Honwave razlepljen na šivu

Uporabniški avatar
aegir
Pridružen: 05 Sep 2018, 20:28

Re: Honwave razlepljen na šivu

Odgovor Napisal/-a aegir »

Čestitam, sam da si našel kar ti je všeč. :)

Mislm, da je tole še vedno precej bolš k un wally.

So pa te plastične klopce za ribičijo top sam za dopustniške dneve, ko si cel dan na čolnu v različnih zalivih pa kvapavem. Mi bi fural safr na takem čolnu. :D
Uporabniški avatar
tyson
Pridružen: 17 Sep 2018, 13:21

Re: Honwave razlepljen na šivu

Odgovor Napisal/-a tyson »

aegir napisal/-a:
31 Okt 2019, 18:40
Čestitam, sam da si našel kar ti je všeč. :)

Mislm, da je tole še vedno precej bolš k un wally.

So pa te plastične klopce za ribičijo top sam za dopustniške dneve, ko si cel dan na čolnu v različnih zalivih pa kvapavem. Mi bi fural safr na takem čolnu. :D
Hvala za čestitke! :D
Ja, res, precej boljš kot Whaly...šiiiiršiiii je! Ok, asketski tudi, ampak ne bova komplicirala pri komoditeti.

Malo prejle me prešine... "težava"...ugotovil sem, da nisem usposobljen za prikolico do 1000kg...nimam E k B izpita...še tole malenkost odpravim v najkrajšem času, pa sem na konju...ups, v čolnu. :lol:
...bolje ispasti glup, nego iz brzog voza...
Uporabniški avatar
aegir
Pridružen: 05 Sep 2018, 20:28

Re: Honwave razlepljen na šivu

Odgovor Napisal/-a aegir »

Sej ne rabiš ekb za ndm 1300 prkolo.
Zakon o voznikih (56. člen) določa, da lahko voznik z B kategorijo vozniškega dovoljenja vozi skupino vozil (vozilo + prikolica) katere največja dovoljena masa ne presega (NDM - masa vozila + nosilnost vozila + masa prikolice + nosilnost prikolice) 3.500 kg in vozilo poleg sedeža za voznika nima več kot 8 sedežev.
Uporabniški avatar
tyson
Pridružen: 17 Sep 2018, 13:21

Re: Honwave razlepljen na šivu

Odgovor Napisal/-a tyson »

aegir napisal/-a:
31 Okt 2019, 20:12
Sej ne rabiš ekb za ndm 1300 prkolo.
Zakon o voznikih (56. člen) določa, da lahko voznik z B kategorijo vozniškega dovoljenja vozi skupino vozil (vozilo + prikolica) katere največja dovoljena masa ne presega (NDM - masa vozila + nosilnost vozila + masa prikolice + nosilnost prikolice) 3.500 kg in vozilo poleg sedeža za voznika nima več kot 8 sedežev.
Resno?
Informiran sem (upam napačno, da neb delal izpita), da se lahko vozi prikolo do 750kg samo z B. Nad 750 pa je treba imet E. Tako so mi povedali. Ampak bom preveril v Avto šoli Ježica, kjer poznam inštruktorje. V ponedeljek, da jih ne nadlegujem med prazniki.
Saj lahko googlam, tudi sem, pa mi šlo v tintaro, ko sem bral.
...bolje ispasti glup, nego iz brzog voza...
dusko75
Pridružen: 18 Okt 2018, 06:48

Re: Honwave razlepljen na šivu

Odgovor Napisal/-a dusko75 »

Ne rabiš b+e za prikolico nad 750, ndm prikolice in avta ne smeta presegati 3500 kg...
Uporabniški avatar
aegir
Pridružen: 05 Sep 2018, 20:28

Re: Honwave razlepljen na šivu

Odgovor Napisal/-a aegir »

Sej ti piše lepo v zakonu. Avto ne sme imeti več kot 2200 NDM kar velika večina normalnih avtomobilov nima in je ok.

Na hrvaškem pa ni tako ampak ker si slo državljan morajo upoštevati našo zakonodajo kar se tega tiče.

Mene so pojerbal tle in v hr in je točn tko. Pozorn moraš biti še, da ima avto v homologacijskem kartončku vlečno silo 1300kg ali več.
dusko75
Pridružen: 18 Okt 2018, 06:48

Re: Honwave razlepljen na šivu

Odgovor Napisal/-a dusko75 »

dusko75 napisal/-a:
01 Nov 2019, 08:59
Ne rabiš b+e za prikolico nad 750, ndm prikolice in avta ne smeta presegati 3500 kg... To je bil star predpis zvcp, zdej že od mislim da od 2010 velja Zakon o voznikih, pa zdej je lahko tudi prikolica težja od vlečenega vozila, odvisno je koliko lahko vleče vozilo težko prikolico po homologaciji....
Uporabniški avatar
aegir
Pridružen: 05 Sep 2018, 20:28

Re: Honwave razlepljen na šivu

Odgovor Napisal/-a aegir »

Kile dejanske nimajo nobene veze samo NDM se šteje. Tudi če pelješ prazno prikolico s praznim avtom in je skupni NDM večji od 3500 si v prekršku.
Uporabniški avatar
francija
Pridružen: 26 Sep 2018, 08:12

Re: Honwave razlepljen na šivu

Odgovor Napisal/-a francija »

Ne rabiš Ježice, smo tu še hujši kalibri kot inštruktorji :roll:

Torej Aegir ima prav, samo točno poglej najprej v prometno od avta, če skupina vozil presega tvoje skupne NDM, potem pa homologacija in obtežitev vlečne kljuke in koliko lahko vlečeš.

Če imaš lahki priklopnik, lahko presegaš 3.500 kg.

Btv, Eagir, kateri motor ti porabi toliko olja?

Seveda čestitke za nakup, jaz se bolj nagibam k cenejšim variantam ala RIO 450 open iz Italije in verjetno kak evinrude 25, ki ga malo zrihtam, prikolo imam.... (vsaj dokler sem še na preživnini)
Uporabniški avatar
francija
Pridružen: 26 Sep 2018, 08:12

Re: Honwave razlepljen na šivu

Odgovor Napisal/-a francija »

Aha, prilepi kako sliko...
Odgovori