno skrbi v kakšnem stanju je in kdaj bo odletela. Sem slišal že nekaj horror zgodbic kako poteka tak incident in mi niti mal ne diši. Zato sem letos izjemno previdno ravnal z volanom. Nikoli ne veš sploh z majhnim otrokom na krovu.. Ni šale tle.
NovakM
Pridružen: 17 Okt 2018, 19:10

Re: Volanska zajla

Odgovor Napisal/-a NovakM »

aegir napisal/-a:
06 Nov 2019, 08:24
Mene pri zajli če je nisem imel od nove vedno skrbi v kakšnem stanju je in kdaj bo odletela. Sem slišal že nekaj horror zgodbic kako poteka tak incident in mi niti mal ne diši. Zato sem letos izjemno previdno ravnal z volanom. Nikoli ne veš sploh z majhnim otrokom na krovu.. Ni šale tle.
predvsem pa vedno uporabljat varnostno vrvico :!: :!:
Uporabniški avatar
kasaudio
Pridružen: 27 Sep 2018, 09:32

Re: Volanska zajla

Odgovor Napisal/-a kasaudio »

Mene tudi skrbi, ko s 30 vozli cela familija šibamo po vodi in je vse odvisno od te zajle. Sicer takrat na volanu praktično ni nobene sile pa vseeno...
Uporabniški avatar
aegir
Pridružen: 05 Sep 2018, 20:28

Re: Volanska zajla

Odgovor Napisal/-a aegir »

Ja, tisto vrvico si religiozno zapenjam okoli zapestja.

Je pa pri zajli tako, da v določenih situacijah v nemirnem morju, moraš kar fajn silo na volan prenest in tam verjetno poči, če je slaba.
Uporabniški avatar
tyson
Pridružen: 17 Sep 2018, 13:21

Re: Volanska zajla

Odgovor Napisal/-a tyson »

Kaj pa hidraulika?
Npr, zajle zamenjat za hidrauliko? Je to bolj sigurno? Je predrago? Je sploh možno? Je bolj ziher? Je bolj varno?
Najbrž je odgovor povsod "JA" :D

Vprašam, ker enkrat MOGOČE bo treba konzolo z volanom namontirat...MOGOČE!
In če bo nuja, bi rad vedel, kaj iskat za svojega...
...bolje ispasti glup, nego iz brzog voza...
Uporabniški avatar
aegir
Pridružen: 05 Sep 2018, 20:28

Re: Volanska zajla

Odgovor Napisal/-a aegir »

Jaz bi moral letos menjat zajlo pa sem raje hidravliko nabavil ker mislim tudi avtopilota zmontirat za nasledn let.
Uporabniški avatar
tyson
Pridružen: 17 Sep 2018, 13:21

Re: Volanska zajla

Odgovor Napisal/-a tyson »

aegir napisal/-a:
06 Nov 2019, 17:50
Jaz bi moral letos menjat zajlo pa sem raje hidravliko nabavil ker mislim tudi avtopilota zmontirat za nasledn let.
A to pomeni, da lahko zamenjaš zajle za hidrauliko? Tako, no problem? Pač namest zajl, bo hidraulika? Al pomen, da če greš na na hidravliko, prej so pa zajle, težko improvizacijo pri montaži?
...bolje ispasti glup, nego iz brzog voza...
NovakM
Pridružen: 17 Okt 2018, 19:10

Re: Volanska zajla

Odgovor Napisal/-a NovakM »

tyson napisal/-a:
06 Nov 2019, 19:37
aegir napisal/-a:
06 Nov 2019, 17:50
Jaz bi moral letos menjat zajlo pa sem raje hidravliko nabavil ker mislim tudi avtopilota zmontirat za nasledn let.
A to pomeni, da lahko zamenjaš zajle za hidrauliko? Tako, no problem? Pač namest zajl, bo hidraulika? Al pomen, da če greš na na hidravliko, prej so pa zajle, težko improvizacijo pri montaži?
dva popolnoma različna sistema, ostane ti samo volan (volansko kolo) vse ostalo se menja, na volanu imaš polža z oljem in dve cevi s tlakom, te dve cevi gresta do mehanizma ki premika cel motor, cca 600€ ali 450€ za cenejšo varianto
Odgovori