MotorGuide - nakup

Uporabniški avatar
boris
Pridružen: 08 Sep 2018, 10:53

Re: MotorGuide - nakup

Odgovor Napisal/-a boris »

Dole napisal/-a:
11 Mar 2021, 10:10
Zato, ker nikoli ne boste priznali zgrešenega nakupa. Dolgoročno in za resni ribolov, več dnevni to ni zadeva, ki bi funkcionirala.

To je moje mnenje. Pa naj vam služi.
Tole mi malo diši po foušiji :shock:
Teden na morju je več vreden kot celi dopust :!:
LP
Boris
Uporabniški avatar
Iztok
Pridružen: 18 Sep 2018, 12:01
Kraj: Lj.-Trzin-Ribiško naselje

Re: MotorGuide - nakup

Odgovor Napisal/-a Iztok »

Dole napisal/-a:
11 Mar 2021, 10:10
...to ni zadeva, ki bi funkcionirala...
Eni me pa znate spravit v dobro voljo. :lol:

Ko sem šel prvič lovit na znano pozicijo z Minnkoto sem imel takoj nekaj krasnih prijemov. Morju sem vrnil vse, ker sem šel prav z namenom ujeti kaj dobrega za v juho, osliča ali tabinjo. Moj način ribolova, vzemi kar rabiš, je bil Luigiju iz Splita tako všeč, da smo še nekajkrat šli skupaj loviti. Ima daljši gumenjak okoli 6m in 24V Minnkoto. Akumulatorja 2x 90Ah AGM vezana zaporedno (24V) je polnil na vsake 3 dni, pa smo bili vsak dan vsaj 4 ure na Minnkoti. Morje je bilo rahlo vzvalovano od maestrala in nas je držalo BP. Poskusili smo loviti tudi kantarje za katere se ve, da je natančnost držanja na poziciji izjemno pomembna. Bili smo zelo uspešni in Minnkota je upravičila naša pričakovanja. Glede vzdržljivosti z zgolj dvema 90Ah AGM akumulatorjema pa nas je celo presenetila.

Bruno moje mnenje je, da si dobil MotorGuida zelo ugodno in se nimaš za kaj sekirat. Zna se zgoditi, da ne boš več lovil s čolna brez njega! :D
Uporabniški avatar
Bruno
Pridružen: 17 Sep 2018, 14:31

Re: MotorGuide - nakup

Odgovor Napisal/-a Bruno »

Iztok, hvala, da si me tudi ti potolažil! :lol: (čeprav nisem niti malo dvomil v smotrnost nakupa, ker bi se drugače 100 tisoči uporabniki pred mano prej zafrknili z nakupom)
Vidiš, Paco na Morjeplovcu te pa omenja, da sta skupaj pregledovala možnosti za napajanje in da se ni, tako sem vsaj razumel iz njegovih postov, odločil za nakup, ker bi naj bil velik problem samo napajanje... Tudi začuden je bil, da sem prej nabavil motor, kot poskrbel za napajanje... :?: :?: :?: Poglej, pa boš videl...

Iztok, se slišiva, ker imam dve prošnji...
Mirno morje in dober prijem!
Uporabniški avatar
jft
Pridružen: 04 Sep 2018, 16:31

Re: MotorGuide - nakup

Odgovor Napisal/-a jft »

Zanimiv video na temo:
Uporabniški avatar
Bruno
Pridružen: 17 Sep 2018, 14:31

Re: MotorGuide - nakup

Odgovor Napisal/-a Bruno »

Ja, danes zjutraj sem ga gledal. Sem naročen na Nikolov kanal...
Čakam 2. del...

Za 24V MinnKoto ima montirani samo 2 x 75Ah AGM bateriji.... Ima pa dobro polnjenje iz 2x160KM motorjev...
Berem, da za MinnKoto priporočajo bolj AGM ali gel baterije... Jaz se trenutno nagibam k LiFePO4...

