Hidravlična krmila

Uporabniški avatar
aegir
Pridružen: 05 Sep 2018, 20:28

Hidravlična krmila

Odgovor Napisal/-a aegir »

Sem šel slikat. Dobrih 10cm.


Slika
Uporabniški avatar
kasaudio
Pridružen: 27 Sep 2018, 09:32

Re: Hidravlična krmila

Odgovor Napisal/-a kasaudio »

Mislim, da se tukaj vsekakor splača hidravliko montirat, ampak ni mi jasno kaj bo pomagalo. Pri meni je, ko je motor povsem v levo, vse skupaj 1cm ven iz nosilca motorja. In če hočeš naredit polni hod v kontra, se pač rabi dolžina. Gre pa za klasično izvedbo na zajlo. Sicer ji popolnoma 0 ne manjka, je pa stara 10 let in me je strah da bo kaj shodlo počas. In bi tudi jaz prešaltal na hitravliko, sploh zaradi AP.
KANCLER
Pridružen: 08 Dec 2018, 11:51

Re: Hidravlična krmila

Odgovor Napisal/-a KANCLER »

Kolikor sem jaz razumel bi z hidravliko dosegel polni obrat in hkrati krajši hod v vsako stran te potisne palice. Je tako? Ali z hidravliko dosežeš enak polni obrat kot z zajlo?
Uporabniški avatar
aegir
Pridružen: 05 Sep 2018, 20:28

Re: Hidravlična krmila

Odgovor Napisal/-a aegir »

S hidravliko dosežeš polni obrat motorja, navadno 4.7 kroge volana in ti dve zviti palici sta fiksno montirani, se ne premikata. Premika se cilinder po batnici, ki jo držita tadva nosilca.

Slika
KANCLER
Pridružen: 08 Dec 2018, 11:51

Re: Hidravlična krmila

Odgovor Napisal/-a KANCLER »

aegir napisal/-a:
23 Mar 2020, 06:29
S hidravliko dosežeš polni obrat motorja, navadno 4.7 kroge volana in ti dve zviti palici sta fiksno montirani, se ne premikata. Premika se cilinder po batnici, ki jo držita tadva nosilca.

Slika
Sem zdaj pogledal par videov ja.. treba je nabavit takšen sistem kot si ga prilepil, se pravi z vpetjem na sredini, saj za obrate potrebuje manj prostora in je fiksna dolzina v levo in desno.. obstajajo pa kolikor sem gledal tudi takšni sistemi pri katerih ostane palica enaka kot pri zajli in jo potem ta hidravlični sistem premika not in ven.. pri tisti je hod enak kot pri sistemu na zajlo in v mojem primeru ne pride v poštev
Uporabniški avatar
aegir
Pridružen: 05 Sep 2018, 20:28

Re: Hidravlična krmila

Odgovor Napisal/-a aegir »

Točno tako. Ampak večinoma kolikor sem jih jaz videl so taki sistemi na outboardih.

https://www.tienda.baitra.com/en/direcc ... obf-1.html

Tale je popularen tle v EU, ta k ga imam jaz baystar (do150 hp) in seastar (nad 150hp) je popularen pa v usa/canada.
Uporabniški avatar
david
Pridružen: 07 Sep 2018, 17:26
Kraj: Ljubljana

Re: Hidravlična krmila

Odgovor Napisal/-a david »

Tole s hidravličnim volanom je dobra ideja. Jaz ga tudi imam na enakem motorju, pa je res super. Kolega ga je nabavil pri Navtika ceneje za slabih 700 eur.
Vseeno pa mislim, da imaš motor prenizko. Ponavadi je na drugi, ali pa tretji luknji. Lansko leto je pripeljala stranka motor na prvi servis (20ur), ki je ravno dobro kupila nov komplet (gumenjak+Yamaha70). Ni ji bilo všeč, ker je bil motor prenizko (prva luknja). Dvignil sem ji ga na tretjo luknjo, pa mi je jeseni na konzervaciji povedala, da je razlika očitna (same prednosti). Seveda je veliko odvisno od lastnosti čolna in od tega kaj hočeš.
Mogu ja da budem normalan, al mi nekako glupo.
KANCLER
Pridružen: 08 Dec 2018, 11:51

Re: Hidravlična krmila

Odgovor Napisal/-a KANCLER »

david napisal/-a:
23 Mar 2020, 09:08
Tole s hidravličnim volanom je dobra ideja. Jaz ga tudi imam na enakem motorju, pa je res super. Kolega ga je nabavil pri Navtika ceneje za slabih 700 eur.
Vseeno pa mislim, da imaš motor prenizko. Ponavadi je na drugi, ali pa tretji luknji. Lansko leto je pripeljala stranka motor na prvi servis (20ur), ki je ravno dobro kupila nov komplet (gumenjak+Yamaha70). Ni ji bilo všeč, ker je bil motor prenizko (prva luknja). Dvignil sem ji ga na tretjo luknjo, pa mi je jeseni na konzervaciji povedala, da je razlika očitna (same prednosti). Seveda je tudi dosti odvisno od lastnosti čolna in od tega kaj hočeš.
David hvala. Bom dal hidravlicnega v vsakem primeru pa bom videl potem ko ga dam v vodo kako se obnaša.. luknje lahko potem še vedno prestavimo.
Sem gledal tudi sam na navtika ceneje, vendar ta za 700 eur mislim da je za motorje do 80km in pa nima vpetja na sredini ampak od strani tako da ima palica hod enak oz. Mogoce se vecji kot pri navadni zajli..

Mislim da bi mi nekaj takega prislo v postev..?

https://www.navtikaceneje.si/Hidravlicn ... km-ce.html
Uporabniški avatar
aegir
Pridružen: 05 Sep 2018, 20:28

Re: Hidravlična krmila

Odgovor Napisal/-a aegir »

Ta bo vrh glave. Ne rabiš do 300 konjev.

https://www.navtikaceneje.si/set-za-hid ... km-ce.html
KANCLER
Pridružen: 08 Dec 2018, 11:51

Re: Hidravlična krmila

Odgovor Napisal/-a KANCLER »

aegir napisal/-a:
23 Mar 2020, 09:58
Ta bo vrh glave. Ne rabiš do 300 konjev.

https://www.navtikaceneje.si/set-za-hid ... km-ce.html
Ta bo tudi ok. Ja to so verjetno potem unierzalni? Morem jih samo še kontaktirat koliko znaša dolžina tega mehanizma.. meni gre notri vmes malenkost vec kot 60cm
Odgovori