Honwave razlepljen na šivu

Odgovori
Uporabniški avatar
tyson
Pridružen: 17 Sep 2018, 13:21

Re: Honwave razlepljen na šivu

Odgovor Napisal/-a tyson »

aegir napisal/-a:
28 Okt 2019, 20:24
Velik je odvisno od rampe. Jaz nimam teh stresnih trenutkov načeloma, ker lahko sam brez pomoči skipam čoln v vodo in na prikolico. Sicer je fino če je še kdo da vitl navija ampak če ni nobenga to ni ovira in gre sam mal dlje traja.

Najbolš mi je gledat k kaka ekipa 7 članska pride pa neko banjico 4 metrsko spušča eno uro in vsi polno zaposleni.

Po pravici povedan mi je bila večja muka vlačit okol 2m gumenjak in 2.3 hondico ker je blo tist težko vseskp in sm nosil ko konj zadevo do morja, pa tist motor sm krnaprej nekam prenašal.

Tle pa morš vedt kam in kako ampak pol je lažje.
Zadnji stavek je tist taprav!
...bolje ispasti glup, nego iz brzog voza...
dusko75
Pridružen: 18 Okt 2018, 06:48

Re: Honwave razlepljen na šivu

Odgovor Napisal/-a dusko75 »

Tko kot je bilo napisamo, ko sem imel 5 m gumico sem jo v vodo na rampi, ali pa včasih kr na kakšni obali dal v 5 minutah v vodo in iz vode prav tako zelo hitro. Potem sem nabavil 6 m kabinca z težo okoli 1 tone, ki pa je na slabi prikolici - izledovalca iz Gorenjske in sem čoln na položni rampi komaj dobil dol s prikolice zaradi premalo valjčkov, ki so še bili poviti. Nato sem prikolico dodatno opremil z več valjčki in še z elektičnim vitlom, tako, da je zdaj spust mala malca.

Pri prevozu po cesti, spravilu prikolice, parkiranju...je takoj več težav s težjim in večjim čolnom...
Uporabniški avatar
tyson
Pridružen: 17 Sep 2018, 13:21

Re: Honwave razlepljen na šivu

Odgovor Napisal/-a tyson »

dusko75 napisal/-a:
29 Okt 2019, 10:23
Tko kot je bilo napisamo, ko sem imel 5 m gumico sem jo v vodo na rampi, ali pa včasih kr na kakšni obali dal v 5 minutah v vodo in iz vode prav tako zelo hitro. Potem sem nabavil 6 m kabinca z težo okoli 1 tone, ki pa je na slabi prikolici - izledovalca iz Gorenjske in sem čoln na položni rampi komaj dobil dol s prikolice zaradi premalo valjčkov, ki so še bili poviti. Nato sem prikolico dodatno opremil z več valjčki in še z elektičnim vitlom, tako, da je zdaj spust mala malca.

Pri prevozu po cesti, spravilu prikolice, parkiranju...je takoj več težav s težjim in večjim čolnom...
Hvala za tole opisano izkušnjo.
Slika se mi jasni tud z manevri "v vodo" in "iz vode".
Slika postaja jasna, da si prav prevelike "krave" ne želim.
...bolje ispasti glup, nego iz brzog voza...
Uporabniški avatar
tyson
Pridružen: 17 Sep 2018, 13:21

Re: Honwave razlepljen na šivu

Odgovor Napisal/-a tyson »

Nekaj sem našel, rabim mnenja... predvsem na kaj naj bom pozoren:

https://www.mornar.net/Show/boat.asp?ID ... 08500.-EUR

https://www.njuskalo.hr/motorni-brodovi ... s-16177076

Ogledat si ju greva v četrtek.
Nazadnje spremenil tyson, dne 29 Okt 2019, 20:42, skupaj popravljeno 1 krat.
...bolje ispasti glup, nego iz brzog voza...
dusko75
Pridružen: 18 Okt 2018, 06:48

Re: Honwave razlepljen na šivu

Odgovor Napisal/-a dusko75 »

Zanimiv čolniček, še prikolica se "registrira" pa je OK. Zgleda dobro. Je pa na 5 m s kabinco bolj, tko tko s prostorom, kako noč, dve bi se dalo prespati če ni preveč krame...sam sem prav tako gledal podobne čolne z malo kabinco,da bi lahko spravil svojo kramo not (ribičija pa to), ni pa na takšnem čonu nekih ležalnih površin...

Sem bil v podobni dilemi kot ti, sem imel gumenjaka Stilmar SM 47 in Yamaho 50 2t pa sem hotel malo več prostora in sem zaradi tega iskal primeren čol okoli pol leta v IT, SLo, HR... kabinca tam do okoli 5.5 bolj za ribolov, potem sem slučajno pa v Slo našel Drago Fiesta 600 in 115 Mercury s prikolico za primerno ceno sicer večjega kot sem nameraval, ampak po sezoni bi mi bilo zelo žal če bi vzel manjšega.
Uporabniški avatar
tyson
Pridružen: 17 Sep 2018, 13:21

Re: Honwave razlepljen na šivu

Odgovor Napisal/-a tyson »

dusko75 napisal/-a:
29 Okt 2019, 18:56
Zanimiv čolniček, še prikolica se "registrira" pa je OK. Zgleda dobro. Je pa na 5 m s kabinco bolj, tko tko s prostorom, kako noč, dve bi se dalo prespati če ni preveč krame...sam sem prav tako gledal podobne čolne z malo kabinco,da bi lahko spravil svojo kramo not (ribičija pa to), ni pa na takšnem čonu nekih ležalnih površin...

