MotorGuide - nakup

Uporabniški avatar
Bruno
Pridružen: 17 Sep 2018, 14:31

Re: MotorGuide - nakup

Odgovor Napisal/-a Bruno »

Gledal sem tudi posamezne celice in BMS za DIY - torej za sestaviti doma.
4 x 3,2V 100Ah celice in smart BMS s carino in poštnino max 400€.

Je kdo že sestavljal sam?
Nazadnje spremenil Bruno, dne 15 Mar 2021, 16:00, skupaj popravljeno 1 krat.
Mirno morje in dober prijem!
Uporabniški avatar
Iztok
Pridružen: 18 Sep 2018, 12:01
Kraj: Lj.-Trzin-Ribiško naselje

Re: MotorGuide - nakup

Odgovor Napisal/-a Iztok »

Pozdravljen Bruno
NE KUPUJ V FIRMI, ki si jo navedel dva posta nazaj!!! Se raje slišiva, da se ne nasmoliš.

Jaz ti svetujem kupiti raje tukaj..., večje sisteme pa se sestavi drugače. Prihranki glede na izjemno visoko kvaliteto so lahko enormni.
Trenutno pripravljamo komplete za GPS sidra 12V, 24V in 36V, s BT BMS, polnenjem, priključki, v kovčku...
Uporabniški avatar
david
Pridružen: 07 Sep 2018, 17:26
Kraj: Ljubljana

Re: MotorGuide - nakup

Odgovor Napisal/-a david »

Nisem se hotel vpletati v to temo, ker ga tudi sam še nisem preizkusil. Mi je pa skupni prijatelj Borut povedal, da sta lansko leto z Borisom lovila orade pri Albanežu (močni tokovi) in se je Motorguide odlično odrezal. Prednost hitrega prestavljanja pozicije in držanja na mestu je res super.
Mogu ja da budem normalan, al mi nekako glupo.
Uporabniški avatar
Bruno
Pridružen: 17 Sep 2018, 14:31

Re: MotorGuide - nakup

Odgovor Napisal/-a Bruno »

Iztok napisal/-a:
14 Mar 2021, 21:56
Pozdravljen Bruno
NE KUPUJ V FIRMI, ki si jo navedel dva posta nazaj!!! Se raje slišiva, da se ne nasmoliš.

Jaz ti svetujem kupiti raje tukaj..., večje sisteme pa se sestavi drugače. Prihranki glede na izjemno visoko kvaliteto so lahko enormni.
Trenutno pripravljamo komplete za GPS sidra 12V, 24V in 36V, s BT BMS, polnenjem, priključki, v kovčku...
Iztok, a veš, da sem ravno tukaj (GWL) gledal komplete za sestaviti? Sem včeraj prišel do te strani po brskanju na forumih... 😁
Mirno morje in dober prijem!
Uporabniški avatar
Bruno
Pridružen: 17 Sep 2018, 14:31

Re: MotorGuide - nakup

Odgovor Napisal/-a Bruno »

To so ti GWL kompleti: https://shop.gwl.eu/Winston-12V-sets/?cur=1
100Ah komplet z davkom stane okrog jurja €...
Prodajajo pa tudi cenejše celice...


Drugače sem gledal tudi tukaj: https://www.ebay.de/itm/XENES-12V-PRO-C ... Sw7AxgNr64
Tukaj je 100Ah komplet z BT BMS 530€ s poštnino vred...
Mirno morje in dober prijem!
Anže
Pridružen: 17 Mar 2019, 19:44

Re: MotorGuide - nakup

Odgovor Napisal/-a Anže »

Pozdravljeni,

tudi sam se zanimam za nakup podobne zadeve. Zanima me ali mi zna kdo svetovati kateri model bi bil primeren za čovn dolžine 7.5m ter teže slabi 2t.

hvala za info :)
Uporabniški avatar
jft
Pridružen: 04 Sep 2018, 16:31

Re: MotorGuide - nakup

Odgovor Napisal/-a jft »

Tukaj lahko najdeš več informacij in konfigurator: https://www.trollingmotors.net/
Glede na to kar si napisal, za sigurno, 36V sistem s potiskom 80 -100 lbs +. Nekaj takega kot MOTORGUIDE XI5 105 SW za povezavo z Lowrance/Simrad oz. MINN KOTA RIPTIDE TERROVA 112 za povezavo s Humminbird.
Enec
Pridružen: 19 Apr 2020, 21:33
Kraj: Kočevje

Re: MotorGuide - nakup

Odgovor Napisal/-a Enec »

Bruno, kako se je pokazal MotorGuide?
Koliko se je povečala realizacija ulova?
Sam sem pred odločitvijo nakupa.. 14 dni sem bil na dopustu v srednji dalmaciji, našel super terene, ampak so bili močni tokovi in vsakodnevni veter, ki me je nosil 0,8-1,2kn :cry:

V marini Jezera sem gledal ribolovce, 80% jih ima električarja spredaj :lol: tudi barke 30ft+

Skratka gledam Xi3, ampak ne vem a naj vzamem 12v ali 24v. Gumenjak sicer ni neka teža, ampak se vseeno nagibam bolj k 24v.

Glede baterije nimam pojma, vzel bi LiFePO4… da je čim lažja, filal bi ga doma, ker največ imam vikend ribolovov (1-2dni).

Kakšen predlog?

Hvala
Enec
Pridružen: 19 Apr 2020, 21:33
Kraj: Kočevje

Re: MotorGuide - nakup

Odgovor Napisal/-a Enec »

Vidim, da tema ni zelo aktivna… jo bom jaz malo aktiviral oz. vas poprosil za pomoč.

Kupil sem MotorGuide Xi3 60” 55lb 12V in me zanima glede nakupa akuja. Najbolj se nagibam k LiFePo4 zaradi same teže in kapacitete. V oči mi je padel tale Ultimatron (https://www.pro-bat.si/si/trgovina/ulti ... 2-8v-100ah)

Cena se mi zdi ok. To je pa tudi vse kar vem :roll:

Kot sem že napisal, največ imam eno ali dvo-dnevnih ribolovov in bi akumulator polnil doma (tudi čoln ni na morju, vsakič ga vozim dol-gor), tista dva tedna glavnega dopusta pa ga bom preko noči polnil v apartmaju.

Doma imam polnilec CTEK MXS 5.0 za polnjenje ostalih klasičnih aku-jev, kako je s LiFePo4? Kakšen polnilec predlagate?

Hvala :)
Uporabniški avatar
jft
Pridružen: 04 Sep 2018, 16:31

Re: MotorGuide - nakup

Odgovor Napisal/-a jft »

Ravno v zvezi z baterijami je imal Davide Serafini včeraj prispevek, vendar žal ni s podnapisi:



Sam imam isti motor in sem imal sprva "klasični" aku, 100 Ah, ki je imal 30kg, kar je bil kar problem.
Sedaj imam "kitajca" 100Ah že eno sezono. Aku je LiFePO4 in ima 12 kg, kar je veliko lažje.

Kupil sem tega: shorturl.at/fGLRX, dobri so pa tudi od GWL: https://shop.gwl.eu/LiFeYPO4-batteries-12V-1-1/?cur=1
Če ga boš uporabljal samo na eno ali dvo-dnevnih ribolovov bi bilo 60 Ah ali celo 50 Ah mogoče celo dovolj.
Odgovori