Sonarji in Chirp tehnologija

Uporabniški avatar
Sela
Pridružen: 16 Apr 2021, 17:41
Kraj: Pragersko

Re: Sonarji in Chirp tehnologija

Odgovor Napisal/-a Sela »

Enec napisal/-a:
22 Apr 2021, 12:02
Vzemi raje brez original sonde in doplačaj nekaj malega za Airmar TM150M.. bo Boris povedal koliko je razlike v ceni.. mislim pa, da ni dosti. Seveda, če nujno ne potrebuješ side scan. :roll:

Moje skromno mnenje :D
Hvala Enec, upoštevam nasvet. Bi pa prosil za obrazložitev, zakaj bi se naj odločil za sondo Airmar TM150M :-).

Lp
Sreča = ko zmoremo misliti, govoriti in delati v harmoniji.
Enec
Pridružen: 19 Apr 2020, 21:33
Kraj: Kočevje

Re: Sonarji in Chirp tehnologija

Odgovor Napisal/-a Enec »

Ufff, jaz ne bom strokovnjaka špilal in pamet solil, ker lahko hitro privede do konfliktov na forumu :lol:

Bom povedal iz svojih izkušenj, da omenjena sonda v primerjavi z Lowrance original 83/200/455/800 prikazuje ribo kot noč in dan. Sonde 3v1 sicer nisem probal, pa vendar vsi resni ribiči “obešajo” na/pod/v čoln Airmarjeve mojstrovine.

Seveda je odvisno kaj imaš namen lovit in pa na katerih globinah. Za tuno in drugo plavo ribo, se ponavadi uporablja sonda z nizko frekvenco okoli 50khz, ki ima širok snop, za ribo pri dnu (zubo, kovač, kirnja...) pa srednje frekvence lepše prikažejo detajl. Se mi zdi, da za naš kvarner oz. jadran, kjer globina redko preseže 100m, je TM150, ki ima 300w moči polna kapa. Če imaš viška šuškov, je seveda opcija TM185, ki ima moč 1kw.. ampak ta se ponavadi kompletira z Lowrance HDS, ki ima dosti boljšo resolucijo samega ekrana in še marsikaj. Sploh cena takega kompleta, je za nekega rekreativnega ribiča abnormalna, razen, če imaš res preveč pod palcem in se rad ku*čiš pred ribiškimi kolegi (se opravičujem vsem, ki imate.. samo sam ljubomoran :D ) ali pa, če si obseden, da moreš imeti najboljšo opremo :lol:

Kolikor sem raziskoval okoli sond, te original niso mišljene za morje (s tem mislim globine). Pa verjetno tudi chirp ne deluje tako kot ga oglašujejo.

Uglavnem, naj pove še kdo drug kaj.. nočem biti pameten. Jaz sem s svojo TM150 prezadovoljen :D

Malo teorije, ki je sicer v italijanščini:
Uporabniški avatar
Sela
Pridružen: 16 Apr 2021, 17:41
Kraj: Pragersko

Re: Sonarji in Chirp tehnologija

Odgovor Napisal/-a Sela »

Zanimivo, hvala za obrazložitev Enec.

Tudi sam še v praksi nisem uspel preizkusiti sonde 3 v 1, je pa tako, eni jo hvalijo, spet drugi jo grajajo. Najverjetneje je odvisno (tako kot si omenil že sam) od področja, kjer se uporablja, bi pa naj uspešno pokrivala terene do 50 metrov. To je sicer globina, do katere lovim tudi sam, tako predvidevam, da bi mi morala zadostovati.

Bi pa bilo zanimivo v živo videti razliko med sondo 3 v 1 in Airmar TM150. Sam večji del lovim ribe dna, tako da si mi dal povod za razmišljanje :-).

Si imel kaj uspeha z lovom lignjev s sondo Airmar TM150?

Lp
Sreča = ko zmoremo misliti, govoriti in delati v harmoniji.
X Zoga
Pridružen: 15 Feb 2020, 14:31

Re: Sonarji in Chirp tehnologija

Odgovor Napisal/-a X Zoga »

Fantje zivjo

Rabim nasvet oz dobro ceno za dobavo Raymarine Axiom 9 ploterja in Navionics platinum kartografijo. Hvala vam za info oz. vasa priporočila.

Lpm
Uporabniški avatar
boris
Pridružen: 08 Sep 2018, 10:53

Re: Sonarji in Chirp tehnologija

Odgovor Napisal/-a boris »

Imaš ZS.
Teden na morju je več vreden kot celi dopust :!:
LP
Boris
Uporabniški avatar
Iztok
Pridružen: 18 Sep 2018, 12:01
Kraj: Lj.-Trzin-Ribiško naselje

Re: Sonarji in Chirp tehnologija

Odgovor Napisal/-a Iztok »

X Zoga napisal/-a:
23 Apr 2021, 16:24
Fantje zivjo

Rabim nasvet oz dobro ceno za dobavo Raymarine Axiom 9 ploterja in Navionics platinum kartografijo. Hvala vam za info oz. vasa priporočila.
Lpm
HARPOON elektronika d.o.o Trzin..., Raymarine prodaja in servis od 1997.
Uporabniški avatar
Sela
Pridružen: 16 Apr 2021, 17:41
Kraj: Pragersko

Re: Sonarji in Chirp tehnologija

Odgovor Napisal/-a Sela »

boris napisal/-a:
21 Apr 2021, 20:54
Ja pa še pri nas imaš 2 leti garancije.
Če te zanima ti lahko ceneje zrihtam.
Poslal zs.

Lp
Sreča = ko zmoremo misliti, govoriti in delati v harmoniji.
ib20
Pridružen: 27 Dec 2020, 18:33

Re: Sonarji in Chirp tehnologija

Odgovor Napisal/-a ib20 »

Živjo,
Imam Fishfinder Lowrance Elite 7 Ti2 in sondo Airmar TM150M. Za iskanje lignjev omenjate frekvenco 133kHz. Zanima me kako imate nastavljene parametre (občutljivost, colorline,..oz. druge nastavitve) in pa kako naj bi se videli na ekranu (zaslonski posnetek??). In pa nastavitve, ko lovite belo ribo pri dnu (zobatec, kovač,..).
Hvala in dober prijem.
Lp
Igor
Uporabniški avatar
boris
Pridružen: 08 Sep 2018, 10:53

Re: Sonarji in Chirp tehnologija

Odgovor Napisal/-a boris »

Lignji se ne vidijo. Vidi se samo njihova ješka :)
Teden na morju je več vreden kot celi dopust :!:
LP
Boris
ib20
Pridružen: 27 Dec 2020, 18:33

Re: Sonarji in Chirp tehnologija

Odgovor Napisal/-a ib20 »

Ok ješka, male ribice. Nastavitve, da jih vidim?
Odgovori