Ribiško tekmovanje foruma 2019

Peter
Pridružen: 22 Nov 2018, 19:33

Re: Ribiško tekmovanje foruma 2019

Odgovor Napisal/-a Peter »

Bruno@
torek -Punat 0
Sreda-st. Baška hoba ( glih 1kg),orada in kokot (prb. 400g vsak), sipa (550g)
Četrtek -st. Baška 0/
videl samo drobiž,pirk ogromno
Uporabniški avatar
david
Pridružen: 07 Sep 2018, 17:26
Kraj: Ljubljana

Re: Ribiško tekmovanje foruma 2019

Odgovor Napisal/-a david »

Čestitke borutu in funtu za res lepa ulova zobatcev. Očitno se je sezona začela 8-)
Mogu ja da budem normalan, al mi nekako glupo.
Uporabniški avatar
Bruno
Pridružen: 17 Sep 2018, 14:31

Re: Ribiško tekmovanje foruma 2019

Odgovor Napisal/-a Bruno »

To so pa ta pravi bajsiji... Skomine, skomine,... Dopust, kje si!
Zdaj bo dal Miha kontra! 8-)


Funt, vidim, da imaš popularno opremo Eclipz in Azores... To priporočajo tudi v najbolj brani reviji za morski ribolov... Kako si pa kaj ti zadovoljen z njo in kje si jo nabavil, ker je težko priti do nje (vsaj za palico vem, da je tako)?
Mirno morje in dober prijem!
funt
Pridružen: 04 Okt 2018, 13:27

Re: Ribiško tekmovanje foruma 2019

Odgovor Napisal/-a funt »

Bruno napisal/-a:
06 Jun 2019, 13:10
To so pa ta pravi bajsiji... Skomine, skomine,... Dopust, kje si!
Zdaj bo dal Miha kontra! 8-)


Funt, vidim, da imaš popularno opremo Eclipz in Azores... To priporočajo tudi v najbolj brani reviji za morski ribolov... Kako si pa kaj ti zadovoljen z njo in kje si jo nabavil, ker je težko priti do nje (vsaj za palico vem, da je tako)?
Bruno z Eclipzom sem več kot zadovoljen in jih imam v svojem arzenalu 3 komade. Eden je uparjen z Daiwa BG, drugi z Okuma Azores, tretji pa čaka zavit za vsak slučaj. No v 3 letih še vedno oba delovna sistema kot nova. Rinke nepoškodovane palica pa kljub res hudim nasprotnikov (gof 23kg,12kg preko 50 zobatcov nad 5kg) vedno oddelala svoje. Jaz vem da dokler jo imajo po tej ceni (50 eur) ne bom uporabil nič drugega. Res da bi bil predvsem del kjer se vpne rola lahko precej bolje narejen in da je pri gofu izgledal da bo šla na pol ampak je zdržala in drži še danes. Če bi imela še ta del kovinski kot recimo Okuma Cedros speed jigg ki jo imam v težki in lažji izvedbi bi bila to res neuničljiva stvarca zbalansirana v nulo.
Druga stvar so role od Okume. Prva je Okuma Cedros je šla v eni sezoni, tale Azores pa tudi ne zbuja preveč upanja. Do sedaj mi je bila Daiwa veliko bolj pri srcu.
Palice vedno vzamem na Hrvaškem, nekoč sem kupoval v trgovini takoj za mejo pred zagrebom https://www.tt-ribolov-lov.hr/okuma-eclipz-boatjig/. Sedaj pa mislim da bi se obrnil kar na Okuma Hrvaška ker sem imel z njimi nekaj stikov lasnko leto in sem bil res presenečen na njihovim odnosom. Rezervne dele sem dobil gratis po pošti skupaj z zahvalo, majico in kapco.
Lp
Funt
Peter
Pridružen: 22 Nov 2018, 19:33

Re: Ribiško tekmovanje foruma 2019

Odgovor Napisal/-a Peter »

Malo za šalo malo zares
Objavljam tukaj

Teža :1,5 kg od oka
Vaba :raglu modre barve
Globina: okrog 6m, ujet na površini
C&R

Slika

Lp Peter
iv567
Pridružen: 25 Sep 2018, 21:04

Re: Ribiško tekmovanje foruma 2019

Odgovor Napisal/-a iv567 »

Nekaj za popestritev teh pasje vročih dni

Letošnje ribolovne načrte mi je skrajšal naš ˝ zombi ˝ 4 mesece stara mladička Ajša, ki me je vneto čakala ko sem se vračal z ribolova.
Slika
Moja draga ima v času dopusta rojstni dan in za slavnostno kosilo si je zaželela Veliko ribo …
Večer pred dnevom X sem sem potegnil lahko panulo in v urici in še malo sem imel v barki lepega arbuna okoli 800 gr in par malo manjših za našega »zombija«. Naslednji dan zjutraj, ko sem peljal »punci« na obalo ( ve se kaj dela kuža tam ) sem iskoristil priliko in v eni urici toliko naj bi trajal sprehod in vse kar spada zraven, odbrzel na vodo. S seboj sem vzel samo slow pitch palico, da ne bi bilo preveč očitno, da bom še malo ribaril. Na poziciji kjer sem lani na tamuro ( light jigging) dobil 3 kilaša in še leto prej na iglo tudi 3 kilce zobatca sem letos poizkusil s 100 gr storm jiggom (slow jigging) na ff sem na 52 m opazil nekaj rib pri dnu. Že pri drugem metu je jigg obstal par metrov na dnom. Na moje veselje mi je po kontri riba skoraj izpulila palico iz rok. Deset minut borbe in zobatec dobre 4 kile je bil v čolnu. Slike prazničnega kosila ne bom prilimal lahko pa povem, da smo si prste oblizovali.
Še oprema:
Palica Black hole Pioneer B-66 HMF 200gr
Rola Wiki Jigging 900H
Osnova Daiwa j braid 2P
Predvrvica Fc 0,4mm 6M
Jig Koika Storm 100gr
Pozicija Dolgi otok Brbinj ≤1nm≥
Slika
Pa na majico foruma nisem pozabil
Uporabniški avatar
david
Pridružen: 07 Sep 2018, 17:26
Kraj: Ljubljana

Re: Ribiško tekmovanje foruma 2019

Odgovor Napisal/-a david »

Čestitke. Ko ujameš tako lepo ribo na fin pribor, je čisto druga dimenzija 8-)
Mogu ja da budem normalan, al mi nekako glupo.
Uporabniški avatar
Bruno
Pridružen: 17 Sep 2018, 14:31

Re: Ribiško tekmovanje foruma 2019

Odgovor Napisal/-a Bruno »

Ivan, zakon ulov na slow jig! 8-)
Mirno morje in dober prijem!
Uporabniški avatar
david
Pridružen: 07 Sep 2018, 17:26
Kraj: Ljubljana

Re: Ribiško tekmovanje foruma 2019

Odgovor Napisal/-a david »

Anže, jan pahor in Mango, čestitke za ulove res lepih lic 8-)
Mogu ja da budem normalan, al mi nekako glupo.
solatko
Pridružen: 17 Sep 2018, 11:00

Re: Uradni del tekmovanja 2019

Odgovor Napisal/-a solatko »

Čestitke za lepo lico . ;)
Odgovori