DVIGALKA ZA DVIG PLOVILA

Odgovori
Uporabniški avatar
boris
Pridružen: 08 Sep 2018, 10:53

DVIGALKA ZA DVIG PLOVILA

Odgovor Napisal/-a boris »

V navtiki se velikokrat srečujemo z prestavljanjem plovil iz prikolice na razne nosilce in vozičke za vzdrževanje plovi.
Tokrat vam predstavljam dvigalko, katero sem preuredil za dviganje svojih plovil.

Slika

Dvigalka narejena iz hidravlične sveče dolge 620mm in nosilnosti 8 ton.
Cena na E-Bay 32€.

Slika


Ker je bila sveča predolga sem jo skrajšal na 450mm.

Slika

V raztegnjenem stanju se dvigne do 800mm.
350mm delovne višine je ravno prava za dvig čolna iz prikolice.

Slika

Naredil sem ustrezno ležišče ki drži svečo pokonci.Dvigalka je stabilna in varna za dvigovanje plovila

Slika

Prav tako sem na zgornjem delu naredil gibljiv zglob, ki se prilagaja plovilu
Zadeva dela v O.
Teden na morju je več vreden kot celi dopust :!:
LP
Boris
Uporabniški avatar
tyson
Pridružen: 17 Sep 2018, 13:21

Re: DVIGALKA ZA DVIG PLOVILA

Odgovor Napisal/-a tyson »

:oops: :oops: :oops: :oops: :oops:
Kar sem počel za čoln dva dni nazaj, ni za objavo, ker je preveč brutalna improvizacija.
Lahko povem samo, da sem si zamislil držala za šotorske palice, da bom lahko prek njih napel star šotor, da ne bova spala totalno na odprtem...rosa je zjutraj.
To bo zgledalo sicer hudo češko, meni je pomembno da bo funkcionalno, hitro za sestavit, postavljeno bo pa tako ponoči.

Nikakor pa nisem hotel vrtat ne v čoln, ne v ograjo. In ni bilo potrebno. Vse skupaj bo na inox ograji in bo tako pokrit skoraj cel čoln. Žal mi je zmanjkal 1m 4mm medeninaste žice iz katere sem naredil samo dva držala, ki lepo amortizirata napetost šotorskih palic.
Edina skrb je, kako bo srebrni lot prenesel stik z morjem. Moral sem nalotat 4 okrogle medeninaste obroče za držala. Za volka na medenini vem. Bo prišel.
...bolje ispasti glup, nego iz brzog voza...
Uporabniški avatar
kojoti
Pridružen: 20 Jan 2019, 19:40

Re: DVIGALKA ZA DVIG PLOVILA

Odgovor Napisal/-a kojoti »

Greš spat na obalo pa je...
Uporabniški avatar
boris
Pridružen: 08 Sep 2018, 10:53

Re: DVIGALKA ZA DVIG PLOVILA

Odgovor Napisal/-a boris »

Spanje na obali je prepovedano, vsaj na hrvaškem :mrgreen:
Teden na morju je več vreden kot celi dopust :!:
LP
Boris
Uporabniški avatar
tyson
Pridružen: 17 Sep 2018, 13:21

Re: DVIGALKA ZA DVIG PLOVILA

Odgovor Napisal/-a tyson »

kojoti napisal/-a:
19 Nov 2020, 22:39
Greš spat na obalo pa je...
Ravno tako te rosa dobi na obali.
Na čolnu pa lepo guga, sva spala ko dojenčka.
Zdaj upam, da se bo moja "a je to" pogruntavšna obnesla, kot sem si zamislil. Če bo pa še kaj vetra in dežja prenesla, sem zmagal :D

(tolčem mimo teme, vem...samo odgovarjam...če koga moti, naj prestavi, pobriše...lahko pa tudi pusti :D )
Nazadnje spremenil tyson, dne 20 Nov 2020, 11:38, skupaj popravljeno 1 krat.
...bolje ispasti glup, nego iz brzog voza...
Dole
Pridružen: 08 Okt 2018, 21:07

Re: DVIGALKA ZA DVIG PLOVILA

Odgovor Napisal/-a Dole »

Kaj ko bi dal tri taka dvigala na primerna kolesa. Za premikanje po dvorišču in garaži bi bilo dovolj.
Deki
Pridružen: 06 Jun 2019, 07:59

Re: DVIGALKA ZA DVIG PLOVILA

Odgovor Napisal/-a Deki »

To bi se ti pa kaj hitro en prestavu, ker dno ni ravno in bi slo vse skupaj po tleh.
Jaz tudi po parketu nebi prestavljal po tvoji zamisli, ves, pobrat ga je zelo tezko, preverjeno :evil: in bognedaj, da se ti se kaj polomi.
Uporabniški avatar
boris
Pridružen: 08 Sep 2018, 10:53

Re: DVIGALKA ZA DVIG PLOVILA

Odgovor Napisal/-a boris »

Dole napisal/-a:
20 Nov 2020, 10:15
Kaj ko bi dal tri taka dvigala na primerna kolesa. Za premikanje po dvorišču in garaži bi bilo dovolj.
Lahko bi spravil na kolesa. V tem primeru bi moral dati dve pokončni štangi v črki A na vsak konec. Za dviganje bi moral uporabiti flašencug za vsako nogo psebej. Torej dodatno 4 štange konstrukcijsko podprte, 4 flašencuge, 8 koleščkov itd, da ne naštevam vsega.
Teden na morju je več vreden kot celi dopust :!:
LP
Boris
Uporabniški avatar
kojoti
Pridružen: 20 Jan 2019, 19:40

Re: DVIGALKA ZA DVIG PLOVILA

Odgovor Napisal/-a kojoti »

Jaz sem že razmišljal o enem takem okvirju, da bi ga lahko pripetega na sprednjo in zadnji dve "bitvi" z verižnim vitlom dvignil in preložil na podstavek, da lahko delam na dvorišču...Mogoče celo na kolesih...
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
Odgovori