Mares phantom fv75

Odgovori
Seaman
Pridružen: 29 Nov 2020, 22:16

Mares phantom fv75

Odgovor Napisal/-a Seaman »

Zdravo, zanima me kaj mislite o zgoraj omenjeni puški? Kakšne izkušnje? Posebnosti?
NovakM
Pridružen: 17 Okt 2018, 19:10

Re: Mares phantom fv75

Odgovor Napisal/-a NovakM »

Seaman napisal/-a:
09 Dec 2020, 12:57
Zdravo, zanima me kaj mislite o zgoraj omenjeni puški? Kakšne izkušnje? Posebnosti?
kratka puška za po luknjah, s tako puško leteče ribel skoraj ne moreš uloviti
nekje optimalna je puška med 90 in 105cm na eno ali dve gumi z odprto glavo in vsaj 25m špage na mlinčku
vse ostalo je bolj za otroke kot vstopni model za podvodni ribolov
Uporabniški avatar
kojoti
Pridružen: 20 Jan 2019, 19:40

Re: Mares phantom fv75

Odgovor Napisal/-a kojoti »

Po moje predizajnirana puška za to dolžino, vzel bi kej bolj simpl, dovolj je navadna ALU cev, robustni mehanizem, ki ne rabi veliko vzdrževanja in cenejšo. Ponavadi so puške te dolžine za lov po luknjah, idealno za zimski lov in predvsem kot rezerva, rabiš jih občasno ampak, ko jih, morajo oddelat svoje.

Če že gledaš Mares bi raje vzel kak cenejši Sniper ali pa kako Picasso-jevo puško, recimo imaš Cobro, če želiš odprto glavo...

Tu je en link, mogoče ti pomaga:
https://www.apneapassion.com/equipment/ ... ist-price/
Uporabniški avatar
tyson
Pridružen: 17 Sep 2018, 13:21

Re: Mares phantom fv75

Odgovor Napisal/-a tyson »

MVD Predator Zeso Invert Roller
Kaj pa tale?


Rad bi slišal-prebral mnenje o roller puškah. Kakšne so izkušnje? Je vredno razlike od klasične gumarice?

In tudi o zračnih oz pnevmatskih puškah bi bilo dobro prebrat kak primerjalni članek. Za kaj so dobre, zakaj niso, je to občutljiva roba za vzdrževanje, primerjava z gumarico...kako je z zračni delat, ko si v vodi, so bolj enostavne pri lovu, so tišje, glasnejše, kolikokrat približno lahko ustreliš...meni je edina praktičnost, da je krajša za pospravit na čolnu ;)

Kot sem že informiran, ima roller večji izkoristek moči pri isti dolžini puške.
...bolje ispasti glup, nego iz brzog voza...
Uporabniški avatar
kojoti
Pridružen: 20 Jan 2019, 19:40

Re: Mares phantom fv75

Odgovor Napisal/-a kojoti »

Odgovor je enostaven, večja ko je masa večja je moč. Več ko je gume močnejša bo puška. MDV-ja ne poznam, osebno pa imam slabe izkušnje s serijskimi nabildanimi puškami, ki so sestavljene iz treh delov. Roč in glava puške so nataknjene na cev in sčasoma tu pride do deformacij, kar vpliva na moč in preciznost puške. So pa zato cenejše.

Imam roler dolžine 100, ki je nekako primerljiv s klasiko 125 s tremi gumami, s tem da ima neprimerljivo hitrejši izstrelek in veliko manjši kontratrzaj. Daljše in močnejše puške ne rabim.

Novih zračk ne poznam, sigurno so se z leti izboljšale. Bile so pa glasne, večja začetna hitrost izstrelka in prebojnost ter dosti bolj sitne za vzdrževanje. Pa bolj nevarno napenjanje. Ne govorim o legendarni ministenki ampak o konkretni Cresisubovi puški, ki je skoraj nova obležala v shrambi in jo je hitro zamenjala gumarca. Gumarco si opremiš sam in sfriziraš po želji.
Uporabniški avatar
tyson
Pridružen: 17 Sep 2018, 13:21

Re: Mares phantom fv75

Odgovor Napisal/-a tyson »

Kojoti:
osebno pa imam slabe izkušnje s serijskimi nabildanimi puškami, ki so sestavljene iz treh delov. Roč in glava puške so nataknjene na cev in sčasoma tu pride do deformacij, kar vpliva na moč in preciznost puške.


Ahm, a niso nekako vse serijske sestavljene iz treh delov? (ok, razen lesenjače, ki so ponavadi ročno delo in je praktično iz enega kosa)...
Serijsko nabildane? Kaj si mislil s tem?

Sam bi imel max dolžino puške 90cm...roller... več nebi niti rabil, sem premalo na morju.
Daljše ne spravim pod pokrov na čolnu, sedaj imam Esclape 70cm.
Mislim da sem lani malo zamudil nakup puške v Extremu... ne vem katera znamka, bila je roller za 200€, bolj sem rabil plavutke, stare so mi povzročale krče, ker je bil čevelj premehak, plavut pa pretrda.
Moram spet Miha iz Exktrema malo obiskat...spomladi, seveda.
...bolje ispasti glup, nego iz brzog voza...
Uporabniški avatar
kojoti
Pridružen: 20 Jan 2019, 19:40

Re: Mares phantom fv75

Odgovor Napisal/-a kojoti »

Nabildane / Daljše puške z močnejšimi gumami, potem z leti se začne v zglobih upogibat in zgublja na moči in preciznosti.

Ne poznam serijskih rollerjev, da bi ti lahko svetoval pravega proizvajalca ali puško. Bi pa na tvojem mestu razmišljal v to smer, ker dobiš najbolj optimalno vsestransko puško. In ja, vzel bi 90-tko. Dobra za letečo ribo in za po luknjah, če odpustiš eno od elastik in prestaviš gumo na najnižji zatič.
Uporabniški avatar
tyson
Pridružen: 17 Sep 2018, 13:21

Re: Mares phantom fv75

Odgovor Napisal/-a tyson »

Kojoti:
Hvala za nasvet! ;)
...bolje ispasti glup, nego iz brzog voza...
Odgovori