Jft, katero baterijo ti uporabljaš?
Mirno morje in dober prijem!
Uporabniški avatar
jft
Pridružen: 04 Sep 2018, 16:31

Re: MotorGuide - nakup

Odgovor Napisal/-a jft »

Jaz uporabljam 100Ah Gel baterijo. Tudi sam gledam lifepo4 baterijo saj je prednost teh, da so lažje in omogočajo večje praznenje, so pa veliko dražje.

Kar se pa tiče polnjenja sem do sedaj odstranil baterijo in jo po vsaki uporabi polnil na polnilcu (Ko sem uporabljal čoln na naši obali in vsakič čoln povlekel iz vode).
Ko sem šel na dopust pa mi je baterija kar dolgo zdržala oz. sem polnil preko sončnih celic. Za letos sem imel v planu montirati tudi Victron Cyrix preklopnik za polnjenje iz alternatorja in nove sončne celice (100W). V skrajni sili pa nekateri uporabljajo tudi kak prenosni agregat, če vse ostalo ni dovolj....
Uporabniški avatar
Iztok
Pridružen: 18 Sep 2018, 12:01
Kraj: Lj.-Trzin-Ribiško naselje

Re: MotorGuide - nakup

Odgovor Napisal/-a Iztok »

Za GPS anchor (Minnkota, Pilot Guide) ali elektromotorni pogon se UPORABLJA AGM, poltrakcijske večjih kapacitet in seveda LiFePo4 akumulatorje!

GEL akumulatorji so primerni zgolj za porabnike katere napajamo z majhnim tokom dalj časa, nikakor pa NISO PRIMERNI za velike momentarne obremenitve !!! Ne vem od kod se je privlekla ta napačna informacija o gel akumulatorjih, da jo kar naprej ponavljate???
Uporabniški avatar
jft
Pridružen: 04 Sep 2018, 16:31

Re: MotorGuide - nakup

Odgovor Napisal/-a jft »

Sem šel preverit in v bistvu imam Ritar 100Ah Ciklični AGM :)
Resno pa razmišljam o LiFePo4 50-100Ah.
Uporabniški avatar
Iztok
Pridružen: 18 Sep 2018, 12:01
Kraj: Lj.-Trzin-Ribiško naselje

Re: MotorGuide - nakup

Odgovor Napisal/-a Iztok »

Se mi je zdelo, kajti obstaja ena zelo draga izvedba hibrida med AGM in GEL katerega izdelujejo le v malih izvedbah za motocikle, ki imajo vgrajen ABS zavorni sistem, ker zavore ne delujejo brez napajanja.
Uporabniški avatar
Bruno
Pridružen: 17 Sep 2018, 14:31

Re: MotorGuide - nakup

Odgovor Napisal/-a Bruno »

Iztok napisal/-a:
14 Mar 2021, 15:44
Se mi je zdelo, kajti obstaja ena zelo draga izvedba hibrida med AGM in GEL katerega izdelujejo le v malih izvedbah za motocikle, ki imajo vgrajen ABS zavorni sistem, ker zavore ne delujejo brez napajanja.
Potem tale ne bi prišel v poštev: https://www.akumulator.si/izdelek/C2%20 ... 200-ciklov


Sicer pa sem se že 98% odločil za nabavo LiFePO4. Dolgoročno gledano, če držijo specifikacije proizvajalcev, je takšen akumulator zmaga. Tudi za moj hrbet med prenašanjem za polnjenje na dopustu (če ne bo priključka na vezu). :D

Tega sem gledal, ki je cenovno zelo zanimiv, ima pa vgrajen tudi BT nadzor (na zalogi spet od 15.5.): https://www.akumulator.si/izdelek/A9%20 ... -bluetooth
Nazadnje spremenil Bruno, dne 14 Mar 2021, 18:10, skupaj popravljeno 1 krat.
Mirno morje in dober prijem!
Odgovori