Proba pušk

Uporabniški avatar
Harry
Pridružen: 18 Okt 2018, 11:41

Re: Proba pušk

Odgovor Napisal/-a Harry »

Sem govoril z Daičem že preden smo se pogovarjali, zato bi res rad videl, če je kdo zmožen zadeti in ujeti manjšo ribo s tako puško!
Kot mi je takrat pojasnil Daič, je ta puška primerna samo za velike ribe, ki ob strelu ne trznejo in tudi če se premaknejo so še vedno velika tarča.
Zakaj ne bi streljal porcijskih orad; vsako uro jih vidiš vsaj nekaj in imaš večerjo, pa tudi zamrznit jih ni problem.
Kolikokrat na leto pa vidiš mrcino preko 15kg?
Pa bi te vseeno prosil , da probaš z orado in poveš kako izgleda to v praksi!
Morski Vuk
Uporabniški avatar
Bruno
Pridružen: 17 Sep 2018, 14:31

Re: Proba pušk

Odgovor Napisal/-a Bruno »

Harry, poglej si zadnji film od Daića, ko vleče iz globin kirnje, pa poglej, kaj mu visi za pasom. Če boš šuljal v pličaku, ne rabiš 115 rolerja... S klasično 90 pa ne boš šel namensko lovit gofa... Saj mislim, da je to dovolj jasno napisano...

Tudi zobatec zna še kako trzniti... (kot zanalašč je tudi to videti v zadnjem Daićevem videu)

Ne vem, kaj bi rad spet dokazoval? Nazadnje si govoril, da je idealni domet puške dolžina ašte od njenega vrha...
Mirno morje in dober prijem!
NovakM
Pridružen: 17 Okt 2018, 19:10

Re: Proba pušk

Odgovor Napisal/-a NovakM »

jaz konstantno lovim tudi majhno ribo s 125cm dolgo puško na dve gumi z velikim dometom, pazim sicer na skale ampak no problem zadet kar hočeš z močno puško
Harry nima smisla o tej temu s tabo razpravljat, ker ne poznaš zadev, nisi preizkusil
takrat ko sti lovil z luftarcami je bilo drugače,sedaj ribe skoraj ni v kratkih dometih razen, ko se hrani pri obali
oraddee, pici, šargi pa so na varni razdalji in s takim topom jih klatiš kot za šalo
Uporabniški avatar
Harry
Pridružen: 18 Okt 2018, 11:41

Re: Proba pušk

Odgovor Napisal/-a Harry »

Tisto za dolžino pùščice je bi napotek za začetnika z luftarco, da ne bi mislil, da bo lahko streljal kot izven vode.
Ko bat udari v amortizer riba trzne in zato to ni 100% zadetek. Pri nekaterih ribah, cipl, brancin lahko predvidiš da bodo trznile naprej in meriš bolj naprej, kar pa ne velja za orade, ki so bolj pametne in trznijo vstran.

Moja zadnja puška je bila omer 86cm 16mm in karbonska puščica cabalero 135cm. S tem se je daĺo ustreliti orado na 150cm, ostalo na slaba 2m od vrha puščice.

V bistvu me zanima podatek, kaj se zgodi pri rolerju, namreč ali so role neslišne ali riba vseeno trzne, zato sprašujem, kaj bi bilo pri velikih razdaljah z orado, ki zelo doro vidi in sliši in uporablja pobočnico ob spremembi tlaka.
Morski Vuk
Uporabniški avatar
kojoti
Pridružen: 20 Jan 2019, 19:40

Re: Proba pušk

Odgovor Napisal/-a kojoti »

Leseni roller Interceptor v akciji:

Uporabniški avatar
Bruno
Pridružen: 17 Sep 2018, 14:31

Re: Proba pušk

Odgovor Napisal/-a Bruno »

To je to! Zakon! Vidim, da je roler narejen v nulo, saj ni niti najmanjšega trzaja! :shock:

S katerim modelom šuljaš in delaš plitke čeke? Koliko je cena takega?
Hvala za odgovore!
Mirno morje in dober prijem!
Uporabniški avatar
kojoti
Pridružen: 20 Jan 2019, 19:40

Re: Proba pušk

Odgovor Napisal/-a kojoti »

Na posnetku je Taras Kos, vrhunski lovec, ujel bi tudi, če bi imel pipec v roki, poglej si ostale njegove filme. Lovi z lesenim rollerjem Interceptor 110. https://interceptorspearguns.com/

Jaz lovim z Grando Stealth 100, ampak sem jo primerjal z ostalimi rollerji in je po dolžini v bistvu 95, super puška! Bi jo pa zamenjal za karbonsko puško Carbonio 100, ki je po moči ekvivalentna klasiki 130 s tremi gumami. Pokretna, brez trzaja, brzina, prebojnost, Allround puška.

Ceno za interceptor ne vem, po moje je okoli 1.500 eur, če ne več, Granda je od slabih 1.000 pa naprej, Carbonia 100 pa 1.300, oziroma 1.600 eur 115

Drago, ampak, če razmišljam, da bi bila to zadnja puška u lajfu je vredno.
Uporabniški avatar
tyson
Pridružen: 17 Sep 2018, 13:21

Re: Proba pušk

Odgovor Napisal/-a tyson »

Ogledal sem si video o izdelavi Interceptorja...opazil sem kantico z lakom, ki ima etiketo in na njej piše: "teža"!
A to izdelujejo v Sloveniji?
...bolje ispasti glup, nego iz brzog voza...
Deki
Pridružen: 06 Jun 2019, 07:59

Re: Proba pušk

Odgovor Napisal/-a Deki »

tyson napisal/-a:
26 Mar 2020, 07:27
Ogledal sem si video o izdelavi Interceptorja...opazil sem kantico z lakom, ki ima etiketo in na njej piše: "teža"!
A to izdelujejo v Sloveniji?
B komponenta lepila je izdelana v Sloveniji.
Oko sokolovo😉
Peter
Pridružen: 22 Nov 2018, 19:33

Re: Proba pušk

Odgovor Napisal/-a Peter »

Ja tapravi mojster v podvodnem ribolovu.

Še spomnim ene 5 let nazaj,ko je Daić razlagal o njem,Taras 120 kg 2m, v vodi pa neslišen kot miška,šuljo je izpopolnil do potankosti in točno pozna kretnje rib.
Privablja jih tudi z ( pomahanjem).
Odgovori