Katera riba je prijela?

Odgovori
Pasara
Pridružen: 08 Nov 2018, 08:22

Katera riba je prijela?

Odgovor Napisal/-a Pasara »

Pred 14 dnevi sem lovil ribe iz čolna malo bolj na odprto od rta Lanterne proti Novemu Gradu. Lovil sem na bolentino, eno palico sem imel pa navezano na drsni svinec, vaba polovica repa morske bogomolke. Naenkrat opazim, da mi gre vrvica od palice na drsno pod čoln, vzamem palico in zategnem in poskušam navijat, ko je riba začutila odpor mi je sunkovito od reagirala z nabijanjem cca 2 do 3 udarce na sekundo. Odvijem bremzo in poskušam z utrujanjem. Mogoče sem jo dvignil od tal cca 2 metra potem pa spet poteg do podna nato se je snela s trnka. A mogoče kdo ve po občutku kaj bi to lahko bilo. Kaj tako težkega na trnku še nisem imel...mislim, da je moralo biti 10kg+. Poden je blato...na tem terenu sem ujel tudi že ugorje in orade, arbune,morsko mačko največ je okanov. Mogoče kdo po opisu in svojih občutkih ve za kakšno ribo naj bi šlo.

lp M
Uporabniški avatar
kojoti
Pridružen: 20 Jan 2019, 19:40

Re: Katera riba je prijela?

Odgovor Napisal/-a kojoti »

Komi čakam odgovor kakega stručkota. Pomoje orada, bega me edino kilaža...
Gusar
Pridružen: 18 Okt 2018, 18:30

Re: Katera riba je prijela?

Odgovor Napisal/-a Gusar »

Najverjetneje morski pes, pred leti smo jih v okolici Umaga veliko lovili, tudi take, ki so trgali sisteme. Sicer pa je dandanes vse možno, zobatci se že pri Savudriji lovijo.
Uporabniški avatar
Bruno
Pridružen: 17 Sep 2018, 14:31

Re: Katera riba je prijela?

Odgovor Napisal/-a Bruno »

Pred davnimi leti sem v Novigradu na pol šnjura ulovil morskega psa...
Kaj je bilo pa na tvojem trnku, pa ne boš nikoli izvedel... 😁
Mirno morje in dober prijem!
Uporabniški avatar
Iztok
Pridružen: 18 Sep 2018, 12:01
Kraj: Lj.-Trzin-Ribiško naselje

Re: Katera riba je prijela?

Odgovor Napisal/-a Iztok »

Moj prijatelj Jordan je šel prvič v življenju loviti S SVOJO NOVO PALICO katero sva mu izbrala in nabavila skupaj s Terminatorjem Urošem iz Kp. Mislim, da vas je kar precej, ki se ga še spomnite.
No Jordan je namočil vabo in že po prvem metu nekje na meji od Debelega Rtiča kakšno miljo ven zapel na dno. Uroš je bemtil kako ti lahko to uspe, ko pa je samo mulj spodaj. No ni bila skala ampak ogromen romb kakršnega ni Uroš še nikolu ujel jaz pa niti videl.
Začetniška sreča. :D
Odgovori