Gumenjak Sol Marine - 3m

Odgovori
Uporabniški avatar
Gumko
Pridružen: 18 Okt 2018, 12:15
Kraj: Ljubljana

Gumenjak Sol Marine - 3m

Odgovor Napisal/-a Gumko »

Pozdravljeni,

lastim si gumenjaka kitajskega porekla (Sol Marine), kateri je začel kazati željo po povečani pozornosti :)

Odlepila se je namreč guma pri zadnji krmni steni in tisti del (ne vem točnega naziva), ki je pritrjen na sprednji strani čolna in je sestavljen iz gume ter valja za vrv.

Del, ki je na sprednji strani čolna sem popolnoma odstranil in obe površine dobro pobrusil (brusni papir granulacija 220):

Slika

Pobrusil sem tudi gumo in pvc pri krmni steni:

Slika

Kupil sem lepilo PC4 (https://www.rematiptop.si/product-page/ ... m-er42-15g).

Prebral sem navodila na spletni strani, vendar me zanimajo še kakšni praktični napotki. Ali moram biti še na kaj pozoren pri pripravi površin za lepljenje? Ali obstaja kakšno namensko čistilo, ki tudi razmasti površine?

V navodilih piše, da je potrebno dati 4% trdilca totalne teže mešanice. Če prav razumem je pri pripravi 100g lepila potrebno dodati 4g trdilca.

V kolikor imate še kakšen predlog bom pa še toliko bolj vesel.

LP
Pamet nas je lovila, a bili smo hitrejši! :D
Uporabniški avatar
Harry
Pridružen: 18 Okt 2018, 11:41

Re: Gumenjak Sol Marine - 3m

Odgovor Napisal/-a Harry »

Pri Rema v Lj imajo tudi dozirni lonček s črticami, ena črtica en zamašek trdilca. Ko boš mazal prvo plast naj se posuši. Drugo plast počakaj le toloko da neha pikati in zalepi. Zračna vlag naj ne bo več kot 65%, delaj v senci in naj bo pod 30°C, najboljše zjutrej!
Pri njih je vadno nekdo iz proizvodnje, ki ti bo rad odgovoril na podrobna vprašanja!
Morski Vuk
Uporabniški avatar
Gumko
Pridružen: 18 Okt 2018, 12:15
Kraj: Ljubljana

Re: Gumenjak Sol Marine - 3m

Odgovor Napisal/-a Gumko »

Ima mogoče kdo izkušnje z odstranitvijo lepila cement iz PVC-ja? Na enem delu se je lepilo malce razlezlo in ni ga rad odstranil. Gre sicer samo za problematiko izgleda in ne same funkcionalnosti. Hvala
Pamet nas je lovila, a bili smo hitrejši! :D
mikele
Pridružen: 10 Mar 2019, 08:18

Re: Gumenjak Sol Marine - 3m

Odgovor Napisal/-a mikele »

Reminega lepila sicer ne uporabljam, ampak verjetno je podobno kot pri mojem.
Brez narejene škode lahko lepilo očistiš še isti dan, težje naslednji dan. Kar je kasneje raje pusti.
Pri hypalonu je bolj preprosto.
Odgovori