Bazen za živo vabo

Peter
Pridružen: 22 Nov 2018, 19:33

Re: Bazen za živo vabo

Odgovor Napisal/-a Peter »

Tudi to se da urediti :mrgreen: ... jaz imam montirano takšnole zadevo (nekakšno cevko v obliki trobente). Voda prične teči pri hitrosti 15 NM in več. Pri veliki hitrosti, nad 25 NM pa je potrebno z ventilom oziroma pipco dotok vode manjšati.
p.s. Pa ne me spraševat kje se to dobi ... ne vem, dobil slučajno od prijatelja. ;)

Slika

Slika

Slika
[/quote]

Dobra varianta.
Kaj mislite če bi naredil ornk lijak kot za pretakanje vina,brez odprtine na ozkem delu,bi mogoče tiščalo vodo gor že pri majhni hitrosti 1-2 NM?
Potem bi rabil samo škaf in narejen odvod vode, brez štroma.
Čez noč ne rabim pumpe, ker imam v marini čoln in bi vaba še prej pocrkala, kot pa da bi jo imel v isti vodi :lol:

Lp Peter
bilo
Pridružen: 08 Dec 2018, 10:50
Kraj: Podkum - Bilo - Primošten

Re: Bazen za živo vabo

Odgovor Napisal/-a bilo »

Mislim, da ne bo šlo. Razlika količine pretoka tekočine na vhodu (široki del) in pretoka na izhodu (ozki del) naj bi potisnila tekočino po cevki - pri določeni hitrosti (upam, da nisem prepameten ;) ). Sem pa tudi sam probal zamašiti ozki del, da bi delovalo pri manjših brzinah, pa ni! :mrgreen:
Drugače pa ... probaj, pa javi! :?:
bilo
Pridružen: 08 Dec 2018, 10:50
Kraj: Podkum - Bilo - Primošten

Re: Bazen za živo vabo

Odgovor Napisal/-a bilo »

Mimogrede, če koga zanima ... na zadnji sliki se vidi plošča pred (za) eliso. To je trolling plošča, katere namen je zmanjšati minimalno hitrost (lov s panulo). Meni se je hitrost iz 2,5 NM, zmanjšala na cca 1 NM.
Uporabniški avatar
Bruno
Pridružen: 17 Sep 2018, 14:31

Re: Bazen za živo vabo

Odgovor Napisal/-a Bruno »

Mirno morje in dober prijem!
Uporabniški avatar
Bruno
Pridružen: 17 Sep 2018, 14:31

Re: Bazen za živo vabo

Odgovor Napisal/-a Bruno »

Nazadnje spremenil Bruno, dne 11 Feb 2019, 11:09, skupaj popravljeno 1 krat.
Mirno morje in dober prijem!
Uporabniški avatar
boris
Pridružen: 08 Sep 2018, 10:53

Re: Bazen za živo vabo

Odgovor Napisal/-a boris »

bilo napisal/-a:
07 Feb 2019, 15:15

Tudi to se da urediti :mrgreen: ... jaz imam montirano takšnole zadevo (nekakšno cevko v obliki trobente). Voda prične teči pri hitrosti 15 NM in več. Pri veliki hitrosti, nad 25 NM pa je potrebno z ventilom oziroma pipco dotok vode manjšati.
p.s. Pa ne me spraševat kje se to dobi ... ne vem, dobil slučajno od prijatelja. ;)

Slika
To kar imaš gor in ne veš čemu služi, ti povem, da je to odsesalni ventil, da ti vleče vodo ven iz barke. Ponavadi se uporablja za sesanje vode iz kaljuže.
Ker si ga narobe obrnil ti pri večji hitrosti dovaja vodo.
Teden na morju je več vreden kot celi dopust :!:
LP
Boris
bilo
Pridružen: 08 Dec 2018, 10:50
Kraj: Podkum - Bilo - Primošten

Re: Bazen za živo vabo

Odgovor Napisal/-a bilo »

boris napisal/-a:
11 Feb 2019, 11:07
bilo napisal/-a:
07 Feb 2019, 15:15

Tudi to se da urediti :mrgreen: ... jaz imam montirano takšnole zadevo (nekakšno cevko v obliki trobente). Voda prične teči pri hitrosti 15 NM in več. Pri veliki hitrosti, nad 25 NM pa je potrebno z ventilom oziroma pipco dotok vode manjšati.
p.s. Pa ne me spraševat kje se to dobi ... ne vem, dobil slučajno od prijatelja. ;)
To kar imaš gor in ne veš čemu služi, ti povem, da je to odsesalni ventil, da ti vleče vodo ven iz barke. Ponavadi se uporablja za sesanje vode iz kaljuže.
Ker si ga narobe obrnil ti pri večji hitrosti dovaja vodo.
:D ... kdo pravi, da ne vem čemu služi! Še predobro vem ... meni, da mi med potjo (glisiranjem) od ene do druge ribolovne pozicije polni bazen, kjer imam žive lignje. Rekel sem, da ne vem kje se zadeva kupi, kar pa res ne vem! :mrgreen:
To, kar pa si ti napisal je pa tudi res ... včasih se je zadevo res uporabljalo za sesanje vode iz barke.
bilo
Pridružen: 08 Dec 2018, 10:50
Kraj: Podkum - Bilo - Primošten

Re: Bazen za živo vabo

Odgovor Napisal/-a bilo »

Tole zna bit zelo uporabna zadeva!
Uporabniški avatar
boris
Pridružen: 08 Sep 2018, 10:53

Re: Bazen za živo vabo

Odgovor Napisal/-a boris »

Tole pa je moj bazen za živo vabo.


Slika

Dovod vode je od spodaj 1/2 cole. Odtok je 1 cola.

Slika

V notranjosti je cevka, ki je speljana do zgoraj. Tako preprečim odtekanje vode, če pumpa ne deluje.

Slika

Najbolj pa sem se posvetil odvodu vode, kar je posebej pomembno. Vaba kaj hitro zamaši odvod. Po nekaj študijah sem na odvod pritrdil plastično kantico, v katero sem izvrtal luknje 10mm premera.

Slika

Tako sem dobil idealen pretok vode na izlivu. V kolikor nimate v čolnu izpustne odprtine za prosti izliv vode, morate poskrbeti, da pokrov hermetično tesni, odvodno vodo pa speljati ven iz čolna. Tako 100 % preprečimo nekontroliran izliv vode v dno plovila.
Teden na morju je več vreden kot celi dopust :!:
LP
Boris
Uporabniški avatar
Bruno
Pridružen: 17 Sep 2018, 14:31

Re: Bazen za živo vabo

Odgovor Napisal/-a Bruno »

Posoda, ki jo ima Boris se dobi v Bauhausu.

Slika

Kako imaš urejeno s črpalko? Ali jo lahko uporabljaš med glisiranjem?
Jaz sem imel do sedaj tako (foto spodaj). Če bi speljal dotok v posodo zgoraj, bi verjetno tudi špilalo (pretok 10l/min). Večji problem se mi zdi, kako narediti, da ti tudi med glisiranjem vleče vodo v posodo. Druga rešitev je ta, da med glisiranjem dela samo aerator (kroženje vode ali delanje mehurčkov).

Slika

Ta je z nepovratnim ventilom:
Slika
Mirno morje in dober prijem!
Odgovori