Sonarji in Chirp tehnologija

Odgovori
Uporabniški avatar
aegir
Pridružen: 05 Sep 2018, 20:28

Re: Sonarji in Chirp tehnologija

Odgovor Napisal/-a aegir »

Velik razvijajo teli in je bila v enem letu ene 4x nadgradnja ploterja na voljo. Vsakič popolnoma seamless in vsakič precej otipljive izboljšave. Na zadnje sem na privezu nadgradil preko hotspota, včeraj pa sem ga prižgal pred hišo in se je na router povezal in avtomatsko ponudil nadgradnjo v kateri so dodali še par novih dashboardov, vrnili nazaj opcijo starega a z novim skinom in par gumbov ter izboljšali tranzicijo med moduli in desktopom.

Dejansko v tem trenutku tisto beta simrad aplikacijo razvijajo na polno, ker je vsak teden nova verzija al je pa kaj spremenjeno. Med sezono je sicer delala ok ampak je bilo nekaj detajlov še štorastih. Predvsem routing je bil preveč kot pri avtomobilih kar men ni všeč.

Na android app storu je tudi aplikacija Lowrance Fishing & Boating, ki je verjetno podobna zadeva.
Enec
Pridružen: 19 Apr 2020, 21:33
Kraj: Kočevje

Re: Sonarji in Chirp tehnologija

Odgovor Napisal/-a Enec »

Zdravo.

Imam eno vprašanje.. prijatelj je kupil letos sonar Garmin Striker 9 SV skupaj s sondo GT52HW-TM, sedaj pa bi rad zamenjal sondo in sicer gleda GT51M-TM. Prodajalec mu je zatrdil, da ta sonda ni kompatibilna s tem sonarjem, je pa sonar kompatibilen s sondo GT51M-TH.

Jaz sem pogledal v Garmin spletni katalog 2021

( https://www8.garmin.com/marine/PDF/tran ... L8_t_LOWNE )

in v razpredelnici sond piše da je GT51M-TM kompatibilna s Strikerjem SV.

uglavnem čista zmeda.. mi lahko kdo pomaga?? :?
Enec
Pridružen: 19 Apr 2020, 21:33
Kraj: Kočevje

Re: Sonarji in Chirp tehnologija

Odgovor Napisal/-a Enec »

Tudi tule v videu Italjan pove na 4:30, da je sonda kompatibilna s sonarjem Striker SV.. jaz mislim, da ni razlike med GT51M-TM in GT51M-TH v drugem kot načinu pritrditve na trup.. TM je zadaj na krmno steno medtem ko TH je skozi trup. Ne vidim zakaj potem ena nebi bila kompatibilna s sonarjem. :?

Če ima kdo izkušnje oz. točen podatek, bi bil hvaležen :D
Uporabniški avatar
jft
Pridružen: 04 Sep 2018, 16:31

Re: Sonarji in Chirp tehnologija

Odgovor Napisal/-a jft »

Na različnih forumih se pojavlja že znana dilema: Ali se vidijo lignji na sonarju ali ne?
En zanimiv prispevek na to temo, če komu kaj koristi:
Uporabniški avatar
david
Pridružen: 07 Sep 2018, 17:26
Kraj: Ljubljana

Re: Sonarji in Chirp tehnologija

Odgovor Napisal/-a david »

Tega tipa pa poznam iz oddaje kad plovi naš brod. Študiral je ribiško novinarstvo (na hrvaškem to obstaja) in je strokovnjak za ribe, predvsem za sladko vodo.
Včasih sem bil zagovornik tega, da se lignji na sonarju ne vidijo. Tudi ko smo lignja že ujeli in ga spustili pod barko, ga na sonarju ni pokazalo. Zato sem sklepal, da se ga enostavno ne vidi. Kasneje so mi domačini dokazali, da se lignja na sonarju vidi na boljših napravah, ki jih je pa potrebno pravilno nastaviti. Tisti ki mislijo drugače pa tudi prav.
Mogu ja da budem normalan, al mi nekako glupo.
Uporabniški avatar
boris
Pridružen: 08 Sep 2018, 10:53

Re: Sonarji in Chirp tehnologija

Odgovor Napisal/-a boris »

Kot prvo lignja je na trrnku ki odbija signal. Drugo a je mgoče kaj zraka v njej :?:
Teden na morju je več vreden kot celi dopust :!:
LP
Boris
ib20
Pridružen: 27 Dec 2020, 18:33

Re: Sonarji in Chirp tehnologija

Odgovor Napisal/-a ib20 »

Pozdravljeni,
Zanima me ali ima kdo Lowrance hook reveal 7 tripleshot in lahko iz prve roke pove do katere globine na morju je uporaben DownScan in SideScan, ker sem bil do sedaj zelo zagret zanj, vendar pa sem po vsej tej burni razpravi par strani nazaj veliko bolj zagret, da vzamem nek fishfinder brez sonde, ki podpira Chirp in posebej kupim sondo Airmar TM150M.
Kaj mi predlagate?
Hvala in Lp
Igor
NovakM
Pridružen: 17 Okt 2018, 19:10

Re: Sonarji in Chirp tehnologija

Odgovor Napisal/-a NovakM »

david napisal/-a:
17 Dec 2020, 15:35
Tega tipa pa poznam iz oddaje kad plovi naš brod. Študiral je ribiško novinarstvo (na hrvaškem to obstaja) in je strokovnjak za ribe, predvsem za sladko vodo.
Včasih sem bil zagovornik tega, da se lignji na sonarju ne vidijo. Tudi ko smo lignja že ujeli in ga spustili pod barko, ga na sonarju ni pokazalo. Zato sem sklepal, da se ga enostavno ne vidi. Kasneje so mi domačini dokazali, da se lignja na sonarju vidi na boljših napravah, ki jih je pa potrebno pravilno nastaviti. Tisti ki mislijo drugače pa tudi prav.
tako se vidijo lignji, preizkušeno x-krat

Slika
ib20
Pridružen: 27 Dec 2020, 18:33

Re: Sonarji in Chirp tehnologija

Odgovor Napisal/-a ib20 »

[/quote]

tako se vidijo lignji, preizkušeno x-krat

[/quote]

Kateri fishfinder in sonda je to?
Uporabniški avatar
boris
Pridružen: 08 Sep 2018, 10:53

Re: Sonarji in Chirp tehnologija

Odgovor Napisal/-a boris »

Slika

Tole pa ne vidiš vsak dan na FF.
Teden na morju je več vreden kot celi dopust :!:
LP
Boris
Odgovori