Yamaha fuel management + Garmin

Uporabniški avatar
boris
Pridružen: 08 Sep 2018, 10:53

Re: Yamaha fuel management + Garmin

Odgovor Napisal/-a boris »

Kar se tiče merilcev na črpalkah sem tudi sam doživel, da sem v 10l kanto natočil 12,9 l.
Govorim o goljufiji iztočenih litrov, posebej na hrvaškem. Števec na črpalki pokaže iztočenih 10 litrov v resnici pa imaš v kanti 8,5l.
Teden na morju je več vreden kot celi dopust :!:
LP
Boris
Dole
Pridružen: 08 Okt 2018, 21:07

Re: Yamaha fuel management + Garmin

Odgovor Napisal/-a Dole »

Da bi za tako majhne kolicine toliko striglo ni mozno niti v Bangladešu.

Koliko lažejo takšni ali drugačni merilniki ni vredno debate.
Uporabniški avatar
Stopi
Pridružen: 22 Okt 2018, 15:43

Re: Yamaha fuel management + Garmin

Odgovor Napisal/-a Stopi »

Vse točilne naprave na črpalkah preveri in overi Urad RS za meroslovje, dovoljeno odstopanje je 0,5%. Skratka, goljufanje, kot je bilo pred leti v Italiji (na majhnih zasebnih črpalkah) v Sloveniji ni možno. Vse ostalo so "teorije zarote", kot npr. tudi v spodaj omenjenih člankih ("bralec je prepričan, da se začne "nekaj dogajati" po iztočenih prvih 60 litrih") ;)

https://www.zurnal24.si/avto/nas-na-nas ... ajo-166362

https://www.zurnal24.si/avto/crpalka-go ... ilo-315624
Uporabniški avatar
kasaudio
Pridružen: 27 Sep 2018, 09:32

Re: Yamaha fuel management + Garmin

Odgovor Napisal/-a kasaudio »

Mi se o pumpah na hrvaškem pogovarjamo, vsaj kar se mene tiče...

Drugače pa da povzamem moje mišljenje glede merjenja porabe goriva na 2T klasiki...

Obstajajo takšni in drugačni merilniki porabe, od baje ful točnih do manj točnih... njihov rezultat pa je uporabno implementiran le v nmea2000 variantah. Preračunavanje l/h v l/nm ali karkoli drugega je vsaj zame (ker ne znam računat) bedna rešitev. Sam imam narejeno aparuturo ki to tematiko obdeluje v nulo, vendar je osnova nmea2000 mreža. Bi pa znal brati podatke s kakršnega koli števca in narediti vmesnik na kakoli -> vendar ne morem tega delat zastonj in se najbrž ne splača... ponudbo pa lahko dam če je res nuja.
Uporabniški avatar
aegir
Pridružen: 05 Sep 2018, 20:28

Re: Yamaha fuel management + Garmin

Odgovor Napisal/-a aegir »

Tale jamahin števček in pretočni merilc košta čez jurja evrov in za ta dnar bi pa človek skor pričakoval da bo do neke mere prav kazal.. :)
Uporabniški avatar
Harry
Pridružen: 18 Okt 2018, 11:41

Re: Yamaha fuel management + Garmin

Odgovor Napisal/-a Harry »

Za 970€ razlike se veliko vozim in malo preračunavam! 1000-30
@Kasaudio
Stari kovinski rezervoar je deklariran za 20 litrov novi plastični za 22.
Do vrha natočen stari drži točno toliko več kot znaša raztezanje goriva in zato z menzuro pokaže večji volumen.
Pri plastiki je manj razlike, ker se delno razteza tudi posoda sama.
Pri hrvatih gre pozimi v 20litrski 22litrov, poleti pa tudi 24l, odvisno kako je požrešen vodja izmene na črpalki!
Pri nas dajo plombo na umerjeno pumpo, pri njh jo še nisem videl.
Ampak še vedno boljše malo manj bencina, kot da dobiš še vodo, ki jo dodajo uslužbenci, da imajo tudi oni vsaj za svoj avto zastonj bencin.

Včasih smo merili samo z menzurami, tudi pri avtomobilih, in to je zelo točno merjenje. Je pa nerodna in nevarna pri uporabi z bencinom.
Fantje pri časopisu "burza Nautike" še vedno včasih uporabijo menzuro, posebej pri testih starih motorjev.
Morski Vuk
Odgovori