SIDRO Z LOKOM-TRAMONTANA

Odgovori
Uporabniški avatar
VALTER
Pridružen: 09 Sep 2018, 05:30
Kraj: BRNIK

SIDRO Z LOKOM-TRAMONTANA

Odgovor Napisal/-a VALTER »

Pozna kdo tole sidro in kako je z njim v praksi,cene še kar ugodne.
Pomoje podobno,kot sidra tipa "mantus".

http://trgovina.tramontana-net.si/index ... =73_99_154


Slika
Slika

Ne glede na to, v kakšnem položaju sidro z lokom pristane na morskem dnu, se zaradi ostre masivne konice takoj in brez spodrsavanja zadere v dno. K temu precej pripomore tudi polkrožni lok, ki si ga lahko predstavljamo kot lažji del neuravnoteženega kolesa. Težji del kolesa predstavlja masivna sidrna ploskev, ročica sidra pa nevtralno os.
Tudi če veter spremenljive smeri ali tok vode povzročita obračanje barke, sidro ostane na svojem mestu. Sidro z lokom tudi zlahka dvignemo in očistimo. Če bi se zataknilo ali zapelo verigo sosednjega plovila, lahko zgrabimo lok sidra s kavljem in ga osvobodimo. Če lok pobarvamo z belo barvo, bomo sidro v vodi lažje našli.
ELGIN outboard motor.
j.k.
Pridružen: 19 Okt 2018, 12:23

Re: SIDRO Z LOKOM-TRAMONTANA

Odgovor Napisal/-a j.k. »

Pri nas v marini ga ima eden, ki pravi, da ga še ni pustil na cedilu. Ima pa zgornjo različico (zgornja slika), ki ga prodajajo kot; sidro z lokom.
Sidro na spodnji sliki je, mislim da, manson supreme, ki ima ročico privarjeno na sredini lopate.

Se je pa zadnjič, ko sem imel barko zunaj, ustavil eden pri meni, in občudoval moje sidro (sidro je bonapartejev MANORK, oziroma prva verzija STORM), imel pa je pripombo, da bi sidro bolje delovalo, če bi bila ročica višje (kot na zgornji sliki). Kar je stvar debate, ampak v praksi dolgo palico, ki jo držiš nižje pri konici lažje zapičiš v zemljo, kot če jo držiš pri vrhu.
Moje mnenje.

Po eni sezoni, sem z bonapartejovo verzijo več kot zadovoljen.

Lp, jk
Bonaparte
Pridružen: 19 Sep 2018, 11:52

Re: SIDRO Z LOKOM-TRAMONTANA

Odgovor Napisal/-a Bonaparte »

Sidra so čisto skregana z logiko.

Deluje vse kar nebi nikoli rekel in tisto kar mislim da bo delovalo pa se izkaže na testu da ne deluje.
Odgovori