Sem bil v podobni dilemi kot ti, sem imel gumenjaka Stilmar SM 47 in Yamaho 50 2t pa sem hotel malo več prostora in sem zaradi tega iskal primeren čol okoli pol leta v IT, SLo, HR... kabinca tam do okoli 5.5 bolj za ribolov, potem sem slučajno pa v Slo našel Drago Fiesta 600 in 115 Mercury s prikolico za primerno ceno sicer večjega kot sem nameraval, ampak po sezoni bi mi bilo zelo žal če bi vzel manjšega.
Hvala za mnenje. Ta tko tko spanje, se že v naprej strinjava, da več kot sedemkrat zapored ne bo šlo. Al pa tud.
Saj bi kaj večjega, pa sem omejen z denarjem.
Ribič glih nisem, tako da za plavute in masko bom najdu plac.
...bolje ispasti glup, nego iz brzog voza...
Uporabniški avatar
david
Pridružen: 07 Sep 2018, 17:26
Kraj: Ljubljana

Re: Honwave razlepljen na šivu

Odgovor Napisal/-a david »

tyson napisal/-a:
29 Okt 2019, 18:11
Nekaj sem našel, rabim mnenja... predvsem na kaj naj bom pozoren:

https://www.mornar.net/Show/boat.asp?ID ... 08500.-EUR

https://www.njuskalo.hr/motorni-brodovi ... s-16177076
Oba čolna sta mi všeč, malo kratka glede na kabino, ampak za dva, ki ne komplicirata čisto ok.

Kar se motorjev tiče, je Yamaha f60 malo podhranjena, malo me moti letnik, ker ima še uplinjače namesto el. vbrizgavanja in ga ne moreš priklopiti na računalnik, ima pa prednost, da je 4t z manjšo porabo goriva.

Yamaha 75 pa ima kubaturo isto kot 90 in je zadosti močna, precej bolj enostavna, poraba je pa precej velika. Spet vprašanje, koliko ur letno boš delal.

Po ogledu obeh ti bo sigurno več jasno kaj hočeš in tudi kaj gledati še za naprej. Če boš imel kakšno vprašanje, me samo pokliči.
Mogu ja da budem normalan, al mi nekako glupo.
Uporabniški avatar
tyson
Pridružen: 17 Sep 2018, 13:21

Re: Honwave razlepljen na šivu

Odgovor Napisal/-a tyson »

david napisal/-a:
29 Okt 2019, 23:55
tyson napisal/-a:
29 Okt 2019, 18:11
Nekaj sem našel, rabim mnenja... predvsem na kaj naj bom pozoren:

https://www.mornar.net/Show/boat.asp?ID ... 08500.-EUR

https://www.njuskalo.hr/motorni-brodovi ... s-16177076
Oba čolna sta mi všeč, malo kratka glede na kabino, ampak za dva, ki ne komplicirata čisto ok.

Kar se motorjev tiče, je Yamaha f60 malo podhranjena, malo me moti letnik, ker ima še uplinjače namesto el. vbrizgavanja in ga ne moreš priklopiti na računalnik, ima pa prednost, da je 4t z manjšo porabo goriva.

Yamaha 75 pa ima kubaturo isto kot 90 in je zadosti močna, precej bolj enostavna, poraba je pa precej velika. Spet vprašanje, koliko ur letno boš delal.

Po ogledu obeh ti bo sigurno več jasno kaj hočeš in tudi kaj gledati še za naprej. Če boš imel kakšno vprašanje, me samo pokliči.
Hvala za odgovor.
Nekak se bolj nagibam k f60, ker mi ni do nepotrebne prevelike porabe. Samo upam, da je f60 poštimana s strani lastnika.
Poročam v petek.
...bolje ispasti glup, nego iz brzog voza...
Uporabniški avatar
kasaudio
Pridružen: 27 Sep 2018, 09:32

Re: Honwave razlepljen na šivu

Odgovor Napisal/-a kasaudio »

Če se le da, se pri 4-taktnih yamahah ogni vplinjačev. EFI je boljši (kljub elektroniki) vendar vsi ki jih poznam se nekaj zajebavajo s štelanjem vplinjačev.

Zelo hvaležen in doteran motor je 70 konjska 16v efi yamaha.

Kontaktiraj Borisa s tega foruma, prodaja (v kolikor še ni) 5m plastiko (brez kabine) s 70 HP 16v efi yamaho. Čoln in motor sta poznana in ti s prve roke povem, da je stvar OK.

LP
Uporabniški avatar
david
Pridružen: 07 Sep 2018, 17:26
Kraj: Ljubljana

Re: Honwave razlepljen na šivu

Odgovor Napisal/-a david »

Res nastajajo problemi z uplinjači pri 4t, ker zelo hitro niso več sinhronizirani in motor začne cukati in občasno ugasne na prostem teku. Nastaviti se jih da pa samo s posebnim inštrumentom. Nekoliko sicer pomaga če malo odpreš vijake za zrak in dvigneš prosti tek.

Boris je pa svojega pred kratkim prodal za enako ceno kot jih ti gledaš. Tudi na tem forumu ga je imel pod malimi oglasi. Čoln je bil vreden nakupa.
Mogu ja da budem normalan, al mi nekako glupo.
Odgovori