Proba pušk

Uporabniški avatar
kojoti
Pridružen: 20 Jan 2019, 19:40

Proba pušk

Odgovor Napisal/-a kojoti »

sprobali smo tri puške lesena klasika 125 s tremi gumami, karbonka 115 invert roler in karbonka 100 invert roler. Strelal smo v tarčo iz stirodurja debeline 5cm na razdalji 6m od vrha puške.

Klasika 125 ima najmočnejši kontra trzaj, hitrost izstrelka (puščice) je najpočasnejši, zadetek je precizen, tarčo je prebila, puščica je ostala manj kot polovico v tarči.

Invert roler 100 je primerljiv s klasiko 125 s tem, da ima zanemarljiv kontra trzaj, veliko hitrejši izstrelek, zadetek je precizen in puščica je ostala manj kot polovico v tarči. Pol metra bližje je puščica v celoti poletela skozi tarčo. Ta puška je najmanj masivna in najbolj pokretna od vseh isprobanih.

Invert roler 115 ima minimalen kontratrzaj, brutaleno hiter iztrelek, zadetek je precizen in puščica je v celoti poletela skozi tarčo. Brez problema bi zadela tudi za meter bolj oddaljeno tarčo.

Ko strelaš z rolerjem izstrelka sploh ne vidiš, šele po strelu vidiš, da si zadel v tarčo.
P_01.jpg
P_02.jpg
napenjanje pušk
P_03.jpg
razdalja med vrhom puščice in tarčo je 6 m
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
Nazadnje spremenil kojoti, dne 02 Mar 2020, 21:18, skupaj popravljeno 5 krat.
Uporabniški avatar
kojoti
Pridružen: 20 Jan 2019, 19:40

Re: Proba pušk

Odgovor Napisal/-a kojoti »

Merjenje v tarčo. Izredna razdalja, precizni zadetki in izjemne hitrost izstrelka
P_04.jpg
vsi zadetki v center tarče, nekateri so šli celo skozi isto luknjo :D
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
Nazadnje spremenil kojoti, dne 03 Mar 2020, 20:33, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Bruno
Pridružen: 17 Sep 2018, 14:31

Re: Proba pušk

Odgovor Napisal/-a Bruno »

Eni bodo takoj rekli, da to ni mogoče... :lol:

Sem že dokazal z videom, kaj naredi ta prava puška z dobro konfiguracijo na taki razdalji. 8-)

Kaj imaš to Stealtha?

Škoda, da nisem vedel, da ste šli nastrelit/potrenirat na tarčo. Še planirate kaj?
Mirno morje in dober prijem!
X Zoga
Pridružen: 15 Feb 2020, 14:31

Re: Proba pušk

Odgovor Napisal/-a X Zoga »

Pozdravljen

Lepa in kratka reportaža. Morda še kakšen podatek več bi bil dobrodošel. Tudi sam bi to ankrat rad v živo preizkusil.
Po ne popolnoma prepričljivi karieri na področju panule je morda čas za novo še neodkrito področje.

Se priporočam...
Uporabniški avatar
kojoti
Pridružen: 20 Jan 2019, 19:40

Re: Proba pušk

Odgovor Napisal/-a kojoti »

Zdelo se mi je ok, da izkušnjo delim z ostalimi forumaši, drugače je to bila čisto interna stvar, ker nas par kolegov resno razmišlja o menjavi arsenala. Vzel sem svojo Gopro kamero, da bi posnel video iz katerega bi se dalo ugotovit brzino izstrelka, pa je žal materijal popolnoma neuporaben :cry: . Tako je ostalo samo par fotografij in izreden vtis, ki sta ga pustili karbonki na vse nas. :o

Klasika je legendarna podvodna puška Legolas opremljena s tremi gumami, ki smo jo na test prinesli za primerjavo. Glavna akterja sta bili puški Slovenskega proizvajalca za kateri lahko rečem, da če nista najboljši, pa sta sigurno v samem vrhu proizajalcev pušk. Izredno dodelan, kvaliteten, lep in premišljen izdelek do zadnjega detaila s preciznim, neverjetno hitrim in močnim izstrelkom. Puška je odlično balansirana, po zagotovilu proizvajalca lebdi v slani vodi, iztrelek je veliko tišji od klasike in ima nepremerljivo manjši kontra trzaj. Testni puški sta bili večja Carbonia 115 x6 in Carbonia 100 x5.

jaz sem se navdušil za manjšo 100-ko, ker je okretnejša all round puška izrednih performansov. Moram jo še primerjat s svojo lesenjačo GRANDO stealth 100 invert z redukcijo ampak lahko že sedaj za gotovo rečem, da bo, ne vem kakšna, ampak bo razlika. Ostali lovci na trofeje, ki lovijo večinoma na čeko pa brez razmišljanja prisežejo na brutalno 115-tko.
Uporabniški avatar
Harry
Pridružen: 18 Okt 2018, 11:41

