Servis in vzdrževanje

Uporabniški avatar
kasaudio
Pridružen: 27 Sep 2018, 09:32

Re: Servis in vzdrževanje

Odgovor Napisal/-a kasaudio »

Blue marine new gum ti priporočam. Starbrite ni bogvekaj.
Sale
Pridružen: 05 Okt 2018, 07:47

Re: Servis in vzdrževanje

Odgovor Napisal/-a Sale »

Se minje zdelo. Starbrite momentalni nardi nekaj ampak tud momentalno zgine ucinek.
Uporabniški avatar
Harry
Pridružen: 18 Okt 2018, 11:41

Re: Servis in vzdrževanje

Odgovor Napisal/-a Harry »

Sale napisal/-a:
22 Dec 2018, 17:51
Zivjo vsem. Imamo podobne probleme, ce jim lahko tako velim 😁. Sam sem ravno dobil gumo od gumarja. Par flik dve kajli ipd... bi pa rad scistil oz pomladil gumo. Nekje sem zasledil da se lahko uporabi glicerin???? Pa vas sprasujem je to res ali ne.

Drugace mazem s starbritom pa
Se mi zdi, da nekega vecjega ucinka ni.

Lp
Saso
Glicerin se ne uporablja več! Pri gumiranem platnu je bil edino sredstvo, ker takrat še ni bilo slilikona. Je pa pri obeh isto; na pravi gumi je prvi učinek dober včasih celo izjemen vendar sonce in morje hitro povrneta prejšnje stanje.
Naj mi nežnejši spol oprosti naslednjo primerjavo:
- kot ne obstaja krema za trajno pomladitev pomladitev kože, tako tudi ni čudeznih premazov za čolne.
Vsa kemija, ki obstaja pomaga le v tem da se material počasneje stara.
Posameznih izdelkov ne bom priporočal, dokler ne dobimo kakšnega v konkreten test.
Morski Vuk
papajoe
Pridružen: 09 Feb 2019, 19:43

Re: Servis in vzdrževanje

Odgovor Napisal/-a papajoe »

Jaz sem svojega prvega gumenjaka očistil ravno s Starbritom, s tem, da sem posamezno umazanijo zdrgnil z ščetko za roke, nato umil in spet premazal s starbritom ter samo zbrisal oziroma spoliral dol čistilo. Takrat isto kot že marsikdo, ni mogel verjet da gre za isti čoln. Ne vem, to je že nekaj let nazaj, ampak čoln je nato "zdržal" celo sezono in ob koncu sezone sem ga samo opral s šamponom za gumenjake in je bilo vse spet kot novo.

Pač moja izkušnja...

lp
Uporabniški avatar
Harry
Pridružen: 18 Okt 2018, 11:41

Re: Servis in vzdrževanje

Odgovor Napisal/-a Harry »

DRGNENJE je lahko zelo škodljivo! Vsi novi materiali vključno s Hypalonom imajo nabrizgan UV končni zaščitni sloj .
Z drgnenjem ga odstranite! Pri PVC je to zelo slabo in se površina kmalu pricne lepiti, svaljkati, nato se pokaže armatura in stvar je fuč!
Majhne odrgnine se še da prelepiti, večje so problem.
Hypalon je v osnovi bolj odporen, vendar tudi sčasoma propada!
Uporabljajte mehke krpe!
Morski Vuk
papajoe
Pridružen: 09 Feb 2019, 19:43

Re: Servis in vzdrževanje

Odgovor Napisal/-a papajoe »

Harry, kako pa z mehko krpo odstranim 20 in 3 cm velik madež črne barve in vse druge madeže ki nastanejo ko nekdo z gumo drgne ob hepalon? Mislim, vprašanje je na mestu, ker pač res ne vem kako bi z mehko krpo odstranil tak madež.

Pa še nekaj, kako bi iz inoxa, ki je precej star in ima že zelene pege, le-te odstraniti (po domače mu korošci rečemo "volk") ?

Sem poskusil s kislino za inox, ne pomaga, probal z pulitolom, ne pomaga, kaj drugega mi pa ne pade na pamet...

lp in hvala za kakšne odgovor
Uporabniški avatar
Harry
Pridružen: 18 Okt 2018, 11:41

Re: Servis in vzdrževanje

Odgovor Napisal/-a Harry »

Guma ni avto lak. Večkrat boš očistil s čistilom za gumo in po kakih 14 dneh bo s pomočjo soli in sonca madež izginil.
Ni treba delati panike če ne gre takoj proč, le večkrat operi in namaži z uv zaščito, ker se bo tako tudi umazanija manj prijemala.

Star Inox bi bilo treba spolirati, vendar na roke ne bo šlo Imeti moraš malo kotno brusilko s spremenljivimi obrati in posebne polirne bruse, ki zgledajo kot zlepljena volna. Vprašaj v Merkurju na Viču ko dela Dule na orodju.
Morski Vuk
Peter
Pridružen: 22 Nov 2018, 19:33

Re: Uvodna beseda

Odgovor Napisal/-a Peter »

Stopi napisal/-a:
23 Nov 2018, 15:45
VALTER napisal/-a:
17 Nov 2018, 09:11
Kdo ti je servisiral gumenjak, Stopi?
Servisiral mi ga je Tadej (Svarun-Kranj), ki pa je rekel, da je bil moj čoln verjetno zadnji za letos, ker se bo raje posvetil izdelavi čolnov, kot servisiranju. Preveri, morda pa vzame še tvojega... ;) https://svarun.info/o-nas-svarun
Pozdrav
Ta internet stran ne deluje, ima kakšno drugo?
Rabim majstra za hypalon, da malo polepša čolnicek :lol:
Hvala in lp
Deki
Pridružen: 06 Jun 2019, 07:59

Re: Servis in vzdrževanje

Odgovor Napisal/-a Deki »

Na morjeplovcu imas clana “mikele”
On je res strucko za gumenjake.
Odgovori