Projekt SEA-beat (Beleženje porabe, preplute poti in ostalo...)

Uporabniški avatar
tyson
Pridružen: 17 Sep 2018, 13:21

Re: Projekt SEA-beat (Beleženje porabe, preplute poti in ostalo...)

Odgovor Napisal/-a tyson »

Res me skrbi, da imam nepremičnino na prikolci :evil:

Bom poslikal, že sedaj lahko povem, da nisem zainteresiran za nakup.
Razlog:
na Jadranu gre za priobalno vožnjo, ki jo lahko opraviš brez nikakršne dodatne opreme...dnevna vožnja od točke do točke, vedeti koliko je približna poraba,(manualen izračun...poln tank, pogled na uro in kontrola goriva na nekaj ur), rezervna kantica bencina in poznavanje lokacij bencinskih postaj ob morju ter spremljanje vremenske napovedi na suhem ob pivu ali vinu...
...bolje ispasti glup, nego iz brzog voza...
Uporabniški avatar
kasaudio
Pridružen: 27 Sep 2018, 09:32

Re: Projekt SEA-beat (Beleženje porabe, preplute poti in ostalo...)

Odgovor Napisal/-a kasaudio »

Deloma se s trditvijo o plovbi brez dodatne opreme strinjam. Velja za male in počasne čolne, s katerimi se ob ugodni vremenski napovedi odpraviš tako daleč kot ti največ seže pogled.

V kolikor pa imaš zmogljivejši zadevo, pri kateri začnejo otoki padat mimo in je tudi kestl lahko prazen v zgolj dveh urah ali malo več, pa je neugodno pluti po občutku. Vsaj jaz si težko predstavljam, se pa vsekakor da. Ko enkrat začne števec vezan na tank skakat po zadnji polovici, vsaj jaz, ratam živčen. Tudi bolj se počutim varnega, ko vidim, da je pri motorju vse v običajnem območju.

Veskako srečno obalno plovbo!
Uporabniški avatar
boris
Pridružen: 08 Sep 2018, 10:53

Re: Projekt SEA-beat (Beleženje porabe, preplute poti in ostalo...)

Odgovor Napisal/-a boris »

Vse kakor se strinjam da bo ta napravca marsikomu zmanjšala glavobol.
Kar pa je najbolj pomembno je to, da v vsakem trenutku vidiš porabo glede na hitrost plovila. Prav tako je pomemben podatek koliko boš pri določenem režimu plovbe prevozil z 1 litrom goriva. S rem podatkom lahko prišparaš v eni sami sezoni toliko, da si to napravco dobil takorekoč zastonj.
Teden na morju je več vreden kot celi dopust :!:
LP
Boris
Uporabniški avatar
kojoti
Pridružen: 20 Jan 2019, 19:40

Re: Projekt SEA-beat (Beleženje porabe, preplute poti in ostalo...)

Odgovor Napisal/-a kojoti »

Meni je zanimiva. Ko delam dolgo turo vedno gledam razmerje med porabo in brzino pa da optimalno natrimam motor. Če imaš pa dolgo čoln v morju in zraste brada na dnu pa se ta razmerje drastično spremeni.

Ker sem ravno bevsknu imam vprašanje. Če prav razumem ta naprava zbira podatke in jih prikaže kje? Displeja ni? Na fishfinder-ju? Jaz imam Raymarine dragon fly 5.
Uporabniški avatar
tyson
Pridružen: 17 Sep 2018, 13:21

Re: Projekt SEA-beat (Beleženje porabe, preplute poti in ostalo...)

Odgovor Napisal/-a tyson »

Deloma se s trditvijo o plovbi brez dodatne opreme strinjam. Velja za male in počasne čolne, s katerimi se ob ugodni vremenski napovedi odpraviš tako daleč kot ti največ seže pogled.

V mojem primeru, otoki ne bodo padali mimo, čeprav je 30-ka odprta na 40KM.
...bolje ispasti glup, nego iz brzog voza...
Uporabniški avatar
kasaudio
Pridružen: 27 Sep 2018, 09:32

Re: Projekt SEA-beat (Beleženje porabe, preplute poti in ostalo...)

