KLEMNOVA KUHARIJA

Uporabniški avatar
KLEMN
Pridružen: 09 Sep 2018, 21:09

KLEMNOVA KUHARIJA

Odgovor Napisal/-a KLEMN »

Evo prjatli moji, da še sam uskočim z prvim postom, pa naj tudi bo kar v kulinariki..

Naj prvo povem, da sem zelo vesel, da smo se končno zbrali in naredili nekaj svojega, ki bo vsekakor na super prijateljski ravni in z veliko druženji.

Pa preidimo k enem super simpl receptu, ki ni moj ampak me je ta vikend zelo presenetil, kako lahko taka enostavna zadeva da toliko arome v ustih..
Z našim Davidom sva se v soboto spravila na Krk k prjatlu Mihcu na malo šraufanja, malo ribičije in nekaj počivanja in uživanja. ko smo zvečer zaključili z ribičijo nas je boljša polovica od Mihata presenetila z rezinami svežih jurčkov popečenimi na maslu in na vsaki rezini še košček gorgonzole.

No se pravi: čimbolj sveže jurčke se nareže na rezine cca 0.5 cm, v ponvi stopimo maslo in najprej na eni strani popečemo jurčke, potem pa jih obrnemo in obložimo z rezinami gorgonzole, pokrijemo z pokrovko in počakamo, da se gorgonzola lepo raztopi......simpel, da bl nebi moglo biti ampak, ko probaš... ta aroma jurčkov v kombinaciji z maslom in gorgonzolo kar eksplodira v ustih....je reku David :P

Zvečer to sam ponovim doma in postrežem moji dragi ....... še bolj zadovoljna z preprostostjo in ukusom kakor sem sam....

L.P. Klemen Jakša Slika
Uporabniški avatar
sova
Pridružen: 17 Sep 2018, 10:42
Kraj: Solkan

Re: KLEMNOVA KUHARIJA

Odgovor Napisal/-a sova »

A lahko kak drugi sir? Namreč gorgonzola mi ni všeč. :x Sprašujem, ker imam sveže jurčke od včeraj pa jih bo treba porabit. 8-)

lp.
Slika
Uporabniški avatar
KLEMN
Pridružen: 09 Sep 2018, 21:09

Re: KLEMNOVA KUHARIJA

Odgovor Napisal/-a KLEMN »

Tudi sam se bom danes spravil to delat z kakšnimi drugimi siri.....vedno rad čaram in spreminjam recepte....predlagal bi ti kakšen brie sir, pa ko bo že vse na krožniku uporabi solni cvet, kar pri gorgonzoli ne rabiš, ker je že sama slana (no odvisno od vrste gorgonzole)....probaj in poročaj, največjo aromo se mi zdi, da pa dajo prav jurčki...


l.p. Klemn
Uporabniški avatar
sova
Pridružen: 17 Sep 2018, 10:42
Kraj: Solkan

Re: KLEMNOVA KUHARIJA

Odgovor Napisal/-a sova »

Evo ravnokar pojedel jurčke po receptu Klemna le, da nisem uporabil gorgonzolo. Uporabil sir v lističih in sol solni cvet. Moram reč, da je res dobro kar je potrdila tudi moja boljša polovica. Sicer je bilo samo za pokušino. Bo pa naslednjič več. Pa še kozarec dobrega suvignona je bil zdraven.
SlikaSlika
Slika Slika

lp.
Slika
Uporabniški avatar
KLEMN
Pridružen: 09 Sep 2018, 21:09

Re: KLEMNOVA KUHARIJA

Odgovor Napisal/-a KLEMN »

Super sova, res preprosto ane...saj pomoje je mišljeno kot malo za popiknit ob dobri družbi in kakšnem glažku Slika

Meni včeraj ni ratalo ponoviti vajo....je pa tast odšel na vsezgodaj po frišne jurčke, tako da bomo še probavali...

l.p. K
Uporabniški avatar
VALTER
Pridružen: 09 Sep 2018, 05:30
Kraj: BRNIK

Re: KLEMNOVA KUHARIJA

Odgovor Napisal/-a VALTER »

Klemn ti si falil poklic. :) Njam,njam.
ELGIN outboard motor.
Uporabniški avatar
tyson
Pridružen: 17 Sep 2018, 13:21

Re: KLEMNOVA KUHARIJA

Odgovor Napisal/-a tyson »

Izgleda, da bom več v kuhinji, kot drugje :lol:
Kakorkoli, tu na Dolenjskem je sedajle veliko gob...sam sem jih našel, našla sva jih skupaj s Petro, pa še dobila sva jih...
Ampak sva jih dala zmrznit za kasneje...brez blanširanja.

Danes pa sem hotel naredit po zgornjem receptu, moral sem odtajat gobe, na koncu pa je bil, bolj kot ne, zdrizast šmorn s sirom :evil: ...sam sem kriv, vem... frišne bi moral obdelat, anede?
Jutri jih grem iskat, sedaj vem za neke place blizu doma...poročam, ko jih pojeva :mrgreen:
...bolje ispasti glup, nego iz brzog voza...
Uporabniški avatar
sova
Pridružen: 17 Sep 2018, 10:42
Kraj: Solkan

Re: KLEMNOVA KUHARIJA

Odgovor Napisal/-a sova »

Verjetno, da res. Saj tudi, ko jih kupiš suhe pakirane, so po pripravi prav taki. Vsaj jaz sem imel tak občutek, ko sem jih jedel. Moji so bili en dan stari.

lp.
Slika
Uporabniški avatar
boris
Pridružen: 08 Sep 2018, 10:53

Re: KLEMNOVA KUHARIJA

Odgovor Napisal/-a boris »

;)
Ker je govora ravno o gobah da še jaz malo dodam svoj piskerček.

Slika

Najprej srečanje z gobami

Slika

Nato priprava

Slika

In še končni rezultat
Teden na morju je več vreden kot celi dopust :!:
LP
Boris
Uporabniški avatar
sova
Pridružen: 17 Sep 2018, 10:42
Kraj: Solkan

Re: KLEMNOVA KUHARIJA

Odgovor Napisal/-a sova »

boris napisal/-a:
18 Sep 2018, 21:13
;)
Ker je govora ravno o gobah da še jaz malo dodam svoj piskerček.
Slika
A si to samo v krušne drobtine povaljal?

lp.
Slika
Odgovori