Bazen za živo vabo

Uporabniški avatar
Bruno
Pridružen: 17 Sep 2018, 14:31

Re: Bazen za živo vabo

Odgovor Napisal/-a Bruno »

Boris, s filtrom si dobro rešil. Sem razmišljal podobno. Ti imaš flaško od česa?

Kako je z iglicami v tej posodi? Preživijo? Imajo dovolj prostora?
Mirno morje in dober prijem!
Uporabniški avatar
boris
Pridružen: 08 Sep 2018, 10:53

Re: Bazen za živo vabo

Odgovor Napisal/-a boris »

Flaške so litrske. Uporabljam jih za shranjevanje velikega morskega črva. Dobre so, ker imajo močan navoj in pokrov, da se lepo zavije ko to rabim. Za iglice ni problem. Važna je dobra pumpa.
Teden na morju je več vreden kot celi dopust :!:
LP
Boris
Mango
Pridružen: 20 Sep 2018, 06:59

Re: Bazen za živo vabo

Odgovor Napisal/-a Mango »

Ker je tukaj kar nekaj struckotov bi rabil kaksno mnenje kako naj si naredim bazen za zivo vabo pod sedezem. Rezervoar gre zdaj v sprednji predal zaradi tezisca colna.

Primeren bazen za zivo vabo ze imam.

Jasno mi je kako narediti ce je nivo bazena visji od zadnje planke. Spodaj bi naredil luknjo skozi katero bi crpalka napolnila bazen, zgoraj luknjo in cev da bi visek sel nazaj v morje. Ko bi ugasnil crpalko pa bi voda pocasi odtekla skozi crpalko nazaj ven da bi bil bazen spet prazen.


Kako naj stvar speljem z eno crpalko. Obstaja kaksen poseben sistem vezave cevi, kaksna posebna pumpica.. karkoli.

Slika

Hvala lp jan
Uporabniški avatar
kojoti
Pridružen: 20 Jan 2019, 19:40

Re: Bazen za živo vabo

Odgovor Napisal/-a kojoti »

V jacero zvrtas dve luknji. Spodaj dotok, zgoraj odtok. V nautični trgovini nabaviš plastična nastavka za oddtok vode z navojem, ki se prilagajata navoju širšega nastavka od GARDENIJE. Pri spodnjem dotoku vode dodaš še regulator / ventil pretoka, ker potopna črpalka hitreje polne od odtoka in se voda pri popolnoma odprtem ventilu prične prelivat preko roba bazena ali pa bi moral biti zgornji odtok še širši. Ventil je tudi ok, da ko črpalka ne dela, da ga zapreš, da se bazen ne sprazne nazaj skozi spodnji dotok.

IMG_7145.JPG
IMG_7143.jpg
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
Peter
Pridružen: 22 Nov 2018, 19:33

Re: Bazen za živo vabo

Odgovor Napisal/-a Peter »

V nautični trgovini nabaviš plastična nastavka za oddtok vode z navojem, ki se prilagajata navoju širšega nastavka od GARDENIJE.

Te nastavke sem že jaz iskal v 2 navadnih trgovinah z GARDENO,pa jih nisem našel. Torej samo navtična.
Jaz imam posodo samo 0,3 cm debelo,bo navoj vseeno držal Oz prijel skupaj?

Lp Peter
Uporabniški avatar
Bruno
Pridružen: 17 Sep 2018, 14:31

Re: Bazen za živo vabo

Odgovor Napisal/-a Bruno »

Moj bazen...

Slika

Slika

Samo še ventile zadihtam z gumi tesnilkami in silikonskim kitom. Kupil sem še par izboljšav (Gardena 360-180 stopinjski priključek ter ventil za regulacijo dotoka.

Ventili so poceni za alkaten cevi. Najcenejše sem dobil v Obnovi TopDom.
Pa posoda je natanko 13,50€. Delajo jih v Srbiji, kupljena v kmetijski trgovini v Il.Bistrici.
Mirno morje in dober prijem!
Uporabniški avatar
boris
Pridružen: 08 Sep 2018, 10:53

Re: Bazen za živo vabo

Odgovor Napisal/-a boris »

Super bazen le barva mi ni všeč. Črn bi bil ok.
Teden na morju je več vreden kot celi dopust :!:
LP
Boris
Uporabniški avatar
kojoti
Pridružen: 20 Jan 2019, 19:40

Re: Bazen za živo vabo

Odgovor Napisal/-a kojoti »

@peter

vzami od GARDENIJE nastavek in če si iz LJ boš v navtični trgovini KAMM v BTC-ju dobil nastavek za izpust vode iz plovila z pravim navojem (imajo več različnih dimenzij). Če je predolg, ga po montaži lahko odrežeš na pravo dolžino.
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
Peter
Pridružen: 22 Nov 2018, 19:33

Re: Bazen za živo vabo

Odgovor Napisal/-a Peter »

@kojoti

Hvala,sem iz okolice Celja , bo treba na izlet v Ljubljano :D
Uporabniški avatar
Bruno
Pridružen: 17 Sep 2018, 14:31

Re: Bazen za živo vabo

Odgovor Napisal/-a Bruno »

Za dotok vode med hitro plovbo sem poskrbel z venturijevo cevko po domače. Kako se bo obnesla, javim, ko sprobam.

Slika


Slika

Slika
Mirno morje in dober prijem!
Odgovori