MotorGuide - nakup

Enec
Pridružen: 19 Apr 2020, 21:33
Kraj: Kočevje

Re: MotorGuide - nakup

Odgovor Napisal/-a Enec »

Koliko pa sploh motor štroma pije pri neki funkciji sidranja? Vem, da je to odvisno od velikosti in teže čolna in pa jakosti vetra in morskega toka… pa vendarle kakšne so vaše izkušnje? Našel sem podatek da naj bi bil 620W motor in na maksimalni obremenitvi bi naj zaugal 52A.
Uporabniški avatar
jft
Pridružen: 04 Sep 2018, 16:31

Re: MotorGuide - nakup

Odgovor Napisal/-a jft »

Enec napisal/-a:
30 Mar 2023, 09:36
Koliko pa sploh motor štroma pije pri neki funkciji sidranja? Vem, da je to odvisno od velikosti in teže čolna in pa jakosti vetra in morskega toka… pa vendarle kakšne so vaše izkušnje? Našel sem podatek da naj bi bil 620W motor in na maksimalni obremenitvi bi naj zaugal 52A.
Mislim, da za samo sidranje porabi še najmanj (seveda je nekaj odvisno od zunanjih dejavnikov), največ pa pri premikih čolna (sama vožnja ali pa panuliranje...).
Enec
Pridružen: 19 Apr 2020, 21:33
Kraj: Kočevje

Re: MotorGuide - nakup

Odgovor Napisal/-a Enec »

Evo takole je… za napajanje motorja bo poskrbel Power Queen LiFePo4 12V 100Ah z BMS 100A (amazon.de cena 399€ -20€ voucher), polnilec Victron Blue smart IP22 12|30 (amazon.de cena 189€) in pa Victron smart battery sense za kontrolo baterije med uporabo (amazon.de cena 40€).


Vse skupaj 633€
Mislim, da je to dobra cena.

Ko vse skupaj prispe, sledi montaža in poročilo v kateri drugi temi.
Enec
Pridružen: 19 Apr 2020, 21:33
Kraj: Kočevje

Re: MotorGuide - nakup

Odgovor Napisal/-a Enec »

Poročilo o MotorGuide je sledeče:

Mašina dela vrhunsko, tisti ki pravi, da je to brezveze… ne vem. Jaz sem ga danes sprobal res v extremu :lol: držal je kot pribit. Vredno vsakega evra.

Kratek video (ki sicer ni dokaz, da nas je držal… ampak nas je) :twisted:

https://youtube.com/shorts/pokKR6Uh5HU?feature=share
Odgovori