Sonarji in Chirp tehnologija

Odgovori
admin
Site Admin
Pridružen: 04 Sep 2018, 12:41

Re: Sonarji in Chirp tehnologija

Odgovor Napisal/-a admin »

V nadaljevanju prosim, če se držite teme.

👀 👀 👀
LP, Admin
Dole
Pridružen: 08 Okt 2018, 21:07

Re: Sonarji in Chirp tehnologija

Odgovor Napisal/-a Dole »

O "smetenju" v tej temi.

V nekaj postih bi lahko opisali delovanje sonarjev o različnih tehnologijah ipd. potem pa bi z lahkoto temo zaklenili.

In ste, kdo bo boljši ali najpametnejši (googli) napisal precej strani kako se nastavi frekvenca. :lol: :lol: :lol:

Sedaj, ko ste pa vse dokazali in prikazali pa bi lahko admin veliko večino postov zbrisal, saj je tema popolnoma nepregledna.

Pa srečno
Uporabniški avatar
david
Pridružen: 07 Sep 2018, 17:26
Kraj: Ljubljana

Re: Sonarji in Chirp tehnologija

Odgovor Napisal/-a david »

Dole, ni tako enostavno. Če tema zaide, se jo prestavi. Če so prispevki žaljivi ali provokativni, se jih pobriše in opozori avtorja. Prispevki, ki pa samo nimajo neke posebne dodane vrednosti, pa ne more moderator kar izbrisati brez dovoljenja avtorja.
Kar se tiče smetenja tem, mora vsak posameznik na to misliti pred oddajo prispevkov, brisanje vsepovprek ni rešitev.
Mogu ja da budem normalan, al mi nekako glupo.
Enec
Pridružen: 19 Apr 2020, 21:33
Kraj: Kočevje

Re: Sonarji in Chirp tehnologija

Odgovor Napisal/-a Enec »

Pozdravljeni!

Imam Lowrance Elite 7 Ti z original Lowrance sondo downscan (83/200, 455/800, medium in high chirp).

Danes sem probal z nastavitvijo točno določene frekvence in ugotovil, da tudi jaz ne morem vnesti le te. Imam le opcijo 83khz, 200khz, med chirp in high chirp. Ni pa opcije za ročni vnos, ne glede na to katero sondo izberem v nastavitvah. Kakšno sondo uporabljate vi, ki lahko ročno vnesete frekvenco?

P.S. Upam da nisem dregnil v osje gnezdo, glede na to kar sem prebral v prejšnjih postih. :roll:

Lp, Anej
Uporabniški avatar
jft
Pridružen: 04 Sep 2018, 16:31

Re: Sonarji in Chirp tehnologija

Odgovor Napisal/-a jft »

Samo določene chirp sonde podjetja Airmar omogočejo ročno spreminjanje frekvence (dober primer je sonda Airmar 150 TM)

LP
Uporabniški avatar
boris
Pridružen: 08 Sep 2018, 10:53

Re: Sonarji in Chirp tehnologija

Odgovor Napisal/-a boris »

Nisi dregnil v osje gnezdo. Tukaj smo, da vsem pomagamo.

Lowrance Elite 7 Ti z original Lowrance sondo downscan ni tipična chirp sonda.

Kot ti je JFT napisal, če želiš nastaviti samo določeno frekvenco, moraš kupiti posebno chirp sondo.
Na ploterju pa se potem lahko nastavi določena frekvenca, v območju na katerem ta sonda deluje.
Primer za sondo TM150. To je Medium chirp sonda z področjem delovanja od 95 to 155 kHz.
Kar pomeni, da v tem območju od 95 to 155 kHz, lahko nastaviš poljubno frekvenco.
Teden na morju je več vreden kot celi dopust :!:
LP
Boris
Enec
Pridružen: 19 Apr 2020, 21:33
Kraj: Kočevje

Re: Sonarji in Chirp tehnologija

Odgovor Napisal/-a Enec »

Aha, torej v tem grmu tiči zajec :D Sem bolj nov na tem področju in šele v času te epidemije sem si vzel malo več časa in se začel izobraževati v tej smeri. Zdaj sem šel ponovno prebrat celo temo :)

Predpostavljam, da s to originalno sondo v nastavitvi chirp to ni realno oz. ne deluje kot bi s sondo Airmar. Jasno mi je, da se serijska "oprema" kot je v tem primeru originalna sonda ne more primerjat z neko profesionalno sondo.

Mimogrede bi vas vprašal še nekaj. Nikjer nisem zasledil ali pa sem površno bral.. :oops: do kakšne globine lovite v frekvenci 200khz oz. high chirp in kdaj prestavite na 83khz oz. medium chirp? Predvidevam, da bi ta meja lahko bila nekje okoli 30m, imam prav? In pa še glede nastavitve ping, kaj to sploh je? Jaz imam nastavljeno kar na max, ker sem tako videl na posnetku na youtube :lol: :lol: :lol:
Lowrance Elite Ti omogoča tudi to, da imaš združeno na ekranu npr. 200khz in 455khz, ne razdeljen ekran pol 200khz in pol 455khz ampak vse v eni sliki. Se mi zdi zelo posrečena kombinacija. Lahko mogoče še kdo reče kaj o tem?

Za odgovore se vam zahvaljujem ;)
Uporabniški avatar
Bruno
Pridružen: 17 Sep 2018, 14:31

Re: Sonarji in Chirp tehnologija

Odgovor Napisal/-a Bruno »

Na Youtubu je res kar nekaj uporabnih filmčkov glede nastavitev... Ko jih gledaš, bi si moral človek sproti zapisovati, ker čez čas hitro pozabiš...
Kako bo z nastavitvami v praksi, bom vedel čez čas, ko bom svojega Elita 7ti2 sprobal tudi v praksi. Bi pa vedeli povedati drugi kaj več, ki so ga že preizkusili...
Mirno morje in dober prijem!
Mango
Pridružen: 20 Sep 2018, 06:59

Re: Sonarji in Chirp tehnologija

Odgovor Napisal/-a Mango »

Zivjo. A kdo kaj ve danes sem priklopil navionicsa prvic letos na morju in ko sem hotel dati opcijo, da mi popravlja terene pravii da moram nadgraditi navionicsa. Imam original kartico.

Lp jan
Uporabniški avatar
jft
Pridružen: 04 Sep 2018, 16:31

Re: Sonarji in Chirp tehnologija

Odgovor Napisal/-a jft »

Sem preveril na strani Lowrance in funkcija "Sonar chart live" zahteva zadnjo verzijo programa, navionics kartico z mapo in aktivno naročnino!
"Make sure your software is updated to the latest version. An additional requirement is a Navionics card with an active subscription."
Odgovori