Volanska zajla

Uporabniški avatar
aegir
Pridružen: 05 Sep 2018, 20:28

Re: Honwave razlepljen na šivu

Odgovor Napisal/-a aegir »

Edin roka zna bolet. Men se je po dveh, treh urah mešal od boleče roke, ko sem še gumico žulil. :)

Zdaj me strašno moti že volanska zajla ker ima volan na zajlo vedno 10cm lufta in vleče vedno nekam. :D
Uporabniški avatar
tyson
Pridružen: 17 Sep 2018, 13:21

Re: Honwave razlepljen na šivu

Odgovor Napisal/-a tyson »

aegir napisal/-a:
04 Nov 2019, 18:56
Edin roka zna bolet. Men se je po dveh, treh urah mešal od boleče roke, ko sem še gumico žulil. :)

Zdaj me strašno moti že volanska zajla ker ima volan na zajlo vedno 10cm lufta in vleče vedno nekam. :D
Kolikor sem ocenil dolžino ročke in polžaj klopi, bo roka počivala na ročki...ne bo stegnjena nazaj, ker pride gas do boka, ko sediš...ročka je orig.daljša, ker so na njej trim komande.
...bolje ispasti glup, nego iz brzog voza...
Uporabniški avatar
kasaudio
Pridružen: 27 Sep 2018, 09:32

Re: Honwave razlepljen na šivu

Odgovor Napisal/-a kasaudio »

Zdaj me strašno moti že volanska zajla ker ima volan na zajlo vedno 10cm lufta in vleče vedno nekam. :D
Pri meni je zajla in ni skoraj nič lufta, kot gledam pri drugih, je na hidravliki praktično enak. V tem oziru s hidravliko kaj dosti pridobil nebi. So pa seveda druge prednosti.
NovakM
Pridružen: 17 Okt 2018, 19:10

Re: Honwave razlepljen na šivu

Odgovor Napisal/-a NovakM »

kasaudio napisal/-a:
05 Nov 2019, 09:05
Zdaj me strašno moti že volanska zajla ker ima volan na zajlo vedno 10cm lufta in vleče vedno nekam. :D
Pri meni je zajla in ni skoraj nič lufta, kot gledam pri drugih, je na hidravliki praktično enak. V tem oziru s hidravliko kaj dosti pridobil nebi. So pa seveda druge prednosti.
jaz tud nimam na zajli nič lufta
Uporabniški avatar
aegir
Pridružen: 05 Sep 2018, 20:28

Re: Honwave razlepljen na šivu

Odgovor Napisal/-a aegir »

Moj ima kar konkreten luft ~5cm na volanu. Prejšnem čolnu sem kupil nov T85 mehanizem in pripadajočo zajlo pa je mel spet luft volan za vsaj 2-3cm. Mogoče je kakšna fora da kaj zategneš pri polžu.
NovakM
Pridružen: 17 Okt 2018, 19:10

Re: Honwave razlepljen na šivu

Odgovor Napisal/-a NovakM »

aegir napisal/-a:
05 Nov 2019, 13:32
Moj ima kar konkreten luft ~5cm na volanu. Prejšnem čolnu sem kupil nov T85 mehanizem in pripadajočo zajlo pa je mel spet luft volan za vsaj 2-3cm. Mogoče je kakšna fora da kaj zategneš pri polžu.
takrat ko vstavljaš zajlo jo moraš zategnit do zadnjega zoba in potem podaljšaš koliko rabiš za prenos levo desno, to je vsa filozofija
Uporabniški avatar
kasaudio
Pridružen: 27 Sep 2018, 09:32

Re: Honwave razlepljen na šivu

Odgovor Napisal/-a kasaudio »

Človk se skoz uči...
Uporabniški avatar
aegir
Pridružen: 05 Sep 2018, 20:28

Re: Honwave razlepljen na šivu

Odgovor Napisal/-a aegir »

Sm šel gledat navodila ker vem da sem po navodilih to zmontiral in ni nič za zategnt nikjer.

Sem šel takrat v nakup s tem namenom, da dobim kar je najbolšga od zajle in naj bi bila to kombinacija M66 zajle in T85 mehanizma od Teleflex-a. Rated je do 50 vozlov.

Nč kej pametnga ni na to temo v navodilih..

https://www.google.com/url?sa=t&source= ... FdeMw_d_8Z

A vesta ker mehanizem mata? Mogoče je pa drugačn dizajn. Na mojem starem čolnu je bil nek sistem z verigo not v škatli mehanizma. :D
NovakM
Pridružen: 17 Okt 2018, 19:10

Re: Honwave razlepljen na šivu

Odgovor Napisal/-a NovakM »

aegir
identičnega za 150ks v navodilih tega ne boš našel to so izkušnje, tudi jaz nisem vedel, šele ko sem lani montiral novo Yamaho sem zamenjal tudi zajlo in volanskega polža in mi je Damjan iz Fjord navtike podučil glede tega ;)
koliko se spomnim je delal vse z vijaki 14,16,17,18
Uporabniški avatar
kasaudio
Pridružen: 27 Sep 2018, 09:32

Re: Honwave razlepljen na šivu

Odgovor Napisal/-a kasaudio »

A vesta ker mehanizem mata? Mogoče je pa drugačn dizajn. Na mojem starem čolnu je bil nek sistem z verigo not v škatli mehanizma. :D
Ko pridem do čolna, dobiš fotko. Mislim pa, da ni nobene verige nikjer.

Morda bi admini prestavli tole čveko glede lufta v zajli, ker nima veze z naslovom teme, je pa kar uporabno vedenje. BTW tudi jaz nisem vedel...
Odgovori