nakup fishfinderja do 800eur

Odgovori
ib20
Pridružen: 27 Dec 2020, 18:33

nakup fishfinderja do 800eur

Odgovor Napisal/-a ib20 »

Pozdravljeni.
Do sedaj sem uporabljal Garmin Echo 500c, ki še vedno deluje, vendar pa bi si rad kupil novega. Lovim v poletnih in zgodnje jesenskih mesecih in sicer: teška panula 15-35m, sabiki 30-50m, parangal pa od 20, 30m pa do 80, 90m. Tako, da bi rabil fishfinder, ki dobro dela tam nekje do 100m. Vzel bi ploter/fishfinder, oz. samo fishfinder, če je ta za isto ceno veliko boljši. Kaj mi priporočate do ca. 800eur?
Hvala
LP Igor
Uporabniški avatar
boris
Pridružen: 08 Sep 2018, 10:53

Re: nakup fishfinderja do 800eur

Odgovor Napisal/-a boris »

Priporočam ti Lowrance. Na voljo so cenejši modeli Hook ali malo boljši Elite, kateri pa bodo letos zamenjani z novim modelom. Informacije in cene bodo na voljo naslednji mesec.
O kaki velikosti ekrana razmišljaš.
Teden na morju je več vreden kot celi dopust :!:
LP
Boris
ib20
Pridružen: 27 Dec 2020, 18:33

Re: nakup fishfinderja do 800eur

Odgovor Napisal/-a ib20 »

7"
ib20
Pridružen: 27 Dec 2020, 18:33

Re: nakup fishfinderja do 800eur

Odgovor Napisal/-a ib20 »

malo sem gledal:
-Lowrance HOOK REVEAL 7 TripleShot s CHIRP, SideScan in DownScan
-Raymarine Element 7 HV - 7.0" + MFD (Večfunkcijski zaslon) + HV-100 sonda za krmo
Najprej sem bil najbolj zagret za Raymarine Element 7 HV in mi je tudi sedaj še všeč, vendar čakam nadaljevanje posta, ki ga je pisal Iztok, v začetku leta 2020, ki pravi, da ne more reči nič konkretnega dokler ga ne sproba v praksi.
Zelo zanimiv pa se mi tudi zdi Furuno fcv 628 z (Rezboost tehnologijo) , samo je krepko dražji od prejšnjih dveh.
Odprt sem tudi za kakšna druga priporočila.
vem hvala in LP
Uporabniški avatar
boris
Pridružen: 08 Sep 2018, 10:53

Re: nakup fishfinderja do 800eur

Odgovor Napisal/-a boris »

Element 275€ dražji od Hooka. Res pa je da ima Raymarine nekaj več novosti.
Lahko ti zrihtam Raymarina, Lowranca ali pa Simrada po ugodnih cenah.
Teden na morju je več vreden kot celi dopust :!:
LP
Boris
mitkum
Pridružen: 27 Okt 2021, 21:05

Re: nakup fishfinderja do 800eur

Odgovor Napisal/-a mitkum »

Pozdravljeni.

Sem pred nakupom fish finderja za kajak. Kajak je prav namenski sit on top zaribolov na nožni pogon s pedali. Uporabljal bi ga predvsem na morju. Finance sem omejil do 900-1000€. Glede na globine, ki so varno dosegljive s kajakom ob Hrvaški obali (do 100m) sem se nekako omejil na Lowrance hook reveal, Lowrance elite FS 7 (za tega nisem prepričan da je pravi, ker razen priklopa in komunikacije z drugimi napravami in touch panela ne nudi bistveno več kot hook reveal) humminbird helix 7/8, Simrad GO7, Raymarine 7 HV. Ker želim sonar s kartografijo, Gramin striker vivid odpade, Garmin Echomap UHD pa ima svoje karte in "čudno" politiko posodobitve le te. Vse ostalo je več ali manj izven zastavljenih cenovnih okvirjev.

Želja je vsaj 7 inčni zaslon, naprava mora prenesti špricanje vode (pobožna želja tudi potopitev primeru prevrnitve kajaka). Obvezno mora imeti CHIRP sonar, down scan/down imaging, po možnosti tudi side scan/side imaging.
Glede na to, da je penetracija sonarja v slani vodi tudi do 30% slabša kot v sladki so zgoraj naštete naprave nekako na meji/v okvirjih željenega. Vse naprave imajo zraven neko generično povprečno sondo. To sondo je opcija nadomestiti s kako drugo, vendar katero!?

Od vsega naštetega se nekako najbolj nagibam v smeri Lowrance Hook Reveal 9 tripple shot.

Slovenski trg ponuja nekaj teh naprav, prav tako tujina. Primerjava cen je tam-tam. Tujina mogoče malo ceneje, vendar so potem lahko sitnosti ob uveljavljanju morebitne garancije. Z ozirom na to, potem raje kupim v Sloveniji, kjer je tudi morebitna podpora bližje.

Vprašanje na koncu torej: kaj izbrati, da bom na vodi lahko užival, se ne bom rabil stalno igrati z nastavitvami naprave, da bom zaznal ribe in povečal možnost ulova.
mitkum
Pridružen: 27 Okt 2021, 21:05

Re: nakup fishfinderja do 800eur

Odgovor Napisal/-a mitkum »

Odgovarjam sam sebi.
Na koncu sem se odločil za Lowrance Elite FS 7 z AI 3 in 1 sondo. V prihodnosti bom dokupil še HDI 50/200 oz Airmar TM...
Odgovori