Odgovor Napisal/-a kasaudio »

@kojoti:

Pozdravljen. Da pojasnim:

- SEA-beat naprava se priklopi na nmea2000 mrežo, na katero je priklopljen tudi motor in še kaj.
- SEA-beat naprava se trajno montira na pred zunanjimi vplivi (suho, oz. proti vodi in špricanju zaščiteno mesto) v plovilu. Če ima SEA-beat nprava vgrajen GPS, to je izvedba SEA-beat BOATER, mora GPS signal prodreti do naprave. Pri meni GPS dela BP. v hiši, tudi na mojem gumenjaku glede tega ni težav. Jaz jo imam v prtljažnem prostoru ob zgornjem spoju plastike in tubusev.
- Display je na android mobilnem telefonu/tablici oz. android napravi. Komunikacija med android telefonom in SEA-beat napravo je brezžična - bluetooth. Lahko je tudi žična, vendar ne vidim velikega smisla v tem. Na android napravi mora teči SEA-beat aplikacija, katere glavni pogled je sledeč:

Slika

- Android naprava služi zgolj prikazu/nastavitvi količin. Ničesar ne procesira.
- SEA-beat naprava polno deluje tudi če telefona na plovilu nimaš. Takrat ne vidiš kaj se dogaja, ne moreš ničesar spreminjat, porabljeno gorivo, prevožena pot in ostale stvari pa se beležijo. Če bo med plovbo prišlo do stanja, ko je potrebno signalizirati opozorilo, ima SEA-beat naprava 12/24V izhod za piskač oz. opozorilno lučko. Ko bo nekaj narobe bo zapiskalo/zasvetilo, na zaslonu android naprave pa bo količina, ki je alarm povzročila, obarvana rdeče.

Kar se pa Raymarine Dragonfly 5 tiče pa lahko povem, da zadeve v detajle ne poznam, kolikor pa mi je znano, priklopa na nmea2000 mrežo nima. S tem tudi ni povezljiva ne s SEA-beat, ne z motorjem ali česarkoli drugim. V kolikor je drugače, prosim da me popravite.

LP
Nazadnje spremenil kasaudio, dne 30 Mar 2020, 21:20, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
kasaudio
Pridružen: 27 Sep 2018, 09:32

Re: Projekt SEA-beat (Beleženje porabe, preplute poti in ostalo...)

Odgovor Napisal/-a kasaudio »

@tyson:

Tvoj čoln je enako kot moj, na meji da greš na kakšno daljšo. Če boš kdaj šel in nekje računal koliko je še v kestlu in do kam boš prišel, se pa name spomni. To seveda razumi kot hec, nekaj pa je v tem tudi resnice.

Daleč od tega, da je SEA-beat edina stvar, ki da odgovor na to vprašanje, je pa definitivno ena izmed opcij, ki ga da.
Deki
Pridružen: 06 Jun 2019, 07:59

Re: Projekt SEA-beat (Beleženje porabe, preplute poti in ostalo...)

Odgovor Napisal/-a Deki »

Kaj pa iPhone za prikaz?
Kako ti pa ta zadeva pokaze, koliko se imas v rezervoarju, ce imas prenosnega, oz rezervoar brez merilca nivoja?
Uporabniški avatar
kasaudio
Pridružen: 27 Sep 2018, 09:32

Re: Projekt SEA-beat (Beleženje porabe, preplute poti in ostalo...)

Odgovor Napisal/-a kasaudio »

Kaj pa iPhone za prikaz?
Kako ti pa ta zadeva pokaze, koliko se imas v rezervoarju, ce imas prenosnega, oz rezervoar brez merilca nivoja?
Trenutno zadeva ni implementirana na Apple okolju. Naj najprej zadeva v okviru Androida svoj potencial izkaže.

Zadeva nivo beleži (odšteva) na podlagi časovne integracije porabe v L/h. Podatek o porabi v L/h dobiva po nmea2000 mreži od motorja oz. senzorja pretoka. V aplikacijo moraš na začetku vpisat koliko litrov ima tvoj rezervoar in ob katerem volumnu se sproži alarm za nizek nivo goriva. Ob tankanju moraš vpisat koliko litrov si tankal in ali je tank poln.

Slika

Meni za vnos goriva ob tankanju.

LP
Deki
Pridružen: 06 Jun 2019, 07:59

Re: Projekt SEA-beat (Beleženje porabe, preplute poti in ostalo...)

Odgovor Napisal/-a Deki »

Aha, moras sam vpisati. Stvar mi je sigurno zanimiva, nekaj bi rad imel glede bencina v rezervoarju, ostalo mi ni prioriteta, dobro je pa sigurno.
To za alarme je tudi zelo dobra ideja, sicer vrecke se nisem “pojahal”, strah me pa absolutno je.
Ce bo le kaj letosnje sezone, mogoce. Sej bos se kaj vec povedal, da se bo kdo lazje odlocil.
Odgovori