MANTUS-SIDRO

Odgovori
Uporabniški avatar
VALTER
Pridružen: 09 Sep 2018, 05:30
Kraj: BRNIK

MANTUS-SIDRO

Odgovor Napisal/-a VALTER »

Že dokaj znano sidro "MANTUS" odlične kvalitete in še bolje prime v vodi,kar je bistvenega pomena.
Kdor želi odlično sidro naj kupi sidro "MANTUS"

Odlična sidra lahko kupite in naročite v kamniški firmi Primus R ,ki se nahaja v bivši smodnišnici ,kjer vam poleg sider ponujajo tudi druge usluge v zvezi navtiko.
https://www.primusr.com/navtika/mantus-sidra/


Test sider.




Vir fotgrafije:internet
Slika
ELGIN outboard motor.
Uri1
Pridružen: 13 Sep 2018, 21:00

Re: MANTUS-SIDRO

Odgovor Napisal/-a Uri1 »

Jez ga imam in sem nenormalno zadovoljen
Pregelj 58
Pridružen: 15 Sep 2018, 11:11

Re: MANTUS-SIDRO

Odgovor Napisal/-a Pregelj 58 »

ZARES DOBRO SIDRO !
Koleda dule, ga ima. Odlično prime in lepo gre ven z vinčem.
LP Franko Pregelj
Uporabniški avatar
aegir
Pridružen: 05 Sep 2018, 20:28

Re: MANTUS-SIDRO

Odgovor Napisal/-a aegir »

Jaz imam inox kopijo in sem izjemno zadovoljen. Dejansko ne razmišljam o tem kam bo šel čoln, ko je na sidru. :)

Slika

Slika
Uporabniški avatar
boris
Pridružen: 08 Sep 2018, 10:53

Re: MANTUS-SIDRO

Odgovor Napisal/-a boris »

:D
Ko gledam razno razna testiranja sider me moti ena stvar. Vse se vleče na višini 1-2m od tal.
To je pd zelo malim kotom. Ko sidramo barko so ti koti do 10x večji.
Posledično se vse spremeni. To je moje razmišlanje. Naj me kdo popravi če se motim.
Teden na morju je več vreden kot celi dopust :!:
LP
Boris
Lure
Pridružen: 26 Okt 2018, 11:09

Re: MANTUS-SIDRO

Odgovor Napisal/-a Lure »

boris napisal/-a:
13 Nov 2018, 19:10
:D
Ko gledam razno razna testiranja sider me moti ena stvar. Vse se vleče na višini 1-2m od tal.
To je pd zelo malim kotom. Ko sidramo barko so ti koti do 10x večji.
Posledično se vse spremeni. To je moje razmišlanje. Naj me kdo popravi če se motim.
Boris, kot pri sidranju ne bi smel biti bistveno večji, če si le spustil dovolj verige, kar pa je najmanj 3x globine (s tem, da moraš prišteti še razdaljo od gladine morja do palube). Če pa nimaš samo verigo (ampak kobinacija veriga+vrv), potem pa računaj kar na 5x globine.
V tem primeru bi morala teža verige zagotoviti da je kot relativno majhen in s tem omogoči da se sidro vkoplje v takoj (oz. v par metrih za slabša sidra, ki plužijo).
Bonaparte
Pridružen: 19 Sep 2018, 11:52

Re: MANTUS-SIDRO

Odgovor Napisal/-a Bonaparte »

Jaz pri testiranju uporabljam razmerje 4:1 se pravi imam 4m verige in jo držim v višini zadrge na hlačah ko vlečem verigo.
Včasih poskusim spustiti tudi nižje v kolikor se sidro ni želelo tako vkopati ampak do zdaj se ni sidro katero se ni vkopalo v 4:1 ni vkopalo niti v drugačnih razmerjih 4:2 ali 4:0.
Zaključek je, da če je sidro "slabo" je slabo in ni čarovnije.
Video kako se je katero sidro odrezalo na testiranju lahko najdete tukaj:
viewtopic.php?f=9&t=72&p=1484#p1484


Pa da ne bo pomote, sidro Mantus je odlično sidro za nekatere zalive. Za peščene zalive je super sidro, saj se vkoplje v mivko brez težav. Sidro Mantus imajo posebno obliko, ki v mivki drži mnogo boljše kot podobna sidra. Ampak sidra Mantus so izdelali in testirali na peščenih obalah in ne na trdi blatni obali kot je Sv Katarina ali marskikateri zaliv na Hrvaškem, ki je poraščen z visoko morsko travo.

Komaj ko imaš zajeban teren kot je Sv. Katarina se pokažejo slabosti in lahko poiščeš in narediš izboljšave.
Odgovori