Bazen za živo vabo

Odgovori
Uporabniški avatar
Bruno
Pridružen: 17 Sep 2018, 14:31

Bazen za živo vabo

Odgovor Napisal/-a Bruno »

Pozdravljeni!

Lani sem začel razmišljati o projektu bazena za živo vabo. Do sedaj sem uporabljal ta večje vedro od Jupola in potopno mini črpalko. Prva negativna stvar je bila pri iglah. Vedro premalo, ker so bile igle ukrivljene in zato niso mogle plavati. Sledila je hitra smrt. Druga pomanjkljivost črpalka brez nepovratnega ventila. Kakor se je črpalka ustavila, je podtlak naredil svoje in skozi črpalko izpraznil vodo v vedru.
Ker sem v svojem 5m open fišermančku omejen s prostorom, in tudi na težo in njeno razporeditev moram gledati, sem razmišljal o posodi dimenzij cca 75(d) x 40(š) x 35(v) cm (Bauhaus - plastični Scuba Box). Druga varianta je pokrit bazen v predalu po sredini dolžini čolna (cca 100 x 30 x 20) - bom dal fotko gor.
V grobem je načrt takšen, da bi s potopno črpalko črpal v bazen, odtok pa bi si uredil preko drenažne odprtine na robu čolna z debelejšo cevjo (višek vode bi odtekal iz posode).
Kako imate vi urejeno zadevo? Kakšne črpalke uporabljate? Pritok in odtok vode? Velikost bazena s primerljivim čolnom?
Bom naložil fotke posode, prostora na čolnu in črpalke.
Mirno morje in dober prijem!
dusko75
Pridružen: 18 Okt 2018, 06:48

Re: Bazen za živo vabo

Odgovor Napisal/-a dusko75 »

Jst imam večjo hladilno torbo na 5 m gumenjaku, timer za vklop in izklop črpalke, črpalka je znamke Whale, notri brez problema zdržijo iglice in lignji čez noč...imem pa napeljani dve cevi ena je za črpalko, druga za odtok vode...
Uporabniški avatar
boris
Pridružen: 08 Sep 2018, 10:53

Re: Bazen za živo vabo

Odgovor Napisal/-a boris »

Bruno, vidim da boš moral priti na tečaj k meni, da bom vse pokazal. Moj bazen je okrogu. Dobiš ga prav tako v Bauhausu ;)
Teden na morju je več vreden kot celi dopust :!:
LP
Boris
bilo
Pridružen: 08 Dec 2018, 10:50
Kraj: Podkum - Bilo - Primošten

Re: Bazen za živo vabo

Odgovor Napisal/-a bilo »

Hladilno skrinjo Igloo uporabljam za hlajenje piva (tud kej druzga ;) ), kot klop (na pokrov sem namontiral 5 cm blazino) in kot bazen za živo vabo ... za vse je super! :mrgreen:

Slika
Uporabniški avatar
boris
Pridružen: 08 Sep 2018, 10:53

Re: Bazen za živo vabo

Odgovor Napisal/-a boris »

Odličen bazen. Takega lahko imaš če imaš večjo barko. Mi reveži, do 5m pa moramo z placom varčevati ;)
Teden na morju je več vreden kot celi dopust :!:
LP
Boris
Peter
Pridružen: 22 Nov 2018, 19:33

Re: Bazen za živo vabo

Odgovor Napisal/-a Peter »

dusko75 napisal/-a:
06 Feb 2019, 15:16
Jst imam večjo hladilno torbo na 5 m gumenjaku, timer za vklop in izklop črpalke, črpalka je znamke Whale, notri brez problema zdržijo iglice in lignji čez noč...imem pa napeljani dve cevi ena je za črpalko, druga za odtok vode...
Pozdravljeni

Ne me narobe zastopit :shock:
Cev za dovod vode imaš napeljano zadaj pri motorju,ti normalno vleče vodo, ko recimo glisiraš na drugo pozicijo, ali jo takrat izklopiš?
Lp Peter
dusko75
Pridružen: 18 Okt 2018, 06:48

Re: Bazen za živo vabo

Odgovor Napisal/-a dusko75 »

Ko se premikam črpalko s cevjo dvignem iz vode, da jo ne vlečem za seboj, ker je nimam fiksno pritrjene na krmno steno, ampak je cev pritrjena na nosilec iz RF žice 6 mm v obliki črke L in samo dvignem cev s črpalko iz vode in jo položim poleg motorja. Če ne rabim bazena za živo vabo lahko vse skupaj pustim v apartmaju, ali pa vozim na čolnu, hladilno torbo imam med konzolo in sedežem, bom v priliki poslikal ...
bilo
Pridružen: 08 Dec 2018, 10:50
Kraj: Podkum - Bilo - Primošten

Re: Bazen za živo vabo

Odgovor Napisal/-a bilo »

boris napisal/-a:
06 Feb 2019, 20:31
Odličen bazen. Takega lahko imaš če imaš večjo barko. Mi reveži, do 5m pa moramo z placom varčevati ;)
Mogoče tako izgleda ... je pa tale moja hladilna skrinja manša od dimenzij, katere omenja Bruno. Prilagam link, mogoče pa komu pride omenjena kombinacija (hlajenje, sedenje in bazen) prav. Oznaka moje je 54QT, dimenzije 650 x 390 x 390 mm, volumna 51 lit.
Aja, mimogrede ... imam čoln Sessa 650 Marine! ;)

https://sl.nautic-point.eu/izdelek/hlad ... -prenosna/
Uporabniški avatar
Iztok
Pridružen: 18 Sep 2018, 12:01
Kraj: Lj.-Trzin-Ribiško naselje

Re: Bazen za živo vabo

Odgovor Napisal/-a Iztok »

Moj bazen je najbrž en najdražjih, stane celih 6,5€. Za pokrov pa uporabim pleksi vhodna vrata v kabino. Pašejo v nulo. Pumpica črpa vodo, katera se na robu preliva, spodaj pa imam v spoilerju luknjo skozi katero se odvečna voda drenira.

Slika
Uporabniški avatar
Bruno
Pridružen: 17 Sep 2018, 14:31

Re: Bazen za živo vabo

Odgovor Napisal/-a Bruno »

Peter napisal/-a:
06 Feb 2019, 20:53
Pozdravljeni
Ne me narobe zastopit :shock:
Cev za dovod vode imaš napeljano zadaj pri motorju,ti normalno vleče vodo, ko recimo glisiraš na drugo pozicijo, ali jo takrat izklopiš?
Lp Peter
To težavo sem tudi hotel izpostaviti. Med glisiranjem s pozicije na pozicijo, je črpanje vode problem. Kako imate to urejeno, če je sploh mogoče?
Mirno morje in dober prijem!
Odgovori