Re: Proba pušk

Odgovor Napisal/-a Harry »

Me zanima, kaj boš povedal ko boš streljal na polkisko orado!?
Morski Vuk
Uporabniški avatar
Bruno
Pridružen: 17 Sep 2018, 14:31

Re: Proba pušk

Odgovor Napisal/-a Bruno »

kojoti napisal/-a:
03 Mar 2020, 20:15
Zdelo se mi je ok, da izkušnjo delim z ostalimi forumaši, drugače je to bila čisto interna stvar, ker nas par kolegov resno razmišlja o menjavi arsenala. Vzel sem svojo Gopro kamero, da bi posnel video iz katerega bi se dalo ugotovit brzino izstrelka, pa je žal materijal popolnoma neuporaben :cry: . Tako je ostalo samo par fotografij in izreden vtis, ki sta ga pustili karbonki na vse nas. :o

Klasika je legendarna podvodna puška Legolas opremljena s tremi gumami, ki smo jo na test prinesli za primerjavo. Glavna akterja sta bili puški Slovenskega proizvajalca za kateri lahko rečem, da če nista najboljši, pa sta sigurno v samem vrhu proizajalcev pušk. Izredno dodelan, kvaliteten, lep in premišljen izdelek do zadnjega detaila s preciznim, neverjetno hitrim in močnim izstrelkom. Puška je odlično balansirana, po zagotovilu proizvajalca lebdi v slani vodi, iztrelek je veliko tišji od klasike in ima nepremerljivo manjši kontra trzaj. Testni puški sta bili večja Carbonia 115 x6 in Carbonia 100 x5.

jaz sem se navdušil za manjšo 100-ko, ker je okretnejša all round puška izrednih performansov. Moram jo še primerjat s svojo lesenjačo GRANDO stealth 100 invert z redukcijo ampak lahko že sedaj za gotovo rečem, da bo, ne vem kakšna, ampak bo razlika. Ostali lovci na trofeje, ki lovijo večinoma na čeko pa brez razmišljanja prisežejo na brutalno 115-tko.
Daić uporablja Stealtha 120... Brutalno hitra, z neverjetnim dosegom in predvsem zelo natančna puška...
Tudi za Carbonio sem že slišal. Sva se pogovarjala z Domnom v Extremo o teh puškah... Iz prakse pa ne morem nič govoriti, vendar po pogovoru mislim, da bodo res top shit...

Harry, preden spet pišeš o dosegih in moči podvodnih pušk, daj poglej, prosim, kakšen film od Daića npr., kaj lahko pravo orodje v pravi roki naredi... Govorim o dosegih okrog 5 m, če ne več in kirnjah ter gofih 15, 20, 50+ kil.
Če se ne motim sem pred časom prilimal tudi video o dolgih poskusnih strelih, kjer so merili natančnost in prebojnost.
Mirno morje in dober prijem!
Uporabniški avatar
Bruno
Pridružen: 17 Sep 2018, 14:31

Re: Proba pušk

Odgovor Napisal/-a Bruno »

Kojoti, kakšne so kaj cene Carbonia pušk?

Razmišljam da prodam klasiko Shadowa in Sniperja roler, pa bi kupil PUŠKO. :lol:
Mirno morje in dober prijem!
Uporabniški avatar
kojoti
Pridružen: 20 Jan 2019, 19:40

Re: Proba pušk

Odgovor Napisal/-a kojoti »

Harry napisal/-a:
04 Mar 2020, 09:59
Me zanima, kaj boš povedal ko boš streljal na polkisko orado!?
V tej zgodbi / ideji ni 0,5kg orade. Enako kot v 30 in več Lbs setapu. Oziroma, da me lažje razumete ni ideja, da bom s 30 Lbs Gorillo in X-zogo tamanu polkilaše.

Tako je smoternost ulova 0,5 kg orade s tako opremo odvisen od dosti sekundarnih faktorjev, ki jih pri večji ribi ni več :D
Bruno napisal/-a:
04 Mar 2020, 10:54
Kojoti, kakšne so kaj cene Carbonia pušk?

Razmišljam da prodam klasiko Shadowa in Sniperja roler, pa bi kupil PUŠKO. :lol:
Cena popolnoma opremljene stotke je 1300 eur, 115 pa 1600 eur
Uporabniški avatar
kojoti
Pridružen: 20 Jan 2019, 19:40

Re: Proba pušk

Odgovor Napisal/-a kojoti »

Uspel sem najt film, ki najbolj predstavi bistvene karakteristike dotične pušk v praksi. Domet, preciznost, hitrost in prebojnost.

Odgovori